9 voor haar baby in een ruimte die niet aan de wettelijke eisen voldoet ders van Nu passen in het beeld dat zij hebben van de mogelijkheid om (goed) te kolven. Van Dooijeweert: „We horen dat werkgevers zeggen: dat kolven kost te veel tijd, neem er maar verlofuren voor op. Of: hier is de sleutel van het kopieer- hok." Hilde Tholen, hoofdredacteur van Ou ders van Nu, vindt de cijfers uit het on derzoek zorgwekkend. „Er worden aller lei maatregelen genomen om borstvoe ding te stimuleren. En ook een eerlijkere verdeling tussen mannen en vrouwen op de arbeidsmarkt staat al jaren op de poli tieke agenda. De cijfers uit deze enquête dragen niet bij aan deze twee doelen en zijn daarom dan ook best verontrus tend." Melding Toch is de meldingsbereidheid onder vrouwen gering, merkt het College. Dat ziet ook vakbond CNV, die in juni 2016 een speciaal meldpunt opende voor vrouwen die gekort werden op hun sala ris of moesten overwerken omdat zij kolfden onder werktijd. „Je kunt wel zwart-op-wit vastleggen wat de regels zijn, maar in de praktijk is het lastig om die op te eisen", zegt Kees de Vos, woord voerder van CNV. „Veel vrouwen voelen zich bezwaard om er moeilijk over te doen." De vakbond merkte dat veel vrou wen zelf op zoek gingen naar een oplos sing. „Terwijl het bedrijf dit gewoon goed geregeld moet hebben, een vrouw moet er niet achteraan hoeven." De ruimtes die, bij gebrek aan een kolf- ruimte, als alternatief worden aangebo den krijgen in het onderzoek van Ouders van Nu een waardering van 5,3. Vooral in de zorg, horeca en onderwijs blijkt het lastig om op vaste tijden en plekken te kolven en zoeken werknemers vaak elke dag opnieuw naar een leegstaand kan toortje. De top 5 van alternatieve kolf- plekken: een leegstaand kantoor of een vergaderruimte, een serverkast of kopi- eerhok, een opslaghok of archiefruimte, de eigen werkplek of het toilet. dinsdag 16 januari 2018 GO Aga, sales coördina tor in Amsterdam, kolft al elf maanden in de it-kamer. Dat vindt ze eigenlijk prima. Het is rustig en de deur kan op slot. Er is al leen geen water of koelkast en het is er een beetje een zooitje. Maar ze vindt dat ze niet mag zeuren. T Josje, testmanager in Utrecht, heeft vijf maanden in deze schoonmaakkast gekolfd, waar het stinkt naar schimmel en natte dweil. De kast is zo klein dat ze eerst de schoonmaak- kar eruit moest halen voordat ze er een krukje in kon zetten om te kolven. Hester is freelance geba- rentolk in Zutphen en tolkt veel voor een middelbare school die geen kolfruimte heeft. Hester kreeg het aanbod een lokaal te ge bruiken, waar dan wel leer lingen naar binnen zouden kunnen komen. Dat leek haar niet zo fijn, daarom kolft ze op het invaliden toilet. Linda is moeder van een zoontje van zes maanden en eigena resse van een paar res taurants in Zaandijk. Ze heeft het altijd druk. Niet op elke locatie is een goede kolfruimte. Ze vindt dat geen pro bleem en kolft in de keu ken, terwijl de kok champignons in stukken hakt en er af en toe ie mand van de bediening naar binnen komt. On dertussen checkt ze haar mail en geeft nog even wat instructies. De foto's bij dit artikel zijn ge maakt door Floor Fortunati. Als freelancefotograaf heeft ze zelf op veel verschillende plekken gekolfd, maar nooit in een offi ciële ruimte. Steeds vaker vroeg ze zich af waarom de betref fende bedrijven geen goede kolfkamer hadden en waar hun vrouwelijke werknemers dan moesten zitten. Ze fotografeerde voor haar project Melk in de Meterkast 23 vrouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9