Romero belooft goals en 18 Feyenoord ziet nog titelkansen in dit seizoen en Feyenoord trapte 2018 gisteren af met zijn nieuwjaarsreceptie, maar toonde ook daadkracht: de club keurde op hetzelfde moment Yassin Ayoub, om de middenvelder van FC Utrecht transfervrij in te lijven. Voor komend seizoen. Kort Kuipers fluit Klassieker Björn Kuipers (foto) heeft zondagmiddag in Amsterdam de leiding bij de Klassieker tus sen Ajax en Feyenoord. Eerder dit seizoen mocht Danny Makkelie de Rotterdamse edi tie van de Klassieker fluiten. Ajax zegevierde in oktober in De Kuip met 4-1. Pinto tekent bij Fortuna Fortuna Sittard heeft zich opnieuw ver sterkt in de jacht op het kampioenschap in de Jupiler League en promotie naar de eredi visie. De trotse koploper presenteerde giste ren de Portugese jeugdinternational Mi- chael Pinto. De 24-jarige linksback, geboren in Luxemburg, verbond zich voor 2,5 jaar aan de club uit Sittard. Ajax haalt Nicolas Kühn Ajax heeft de achttienjarige aanvaller Nico las Kühn (foto) vastgelegd. De Duitse jeugd international is afkomstig van RB Leipzig. Hij heeft bij de Amsterdamse club een con tract tot medio 2021 ondertekend. Kühn zal vooralsnog aansluiten bij Jong Ajax. Dijkema: Bisonte Firenze International Laura Dijkema zet haar volley balcarrière voort in dienst van II Bisonte Fi renze. De spelverdeelster, wier verbintenis bij de Italiaanse kampioen Novara afgelopen zomer werd beëindigd, heeft een contract voor anderhalfjaar gekregen bij de club uit Florence, die uitkomt in de hoogste afdeling. Flitsen Ligeon Sirotkin Van Gent In de nieuwjaarsspeech van Jan de Jong, de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord, zat gisteren ook wat oorlogstaal. De rivalen van Feyen oord, dat tien punten minder heeft dan vorig seizoen rond deze tijd en veertien punten achterstand op koploper PSV moet overbruggen, zijn volgens de opvolger van Eric Gudde nog lang niet van de Rotter dammers af. „De concurrentie is al vast gewaarschuwd. Vorig jaar wa ren wij de prooi. Nu zijn we de ja ger. En we gaan jagen ook. Er zijn vaker clubs geweest die een forse achterstand hebben ingelopen in de tweede helft van de competitie." Maar de kampioen zal heus wel beseffen dat er sprake moet zijn van een sportief wonder om alsnog de Coolsingel vol te laten stromen met uitzinnige fans, bij prolongatie van de landstitel. En dus kijken ze in het Maasgebouw ook alvast verder. Het aantrekken van Yassin Ayoub past daarbij. Feyenoord houdt voor komende zomer serieus rekening met het vertrek van diverse spelers, onder wie Tonny Vilhena en Karim El Ahmadi. Ayoub, net als Vilhena linksbenig, is om die reden alvast vastgelegd. De 23-jarige middenvel der is op meerdere posities inzet baar, al bewees hij tot dusver niet dat hij veel makkelijker doelpunten maakt dan de huidige middenvel ders van Feyenoord. Van Geel liet Ayoub gisteren op diens vrije dag bij FC Utrecht keu ren en schotelde de aanwinst eer der al een mooi contract voor, waar de speler toen al gretig op toehapte. In Utrecht hadden ze zich al neer gelegd bij het vertrek van de zelf De concurrentie is vast gewaarschuwd. Vorig jaar waren wij de prooi. Nu zijn we de jager. En we gaan jagen ook opgeleide linkspoot. De pogingen van suikeroom Frans van Seumeren om het in juni aflopende contract van Ayoub te verlengen, werden door de speler en zijn gevolg voort durend afgewimpeld. Van Seumeren zei begin deze week nog wel dat een direct vertrek van de speler onbespreekbaar was. Feyenoord haalt hem nu pas op als hij transfervrij is, iets wat Van Geel in het verleden ook deed met spe lers als Daryl Janmaat (Heeren veen), John Goossens (NEC) en Ruud Vormer (RodaJC). De leiding van FC Utrecht heeft op zijn beurt Mustafa Saymak van PEC Zwolle, komende zomer eveneens transfer vrij, op het oog als opvolger. Of ze bij PSV nu al merken dat ze een Argentijn hebben gekocht en geen Braziliaan? Technisch direc teur Marcel Brands schiet in de lach. Hij begint over de eerste training van Maximilian Romero op de Herdgang. Brands: „Het is nu na tuurlijk koud hier in Nederland. Maar Maxi zei: ik vind het wel lek ker, deze temperatuur. Argentinië heeft zelf een kouder klimaat dan Quote van de dag 'Froome kan voorlopig beter niet fietsen' woensdag 17 januari 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOLLEYBAL De rode kaart die Nantes-speler Diego Carlos afgelopen weekeinde kreeg, is kwijt gescholden. Carlos ontving een tweede gele kaart nadat hij arbiter Tony Chapron per on geluk omver liep. De arbiter reageerde met een tweede gele kaart én een trap terug en is op non-actief gesteld. Oud-springruiter Willi Melliger is op 64-ja- rige leeftijd overleden. Hij boekte zijn groot ste successen met schimmel Calvaro en won twee keer olympisch zilver. GO 2.5 Ruben Ligeon heeft een con tract voor 2,5 jaar bij PEC Zwolle onder tekend. De 25- jarige verdedi ger was vanaf begin januari op proef bij de club van trainer John van 't Schip. Ligeon debuteerde bij Ajax in het profvoetbal. l De renstal van Williams heeft het tweede zitje voor het komende sei zoen in de For mule 1 aan Ser- gej Sirotkin ge geven. De 22- jarige Rus wordt teamge noot van Lance Stroll. 3 Roger van Gent volgt na dit seizoen Lucas Judge op als hoofd trainer van de hockeyers van Oranje-Rood. Het wordt de derde termijn voor hem in Eindhoven. Gespierde woorden én daden i Mikos Gouka Rotterdam -Jan de Jong, alg. directeur Yassin Ayoub (r), eind vorig seizoen in actie tegen de man die hij allicht gaat op volgen in de Kuip, Tonny Vilhena. FOTO PRO SHOTS Maximiliano Romero krijgt het PSV-shirt van een blije Willy van der Kuijlen, clubicoon in Eindhoven, fotoanp De nieuwe aanwinst van PSV, Maximiliano Romero, is met am bities naar Eindhoven gekomen. „Ik wil meteen kampioen wor den dit jaar." Maarten Wijffels Eindhoven O Q. (O FACfOK AG2RLA mondiale Romain Bardet vindt dat zijn collega na positieve test eerst een eventuele straf moet afwachten. urn**0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18