I 'Herstellen gaat beter aan zee' 7 CADZAND-BAD OVERNAME PARK WELGELEGEN Park Welgelegen in Cadzand-Bad en familie De Keuninck zijn al 81 jaar onlosmakelijk met elkaar verbonden. De vierde generatie neemt de camping over. zv De geschiedenis van Park Welgelegen laat zich lezen als een ro man. Een paar ver dwaalde motorrijders passeren in 1937 een boerderij aan de Vlamingpolderweg in Cad zand-Bad en vragen of ze hun tent in het weiland mogen opzetten. Dat is vrij ongebruikelijk in die tijd, maar het mag van jerina Faro en Piet de Keuninck. Het is het prille begin van een van de eerste campings aan de Zeeuws-Vlaamse kust. De kam peerders slapen op zakken, gevuld met stro, en het toilet is een hou ten huisje met een gat in de grond. Ondertussen werkt Piet gewoon op de boerderij en helpt daarnaast mee op de camping. „Mijn over grootmoeder deed vooral de cam ping", vertelt Pieter de Keuninck, terwijl hij samen met zijn vrouw Ria en zoon Jonathan door een fo toboek bladert. Op een zwart-wit- prent die begin jaren '40 is ge maakt, poseert Pieters grootvader samen met een paar vaste cam- pinggasten voor het eerste zomer huisje dat werd verhuurd. Ook is er dan al een vroege vorm van ani matie: een speeltuin en een draai orgel. Marshallplan Na de oorlog wordt het kampeer terrein gemoderniseerd door Amerikaanse wederopbouwgel- den (het Marshallplan). „Op de boerderij was tijdens de oorlog een granaat gevallen", vertelt Pie ter. Zijn vader, Pieter senior, neemt de camping samen met zijn vrouw over in 1957. Er komt een nieuw hoofdgebouw, een kantine, We zijn persoonlijk en familiair, iedereen kent elkaar kampeerwinkel en wasgelegen heid. In die jaren heeft de kantine de hoogste bieromzet van de streek en er wordt ook verschil lende keren verbouwd en uitge breid. Het was er druk in de zo mer, laat Pieter zien met een foto uit de jaren '60. „Je ziet dat er nog geen regels waren, de caravans stonden erg dicht op elkaar", lacht hij. Pieter en Ria namen het park officieel over in 1985. Pieter groeide op met het cam pingleven, en zijn zoon Jonathan ook. De cirkel is rond, nu Jonathan het park van zijn ouders over neemt. De familie is met recht trots op de omvangrijke geschie denis en laat dat ook zien. Legende Het verhaal met de 'legende' van de camping hangt naast de ingang van de receptie, waar de zus van Jonathan achter de balie zit, en op het kantoor staat een ingelijste foto van de overgrootouders. „We zijn persoonlijk en famili air. Er komen hier hoofdzakelijk vaste gasten. Iedereen kent el kaar", vertelt Jonathan. „Het is een dorpsgevoel op een camping." Park Welgelegen vaart een eigen koers als familiecamping. Overal op het terrein zijn vrolijke bloe menperkjes en hoekjes gecreëerd, zoals een vlindertuin. Pieter maakt als hobby kunstwerken die ook her en der staan. Duurzaamheid vormt een rode draad door de jaren heen. Zo'n acht jaar geleden opende Faro Greenpark op het terrein van het park, dat bestaat uit duurzame huisjes. Het park is vernoemd naar overgrootmoeder Jerina Faro. Ook staan er trekkershutten en pods, onverwarmde huisjes geïsoleerd met schapenwol. „Voor wie wil kamperen zonder tent", legt Pieter uit. Vernieuwen zit in het dna van familie De Keuninck; Jonathan zit ook vol plannen voor de toekomst. „Ik denk aan een nieuw hoofdge bouw bij de ingang, en kleine stu- diootjes om te verhuren." FARO GREENPARK dinsdag 16 januari 2018 Een dorpsgvoel op de camping Sophie Stockman Cadzand-Bad J Jonathan de Keuninck neemt Park Welgelegen over van zijn ouders Pieter en Ria. „Ik krijg zo'n kans maar één keer." foto'sboaztimmermans - Jonathan de Keuninck Jonathan de Keu ninck neemt Park Welgelegen over, en zijn ouders Pieter en Ria gaan zich richten op de tweede fase van Faro Greenpark. In september van dit jaar begint de bouw van twaalf apparte menten met een par keergarage. Het complex komt op de plek van twee huizen die vlakbij de ingang staan. „Mijn ouders en grootouders woonden daar vroe ger naast elkaar", vertelt Pieter de Keuninck. Bij de ap partementen komt ook een sauna, fit nessruimte en zwembad. „Mensen die herstellen van een operatie kunnen dat in de winter maanden ook hier doen", legt Pieter uit. „Herstellen gaat beter aan zee." De bouw neemt on geveer tweeënhalf jaar in beslag. Er zijn vier appartementen verkocht en al een paar opties geno men. A Park Welgelegen, lang geleden, reproductiearchieffoto'sboaztimmermans Camping Welgelegen en Faro Greenpark, omstreeks 2000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57