Delta Sport doet met besten mee in Breda met volgende doelen bezig iPOIIi MM WË 9 Schoofs overtreft verwachtingen van coach Sven Vermeulen Tessa Roggeband (derde divisie jeugd) won de meerkamp met een score van 44.250. Ze plaatste zich hiermee rechtstreeks voor de halve finale van de landskampioen schappen. Bij de jeugd 1 Dl won haar clubgenote Rosanne Mol met 52.750 punten, wat drie punten meer was dan de nummer twee. Indy Smits werd derde met 48.875. In de categorie instap Dl won La- rissa Bakelaar met 53.900 punten en Feline Hanse werd tweede bij vierde divisie junior. Er gingen nog meer medailles mee terug naar Zeeland. Namens VTV won Myra Quist goud in de categorie pupil 1 Dl. Door de turn sters van EMM uit Terneuzen werd goud gehaald door Acelya Sevik met 54.150 (pupil 2 Dl), Beatriz Castro met 52.750 (instap N3) en Kim Jansen met 46.450 punten (se nioren C). Ook Olympia Kapelle scoorde goed met een eerste plaats voor Tess van Waarde (51.625) en derde plaatsen voor Suzi Szblewska en Isa van Waarde. Zilver was er voor Fleur van Ho- rik (MTV) bij de junioren in de derde divisie die met een score van 45.450 op een paar tienden het hoogste podium miste. Lieke Steij- aert werd bij de senioren C tweede met 45.950 punten. Derde plaatsen werden bij EMM gehaald door Brechje Zwaga (junior D) en Jaylee Dollevoet (pupil 1N3). Tevens was er brons voor Liza Neumann van Dios (jeugd Dl), Britt Trouwborst van Thor (senior D), Xena Minnaar van Forza Gymnastica. Bij de mannen verschafte Samuel Munneke van Thor uit Sas van Gent zich een goede uitgangspositie voor het NK in de vierde divisie. Hij turnde hij zich op het podium met een score van 59.450. Vijftig tellen na de renster van het Milwaukee-Alpha Motorhomes Cycling Team passeerde ook Pie- terse de streep. „Ik wist dat ik haar kon verslaan", vertelde Van An- rooij over de strijd met de Hoe goed ze bijvoorbeeld in Frankrijk en Italië zijn, weet ik niet Utrechtse. „Daarvoor moest het al leen wel een beetje meezitten en moest ik geen pech hebben." Voor Van Anrooij was het de vijftiende zege van het seizoen en haar tweede nationale veldrittitel. Nu ze haar grootste prijs van het veldritseizoen binnen heeft, ver legt de multigetalenteerde in woonster van Kapelle haar focus weer wat meer naar het lopen. Van Anrooij, vorig jaar podiumklant bij het NK atletiek en elfde op de 1500 meter bij het European Youth Olympic Festival, heeft van het NK indoor atletiek (februari) en het NK veldlopen (maart) haar volgende doelen gemaakt. Ergens in september zal Van Anrooij het veldrijden weer op pakken. Dan niet meer bij de nieu welingen, maar bij de junioren. In februari wordt ze namelijk zestien jaar. Van Anrooij kijkt al reikhal zend uit naar haar debuut bij de leeftijdscategorie tot achttien jaar. „Dan mag ik alle grote crossen tus sen de dames rijden, dat vind ik wel echt heel gaaf." De stap naar de junioren bete kent ook dat Van Anrooij het tegen meer buitenlandse veldrijdsters gaat opnemen. En dat betekent weer dat ze te weten gaat komen wat ze internationaal waard is. Daar heeft ze nu nog weinig weet van. „Tegen die Belgische meiden heb ik meerdere keren gereden, daar zit ik meestal wel een stuk voor. Die Engelsen kan ik ook heb ben. Maar hoe goed ze bijvoor beeld in Frankrijk en Italië zijn, weet ik niet." Andersom zal voor de rensters uit andere landen dui delijk worden hoe goed Shirin van Anrooij is. Mochten ze daar naar vragen, dan kan Van Anrooij ant woorden met vier krachtige woor den: de beste van Nederland. dinsdag 16 januari 2018 De turnsters van Delta Sport uit Zierikzee behaalden in Breda vijf podiumplaatsen bij de kwali ficatiewedstrijden. Janny Vermeule Breda -Shirin van Anrooij (15) Shirin van Anrooij laat - in haar kampioenstrui - de gouden me daille zien die ze in Surhuisterveen won. foto johan van der heijden Lesley Kerkhove: „We hebben vorig jaar een goed seizoen gedraaid en ik hoop gewoon dat we kunnen spelen", fotogettyimages Bibiane Schoof s en Sven Vermeulen, foto dirk-jan gjeltema MELBOURNE Het kwalificatie toernooi van de Australian Open stond voor de Zeeuwse coach Sven Vermeulen in het teken van zijn debuut op een grand- slam. „Ik ben hier weieens ge weest als toeschouwer, maar nog nooit als coach", aldus Vermeu len. „Ik heb hier vanaf de eerste dag genoten, want hier hebben we vorig jaar keihard voor ge werkt. Een tennisseizoen heeft vier hoogtepunten; dit is er een." Lange tijd leek de Vlissinger zijn baan als wiskundedocent dit jaar weer op te gaan pakken, maar toen het spelen van de lucratieve grandslams lonkte voor zijn pupil, werd de samenwerking verlengd. „Ik heb hier op de Australian Open in één klap evenveel ver diend als tijdens heel 2017", be kende Bibiane Schoofs. „Toen hebben we onbetaald ver lof aangevraagd en de school heeft heel goed meegewerkt", zei Vermeulen, die Schoofs vorige week een dubbelspeltitel zag winnen in Auckland. „In drie weken tijd heeft ze negen partijen op het hoogste niveau gespeeld en er zeven gewonnen. We heb ben hier veel meer gehaald dan we hadden gehoopt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41