Kuitaart 12 ZE Buurten Kuitaart is een klein, maar fijn dorp. Er zijn geen voorzieningen, maar des te meer rust en warmte. Het is de omgedraaide we reld: in Kuitaart komen er steeds minder in plaats van meer vakan tiewoningen bij. „Vroeger woon den hier maar een paar mensen voor vast", vertelt Yolanda de Theije (50). „En dat waren vooral ouderen. Nu bestaat Kuitaart juist grotendeels uit permanent be woonde huizen van jonge men sen." Zelf verhuisde Yolanda in 1988 naar het dorp, omdat haar man er woonde. „We zijn blijven plakken. Het is hier ook zo lekker rustig. We kennen alle buren en als er iets is, staan we voor elkaar klaar. Maar de deuren worden hier zeker niet platgelopen." Vroeger was er op de dijk een buurtbarbecue, maar deze is in middels verplaatst naar gasterij 'De Kleine Vogel'. „In de winter werd er ook geschaatst op de kreek De Vogel. Je kon dan helemaal tot Hengstdijk schaatsen, erg leuk was dat. Maar dat is inmiddels alweer zo'n zeven jaar geleden, helaas vriest het nooit meer zo lang en hard." Verder is er eigenlijk helemaal niets in Kuitaart, moeten de be woners toegeven. Maar dat is juist de reden waarom ze er zijn gaan wonen. „Iedereen is hier een beetje op zichzelf', vertelt René Hellebrekers (35), die zo'n 2,5 jaar in het dorp woont. „De afstand naar de voorzieningen is een na deel, je hebt sowieso een auto no dig om boodschappen te doen. Ge lukkig stopt er wel een bus voor de deur. Mijn dochter neemt die ie dere dag naar haar school in Ter- neuzen." Dat er geen winkels en scholen in Kuitaart zijn, wist René toen hij in Kuitaart neerstreek. Hij koos voor het dorp vanwege de rust én de lage huizenprijzen. De zelfde reden waarom Diana Stoop (56) samen met haar man vanuit het Belgische Burcht eind juli naar Kuitaart verhuisde. „Onze zoek tocht naar een huis was in België niet succesvol", vertelt ze. „We zijn daarom over de grens gaan kij- ln Vlaanderen vonden we geen geschikte woning. Hier wel ken. We hebben verschillende huizen bezocht in Zeeuws-Vlaan- deren, maar toen we hier kwamen, waren we meteen verkocht. De tuin zonder gras is een groot plus punt, want wij hebben geen groene vingers. Bovendien lijkt het huis op mijn ouderlijk huis, we voelden meteen de warmte toen we binnenkwamen." Het Belgische koppel werd ook vanaf dag één warm ontvangen door de buurt. „De buren kwamen ons meteen een hand geven toen we de verhuisdozen aan het uit pakken waren. We werden ook uitgenodigd om te helpen tijdens het Schuurfeest en zo hebben we meteen iedereen leren kennen. We hebben fantastische buren." Dat er geen bakker en beenhou wer in het dorp zijn, was even wennen voor de Vlamingen, maar dat de winkels op zondag geopend zijn in Hulst, is dan weer een plus punt. „We zullen ons altijd Vlaams blijven voelen, maar we zijn hier heel gelukkig." qem. Hulst dinsdag 16 januari 2018 Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: KUITAART Gelukkig stopt er nog wel een bus voor de deur Gertie De Boey - Diana Stoop Diana Stoop: „Wij blijven Vlamingen, maar we zijn hier gelukkig." fotosboaztimmermans ZONE A René Hellebrekers heeft naast een fiets ook een A In Kuitaart werd het veel rustiger nadat het veer bij Perkpolder A Yolanda de Theije woont nu dertig jaar in Kui- auto. „Dat kan niet anders hier." stopte met varen. taart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44