43- Stofzuigen zonder zak en snoer Waarvan Akte Goeie koop 24 Snelle shoot Handzaam, schokbestendig en met een breed blikveld: actiecamera's zijn ideaal voor op wintersport. We testen er vijf voor in de sneeuw. Waargebeurde verhalen uit de notarispraktijk, opgetekend door Johan Nebbeling. Ze arriveren kort na elkaar. Hij in een dikke BMW, zij in een kek boodschappenautoo tje. Vijftigers zijn het. Hem ken ik van de Rotary club waarvan ik ook lid ben, zij is zijn toegewijde echtgenote. Hij heeft een eigen be drijf, zij is huisvrouw. Wat in haar geval bete kent dat ze vooral thee drinkt met vriendinnen, winkelt en tennist, want veel valt er niet huis te houden in hun riante, vrijstaande villa. De kin deren wonen al lang op zichzelf, een poets vrouw houdt de boel op orde. Hij is geen onaardige vent, maar wel een beetje een patser die zich graag laat voorstaan op zijn zakelijke successen. Zij is slim, aardig en grappig. Een leuke vrouw met veel in haar mars, die zich kennelijk heeft verzoend met haar bij rol in zijn leven. Ik heb voor hen een testament opgesteld met langstlevende regeling, zodat de ander financieel goed verzorgd achterblijft als een van beiden overlijdt. Die langstlevende regeling staat ook in de wet, maar in hun ge val is het handig in een testament enkele speci fieke zaken te regelen. Beiden zetten hun handtekening, we praten nog wat en ze vertrek ken. Hij naar de zaak, zij naar de tennisbaan. Zegt ze. Want tien minuten later zit ze weer aan mijn bureau. Ze wil die langstlevende regeling niet, vertelt ze. „Ik heb alleen getekend omdat ik geen heibel in de tent wil." Hij scharrelt, heeft ze ontdekt, met zijn se cretaresse die jonger is dan hun dochter. Ze voelt zich bedrogen en is boos, maar voor een schei ding is ze te veel gehecht aan haar luxe leventje. Voor een scheiding is ze te veel gehecht aan haar luxe leventje Ze maakt zich wel zorgen over wat er ge beurt met haar erfdeel als zij eerder komt te overlijden dan haar man. „Dan krijgt hij alles. En als hij vervolgens met haar hertrouwt, geldt voor die meid ook weer de wettelijke verdeling. Dan kan ze, omdat ze zo jong is, na zijn dood nog jaren genieten van mijn geld en blijven mijn kinderen met lege handen achter." Dus wil ze een nieuw testament, waarin ze hem onterft en de kinderen expliciet tot haar erfgenamen benoemt. Zodat zeker is dat ze nooit zullen hoeven wachten op hun geld tot de nieuwe vrouw van hun vader overlijdt. Dat nieuwe testament kan niet wachten, het moet nu meteen. Zij neemt wel even plaats in de wachtkamer. Als het testament na een uur hard doorwerken klaar is, tekent ze en vertrekt in haar boodschappenwagentje. Nu echt naar de tennisbaan. 's Avonds tref ik haar man bij de Rotaryclub. Hij bedankt me uitvoerig voor mijn diensten van die middag. „Blij dat het nu allemaal goed geregeld is", zegt hij tevreden. Mijn notariële zwijgplicht ver biedt me hem te informe ren over de ultieme wraak van zijn echtgenote. f ze nu als doorge winterde alpinis- i ten van de zwarte I piste sjezen of nog in pizzapunt aan modderen op het oefenweitje; meer en meer wintersporters gaan met een actiecamera de sneeuw in om hun af dalingen later te kunnen herbeleven. Logisch, vindt camera-expert Jeroen Horlings van techsite Tweakers. „Ac tiecamera's zijn uitermate geschikt voor wintersport. Ze zijn klein ge noeg om op je helm, ski's, snow- board, kleding of desnoods selfiestick te monteren. En ze filmen in zo'n grote hoek dat ze praktisch alles voor of achter je in beeld krijgen." Spraakherkenning Bovendien zijn de fabrikanten, zeker in het duurdere segment, nog altijd niet uitgeïnnoveerd. „Als je tussen de 300 en 550 euro neerlegt, mag je wel wat verwachten", vindt Jeroen. Maar worden die verwachtingen ook waar gemaakt? Hij onderwierp vijf topmo dellen aan een grondige test. Eerste aandachtspunt: behuizing. Beide GoPro's en de Nikon zijn wa terdicht tot tien meter diepte en blie ven dus geen extra winterjas. Ook de spatwaterdichte Sony blijft onge deerd in opstuivende poedersneeuw. Alleen de Garmin vergt extra be scherming; al is zo'n onderwaterhuis - net als bij Sony - wel standaard meegeleverd. Handig voor wie na de wintersport nog een duikvakantie in de planning heeft. Bedieningsgemak is de volgende uitdaging. Niemand wil in de vries kou immers om de haverklap of no deloos lang zijn handschoenen moe ten uitwurmen om met k-k-koude vingers wat instellingen te wijzigen. GoPro komt op dit punt het best van de berg: het menu is zeer gebruiks vriendelijk en de camera is voorzien van spraakherkenning en een aan- raakgevoelig scherm. Ook Garmin beschikt over deze snufjes; al laat het touchscreen zich met koude vingers wat minder goed bedienen door de reeds genoemde behuizing. Het menu van Nikon's eerste actiecamera lijkt regelrecht van zijn grotere fototoestellen geko pieerd en vergt zodoende ergerlijk veel geblader. Bij Sony wordt het kleine, monochrome scherm uitste kend gecompenseerd door de meege leverde afstandsbediening met kleu- EXPERT raak Vanwege beroepsgeheim zijn geen namen vermeld. Reageren? johan.nebbeling@persgroep.nl woensdag 17 januari 2018 GO Duurzame baars bij Plus Oorspronkelijk komt hij uit Aus tralië, maar de Omegabaars die vanaf deze week in supermarkten van Plus ligt, komt uit een eco logische viskwe- kerij in België. De vis eet alleen plantaardig voer uit de regio en is vrij van antibio tica. miljoen per jaar scheelt het consumenten in de EU dat win keliers geen toe slag meer mogen rekenen voor betalen met creditcard. Geld bijhouden in handige app Houd dat goede voornemen vast om de financiën dit jaar wél net jes bij te houden. Op wijzeringeld- zaken.nl/huis- houdboekjes vind je een keur aan handige apps. Daarmee wordt boekhou den een eitje. De meeste zijn gra tis, dus daar val je je zeker geen buil aan. Camera klaar? Skiën maar! Matthijs Meeuwsen Jeroen Horlings (43), test voor Tweakers van compactcamera's tot zoomlenzen. Nooit meer een stofzuigerzak die verwisseld moet worden of gewor stel met een snoer. Met een draad loze steelstofzuiger is het handig zuigen. Totdat de accu leeg is. Niet iedereen zal net als Freddy Mercury I Want To Break Free zingend met een stofzuiger door de woonka mer dansen. Maar voor wie ook een beetje bewegings vrijheid in het huishouden op prijs stelt, is een zak- en snoerloze stofzuiger het overwegen waard. De voordelen zijn evident. Je pakt hem er gemakkelijk even bij. Haren van de hond? Kruimels onder de tafel? Hop, de steelstofzui ger heb je zo bij de hand. De meeste zijn ook simpel met één hand te bedienen en soepel te manoeuvreren. Geen struikelpartijen of ge trek aan het snoer en ook geen gehannes met een stopcontact dat in de buurt moet zijn. En behalve dat je op stofzuigerzakken be spaart, heb je ook nooit meer de ergernis dat ze net op zijn als je er eentje moet verwisselen. Maar de draadloze steel stofzuiger heeft ook zijn be perkingen. Zo heeft hij vaak nét niet genoeg uithou dingsvermogen om een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24