O CD .0 Kampioene Van Anrooij al 8 Brouwershaven op de weg terug Stadsderby in vierde ronde districtsbeker Merckx en Doesburg langer bij hun club TENNIS AUSTRALIAN OPEN Lesley Kerkhove maakt nog kans om in het dubbelspel nog in actie te komen op de Australian Open. Ze zit momenteel in de virtuele wachtkamer, maar het wachten kan rijkelijk beloond worden. Glashand MELIESI Vanaf volgend seizoen wil voetbalvereniging Brouwershaven weer uitkomen in de vierde klasse van het standaardvoetbal. Er ontbreekt alleen nog één ding: een trainer met het beno digde TC3-diploma. De jacht op een nieuwe oefenmeester voor komend seizoen is daarom geopend. „We zijn al een tijdje aan het zoeken en rondvragen", laat voorzitter Sven Vermeij- den weten. In 2013 deed Brouwershaven een stap terug naar de reserveklasse. „Maar er is nu veel aanwas vanuit de JO19", legt Vermeijden uit. „En het huidige eerste elftal, nog een jonge groep, staat boven aan in de reserve vijfde klasse. Ook zij willen een stapje ho gerop en dat hebben ze verdiend." In de vierde ronde van de districtsbeker neemt Walcheren het vanavond op tegen stadgenoot VC Vlissingen. De derby op het veld van de zaterdag-derdeklasser begint om 20.00 uur. Het had een speciaal duel kunnen zijn voor Etienne Mallie, maar de oud-speler van VC Vlissingen is nog geblesseerd. Mallie keerde deze zomer terug bij Walcheren en doet niet mee bij club Walcheren. Steve Schalkwijk staat wel tegenover zijn oude club. De aanvaller speelde jarenlang voor Walche ren, maakte de overstap naar Goes en speelt sinds dit seizoen voor Vlissingen. John Merckx is ook volgend seizoen als hoofd trainer verbonden aan de voetbalclub Graauw. Hij begint aan zijn tweede seizoen bij de zon- dag-vijfdeklasser. Voor Merckx is Graauw zijn eerste club als hoofdverantwoordelijke. Hij staat op de elfde plaats met zes punten. Hansweertse Boys heeft Pearl Doesburg voor nog een jaar vastgelegd. Ook Doesburg is aan zijn eerste seizoen bezig bij de club. Doesburg had al eerder clubs onder zijn hoede, te weten Hoedekenskerke en Jong Ambon. Hij staat nu met Hansweertse Boys zesde in de vierde klasse B op zaterdag. SGB Bakx Lesley Kerkhove zit deze week in de virtuele wachtkamer van de Australian Open. Afge lopen weekeinde liep ze na een week van uitersten het hoofdtoernooi mis in het enkel spel, maar het is meer dan de moeite waard te wachten of er nog een plekje vrijkomt in het dubbel spel. Op veel toernooien weten ten nissers niet hoe snel ze de plaats van handeling moeten verlaten als zij zijn uitgeschakeld in het enkel spel. Regelmatig worden blessures gefaket en zo nu en dan worden partijen in het dubbelspel zelfs moedwillig verloren. Dat geldt niet voor de grandslams, het po dium waar het grote geld wordt verdeeld. Ter illustratie: voor de verliezers in de openingsronde van de Australian Open ligt als duo een slordige 13.000 euro klaar. Lesley Kerkhove zelf zal het niet hardop roepen, maar zal er heel stiekem op hopen dat een van de andere speelsters een dezer dagen wordt bevangen door de hitte of een misstap maakt. „We hebben vorig jaar een goed seizoen ge draaid en ik hoop gewoon dat we kunnen spelen", aldus de 26-jarige Zierikzeese, die in oktober ver raste door in Luxemburg een groot WTA-toernooi op haar naam te schrijven. Dat deed ze met de Wit-Russin Lidziya Marozava, die ze eigenlijk per toeval leerde kennen. „We wa ren in juli van 2016 op een toer- Het is heel goed om te dubbelen, want het maakt je een veelzijdige tennisser nooi in het Zweedse Bastad en onze partners hadden beiden af gezegd. We besloten samen te spelen en direct haalden we de fi nale." Kerkhove bezet momenteel de 70ste plek in het dubbelspel, terwijl ze in het enkelspel nog niet verder is gekomen dan plek 149. Nederland floreert in het dub- Voor de verliezers in de openingsronde ligt een slordige 13.000euro klaar belspel en er werden in 2018 al vier titels binnengehaald door Neder lands getinte koppels. „Het is heel goed om te dubbelen, want het maakt je een veelzijdige tennisser en je speelt meer wedstrijden", al dus voormalig dubbelspecialist Paul Haarhuis. „Plus dat het voor heel veel meiden financieel aan trekkelijk is. En als je in het dub belspel nog in het toernooi zit, blijven ook je overnachtingen en maaltijden vergoed worden." Haarhuis voormalig compagnon Jacco Eltingh: „De verdiensten uit het dubbelspel kun je weer inves teren in je enkelspelcarrière. En overwinningen in het dubbelspel kunnen je ook helpen aan zelfver trouwen." De voorbijgaande dagen had Kerkhove veel te maken met Haar huis, die bij al haar drie wedstrij den aandachtig toeschouwer was. Vanwege de hevige regenval van afgelopen weekeinde werd de tweede kwalificatiewedstrijd in- door afgewerkt, een unicum in de geschiedenis van de Australian Open. „Het leek net of we op een jeugdtoernooi speelden", grapte Kerkhove. De wedstrijd was alleen toegankelijk voor spelers, coaches en pers. „Maar ik speel nog vaak op challengers (kleine proftoer- nooien), dus ik ben het wel ge wend hoor om voor zo weinig pu bliek te spelen." In Melbourne wordt Kerkhove vergezeld door haar coach Erik Brummer. Met enige regelmaat gaat ook haar vriend Edinho Pati- nama mee. Zo ook eind vorig jaar naar Hawaï, en dat heeft ze gewe ten. „Ik nam hem mee naar het toernooi en toen vroeg hij me ineens op het strand ten huwe lijk", aldus Kerkhove. „Of we op korte termijn gaan trouwen? We zijn wat dingetjes aan het regelen, maar sowieso pas volgend jaar." De twee vijftienjarige veldrijdsters domineren bijna het volledige sei zoen bij de nieuwelingen, de cate gorie rensters tot zestien jaar. Het gebeurde dit jaar al meerdere keren dat de rest van het veld pas binnen druppelde op het moment dat het tweetal zich bij wijze van spreken al gereed had gemaakt voor de po diumceremonie. „Vorig jaar waren Puck en ik ook nog vaak in strijd met die andere meiden", vertelde Van Anrooij een dag na het NK. „Dit seizoen is het verschil elke wedstrijd wel meer dan een minuut op de nummer drie. We zijn allebei sterker ge worden. In het verleden had ik al tijd veel moeite met de lange, rechte stukken, door het gras en door het zand. Daar heb ik aan ge werkt, dit seizoen gaat dat beter." Het wedstrijdbeeld bij het NK was vrij identiek aan de veldritten die Van Anrooij en Pieterse al af werkten dit seizoen. De nummer drie finishte op bijna drie minuten van de winnares. Toch mondde de strijd tussen de verwachte num mers één en twee niet helemaal uit in het vooraf beoogde spekta kel. Al in de eerste van drie ronden schudde Van Anrooij haar grote ri vale van zich af. Modderbad Door de vele regenval waren ver schillende delen van het parkoers veranderd in een bescheiden mod derbad en moest er behoorlijk wat gelopen worden. Dat was in het voordeel van Van Anrooij, die zich met de jagende Pieterse achter zich besefte dat één foutje funest kon zijn. Ook toen de Bevelandse hoorde dat haar voorsprong veertig seconden bedroeg, bleef ze zich daarvan bewust. „Pas in de laatste rechte lijn richting de finish wist ik het ze ker", refereerde ze aan de zege, die haar toen niet meer kon ontgaan. dinsdag 16 januari 2018 PC VOETBAL VOETBAL Etienne Mallie, hier in Vlissingen-shirt, ontbreekt bij Walcheren, foto lex de meester VOETBAL Kijk op www.pzc.nl/sport voor een compleet overzicht van de trainersmutaties. Voor eigen volk en op eigen materiaal was Wim Bonte van DOS Oosterland onstuitbaar in het kampioenschap libre eerste klasse. Adri Dekker van OBV Schuttershof werd op een straatlengte tweede. Met 14 punten uit 7 wed strijden, een moyenne van 6.043 en een hoog ste serie van 44 stak hij boven alles en ieder een uit. Hij miste alleen de hoogste serie; die was voor Bram de Kraker met 66. Charlotte de Roeck uit Heikant en de Span jaard Luis Closas Perez eisten in de dressuur- wedstrijd in Westdorpe de zeges op. Chey- enne van den Ouden uit Sluiskil eindigde in de eerste proef als tweede, De Roeck in de tweede proef. l Het rolstoel hockeyteam van Sportclub Gehan dicapten Beveland (SGB) ligt op koers voor de titel in de derde klasse. Dit weekend won het eerste team van de Goese ver eniging twee duels in Overveen. Kennemer Keien werd met 6-4 ver slagen, de tweede wedstrijd tegen Revas Peperbus eindigde in een 7-2-overwinning. SGB H1 gaat nu aan kop in de derde klasse. De volgende duels zijn op 3 februari in Amsterdam. J Voetballer Istvan Bakx uit Vlissin gen maakte gis teravond zijn derde doelpunt van het seizoen voor FC Oss. De linkspoot zette zijn club daarmee na 29 minuten op een verrassende 2-0- voorsprong tegen titelkandidaat NEC. Uiteindelijk won Oss het in- haalduel met 3-0. In december werd het duel afgelast vanwege sneeuw val. Bakx werd in de laatste minuut vervangen door een andere Zeeuw, Daan Klomp. O CL CO Kerkhove wacht op klein kansje Tim Colijn Melbourne I - Paul Haarhuis Realistisch beschouwd wist Shi- rin van Anrooij zaterdagmiddag om half één bij de start van het Nederlands kampioenschap veldrijden in Surhuisterveen dat haar kans op de titel vijftig pro cent was. Als de renster uit Ka- pelle de titel niet zou grijpen, moest-ie wel naar de Amers- foortse Puck Pieterse gaan. Arwin Willemsen Kapelle 1 Vlissingen tiode.nl i fgstoneweg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40