Autorondrei^CQ Driekwart van de moeders verzamelt melk 8 'Onnodig lang wachten op zorg' Een grote meerderheid van de vrouwen heeft geen goede kolfruimte tot haar beschikking. Zij tappen moedermelk af in het serverhok, de auto of op de wc. Dat blijkt uit onderzoek van het tijdschrift Ouders van Nu. Zorgverzekeraars en zorgkan toren helpen hun verzekerden nog te weinig op weg naar een andere zorgaanbieder als deze cliënten te lang moeten wach ten op hulp. Veel mensen we ten ook niet dat ze om een der gelijke bemiddeling kunnen vragen. Dat zegt de Neder landse Zorgautoriteit (NZa) in een rapportage over de aanpak van wachttijden. Ziekenhuizen moeten melden hoelang hun wachttijd is en duidelijk maken dat er met de verzekeraar over andere mogelijkheden kan worden gesproken. Ook is er gebrek aan inzicht in de wacht tijden en oorzaken hiervan, zo blijkt uit de rapportage. Sorgdrager aan de slag met afvalregels Man uren bekneld onder bouwsteiger Man komt onder vrachtauto terecht In het Friese plaatsje Tzum (bij Franeker) is gisteren een 47-ja- rige man uit het dorpje Achlum overleden nadat hij onder een vrachtwagen was terechtgeko men. Over de oorzaak van het ongeluk is nog niets bekend. Het ongeval had plaats op een bedrijventerrein. De toedracht wordt onderzocht. Onnavolgbaar dat hij buiten de kliniek mag verblijven et blad ondervroeg ruim 1.200 vrouwen, van wie 78 procent heeft gekolfd op kantoor. Van hen deed 67 procent dat niet in een ruimte die voldoet aan de wettelijke eisen, omdat die niet aanwezig was. Slechts 33 procent had wel de beschikking over een kolfplek die voldeed aan de eisen. Na het zwangerschapsverlof heb je in Nederland als vrouw het recht om je moe dermelk af te kolven of je kind op het werk te voeden. Dat mag tot negen maanden na de geboorte, en het kolven of voeden mag tot een kwart van de werktijd kosten. De werkgever moet dat faciliteren. Daarbij is privacy belangrijk, de deur moet aan de binnenkant op slot kunnen. Er moet een bed of bank zijn om uit te rusten, frisse lucht is een vereiste, een smerige omge ving of gevaarlijke stoffen zijn uit den boze. Discriminatie Het niet of onvolledig faciliteren van een kolfruimte is een vorm van zwanger schapsdiscriminatie, zegt Adriana van Dooijeweert. Zij is voorzitter van het Col lege van de Rechten van de Mens. „Een vrouw heeft het recht om haar kind te voe den op een manier die zij wil, ook als het kind op de opvang of bij de vader is." Het College zegt dat de cijfers van Ou- de mooiste in heel Europa www.dejongintra.nl/rondreizen dinsdag 16 januari 2018 GO ZORGAUTORITEIT AMSTERDAM Winnie Sorgdrager gaat zich bezighouden met afval. De oud minister van Justitie gaat leiding geven aan een werkgroep die wetten en regels op onder meer het gebied van toezicht, handha ving en vergun ningen tegen het licht gaat houden. Ze heeft tot eind 2019 de tijd. AMSTERDAM Een man heeft in het havenge bied van Amsterdam ruim twee uur bekneld gezeten onder een deels ingestorte steiger. Brand weerlieden moesten bij hun reddingsactie zeer voorzichtig te werk gaan, omdat het gevaar op nieuwe verschuivingen groot was. Na lang gepuzzel konden ze de onfortuinlijke man, die op tien meter hoogte vastzat, per kraan naar bene den halen. Hij werd overge bracht naar het ziekenhuis. Hoe de steiger kon instorten, is nog niet duidelijk. TZUM Nabestaanden van 'het meisje van Nulde' reageren geschokt als ze horen dat dader Mike J. zelfstandig mag gaan wonen. KOLVEN? In het kopieerhok is nog wel een plekje V Lobke kolft in de douche, naast het mannentoilet. De fotograaf past er nauwelijks bij en dan blijft de deur noodgedwongen open. Col lega's komen lachend vra gen wat we allemaal aan het doen zijn. Lobke kolft onver stoorbaar een flesje vol. Marleen Luijt Rotterdam (keer weer! vanaf 219' vanaf 269" vanaf 325 Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen Busreizen Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur Reissom exd. 19,50 reserveringskosten, eventuele vluchttoeslagen en 2,50 Calamiteitenfonds Italië OntdekToscane Umbrië reiscode: aeit984 Portugal Algarve, Alentejo en Lissabon reiscode: aept942 Ierland Ring of Kerry reiscode: adie9a1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8