'Stoppen met werken lijkt me vreselijk!' Compensatie voor misgelopen tien miljoen uit provinciefonds ^Europees parlement verbiedt pulskor De motorrijtuigenbelasting in Zeeland moet met waarschijnlijk 15 euro per jaar omhoog. De provincie heeft het geld nodig als compensatie voor gederfde inkomsten. Walcheren Met de beste actiecamera deskiberg af Maar de strijd is nog niet gestreden De verhoging van de belasting is de enige manier om 10 miljoen euro, die jaarlijks worden misgelopen uit het Provinciefonds, naar Zeeland te krijgen. In de verdeling van geld uit het Provinciefonds zit een 'weef fout'. Hoewel de provincie sinds 2014 niks meer verdient op aande len in het energiebedrijf Delta (nu PZEM), wordt het Zeeuwse aandeel van rijksgeld uit het Provinciefonds nog elk jaar met 10 miljoen euro ge kort. Als compensatie dus voor di vidend dat niet meer binnenkomt. Een commissie van het Interpro vinciaal Overleg (IPO), onder lei ding van Geert Jansen, stelt voor de weeffout te herstellen. In een vorige maand aan de twaalf provincies gepresenteerd ad vies stelt Jansen voor Zeeland tot en met 2020 jaarlijks 6,7 miljoen euro extra te geven. Dat bedrag moeten de andere provincies gezamenlijk ophoesten. Voorwaarde is wel dat Zeeland zelf ook een duit in het zakje doet. Het gaat om een bedrag van 3,3 miljoen euro. Daar kan Zee land alleen aan komen door de op centen op de motorrijtuigenbelas ting (MBR) te verhogen. De rijkste provincies moeten het meest bijdragen aan de compensa tie voor Zeeland. Gelderland moet 1,8 miljoen euro op tafel leggen, Noord-Brabant 1,5. Gelderland heft aanzienlijk meer opcenten dan Zeeland. Dat geldt ook voor Dren the, Zuid-Holland en Groningen. Daarom wordt het redelijk geacht dat de Zeeuwen meer motorrijtui genbelasting gaan betalen als ook van die provincies geld wordt ver langd. In 2015 heeft Zeeland de opcen ten al eens verhoogd met een tien tje per jaar. Dat leverde toen 1,8 mil joen euro op. Nu zouden Zeeuwse autobezitters ongeveer 15 euro per jaar meer gaan betalen. Het MBR- tarief van Zeeland zou dan verge- Zeeland moet 3,3 miljoen op tafel leggen om 6,7 miljoen extra te ontvangen lijkbaar worden met Groningen en Gelderland, maar nog steeds lager zijn dan in Drenthe en Zuid-Hol land. Zonder een eigen bijdrage kan Zeeland fluiten naar de extra mil joenen van de andere provincies. Gedeputeerde Staten lijken geen keus te hebben. Maar een verhoging van de opcenten ligt in Provinciale Staten zeer gevoelig. Dat bleek toen oud-PvdA-leider Diederik Samsom enkele maanden geleden hetzelfde voorstelde. In zijn advies over Thermphos suggereerde hij dat op die manier de benodigde bijdrage van de provincie aan de sanering van de voormalige fosforfabriek bij Nieuwdorp kon worden bekostigd. Het provinciebestuur wist dat doemscenario toen af te wenden, door aan het Rijk te vragen of het bedrag voor Thermphos over vijf tien jaar mocht worden uitge smeerd. Volgende week donderdag komt het bestuur van het IPO bijeen in Middelburg. Dan staan de miljoe nen voor Zeeland op de agenda. ZEELAND2 Nieuwsmedia O P24-25 P11, ZEELAND 1 en 2 Annie Mes uit Middelburg is 96 jaar. De laatste 78 daarvan werkt ze in haar hand werkwinkel. De deuren sluiten en van haar pensioen genieten is er niet bij. „Stoppen met werken lijkt me vreselijk!" Er zijn in ons land zo'n 2.700 80-plussers die nog be taald werk verrichten. ZEELAND 2 Wegenbelasting moet omhoog Ernst Jan Rozendaal Middelburg woensdag 17 januari 2018 6°C Winterse pzc.nl buien Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1