De hik V Voorarrest zaak Langevieleweg opgeheven Justitie was onwetend van komst pedofiel 2 ERNSTJAN ROZENDAAL 7 r Column Ik heb vrijwel nooit de hik, maar vorige week zat ik in drie dagen tijd negentien keer te stuiteren op mijn stoel. En dan niet zomaar een paar minuten. Zeker vijf keer duurde het langer dan anderhalf uur. Niet alleen ik werd er gek van, mijn collega's ook. Van alle kanten kreeg ik goed bedoelde adviezen. Adem inhouden. Ondersteboven water drinken. De trap op en af rennen. Aan een wit paard den ken. Azijn op je tong. Een hap sui ker doorslikken. Ijsklontjes tegen je neus houden. Een versje opzeg gen: 'Hik sprik sprauw. Ik geef de hik aan jou. Ik geef de hik aan een anderman. Die de hik verdragen kan.' Als een suggestie werkte - neus en oren dichthouden en drie keer slikken, of neus dichthouden en zeven slokjes water nemen zonder dat er lucht meegaat - was het een malig. Alsof mijn lichaam de vol- gende keer dacht: „Ha, die ken ik. Daar trap ik niet nog een keer in." Ten einde raad belde ik met de huisarts. Ik werd doorgeschakeld naar een antwoordapparaat dat me vertelde dat ik alleen vóór half elf 's ochtends een afspraak kon ma ken. Bij spoed mocht ik 1 intoet sen. Dat leek me overdreven. Was het iets dat niet kon wachten, dan kon ik aan de lijn blijven. Dat leek me logisch. Misschien had de re ceptioniste wel een gouden tip. Na acht minuten kreeg ik de ba liemedewerkster te spreken. Met horten en stoten legde ik mijn probleem uit. „Waarom heeft u niet voor half elf gebeld?", re ageerde ze streng. „Omdat..hik..het al kwart over...hik...elf was, toen ik...hik...hoorde dat dat...hik...moest", antwoordde ik verontschuldigend. Nou vooruit, de volgende dag kon ik langsko men. „Be...hik..dankt", zei ik. „De volgende keer wel voor half elf bellen hè", besloot ze, op een toon alsof ze een kleuter toesprak. Met een klap smeet ik mijn tele foon op tafel, terwijl door mijn ge dachten een verwensing schoot die netjes geformuleerd iets bete kent als: „Krijg de hik." Geërgerd leunde ik achterover. Toen drong het tot mij door. Weg was de hik. Aan een wit paard denken. Azijn op je tong DESTELLING Vandaag: Statushouders zijn een aanwinst voor de arbeidsmarkt Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters MEESTE NEDERLANDERS TEVREDEN OVER SEKSLEVEN TUURUJK ME T00 Martine Traas grijpt naast prijs HOEDEKENSKERKE Zanger Alwin wint Koos Alberts Award Zeeuwse jongeren rijden vaker auto AMSTERDAM Praten over salaris is nog altijd taboe De automobilist die verdacht wordt van het veroorzaken van het ongeval waarbij in Middelburg Jeppe de Lange (41) en zijn zoon Mees (6) ernstig gewond raakten, mag zijn proces in vrijheid afwachten. De 47-jarige Michel J. uit Roosen daal zat sinds oktober vorig jaar in voorlopige hechtenis. Op 13 oktober had hij op de Langevieleweg de twee fietsers aangereden, toen hij met te hoge snelheid en onder invloed van alcohol andere auto's inhaalde. Het ongeval veroorzaakte veel be roering in de samenleving. Familie en vrienden van het Middelburgse gezin De Lange begonnen via inter net een actie om geld in te zamelen voor het getroffen gezin. In totaal werd ruim 80.000 euro bijeenge bracht. Gistermiddag was de eerste keer dat de verdachte in het openbaar voor de rechtbank moest verschij nen tijdens een zogeheten pro-for- mazitting. De verdediging vroeg om opheffing van de voorlopige hechte nis van de Roosendaler. De officier van justitie verzette zich hier tegen. De enige grond voor het voorarrest is het gevaar op herhaling. Een psy choloog acht die kans klein. Daar mee is volgens de rechtbank de re den vervallen om de man, vooruit lopend op het vervolg van de straf zaak, nog langer vast te houden. Omdat het technische onderzoek nog loopt is niet zeker wanneer de rechtszaak wordt voortgezet. Op het moment van de botsing reed de ver dachte volgens het officier van justi tie tussen de 61 en de 67 kilometer per uur. De kans bestaat dat de man toen al aan het remmen was. De of- Op het moment van de botsing reed de verdachte volgens het officier van justitie tussen de 61 en de 67 kilometer per uur ficier van justitie hoopt dat nader onderzoek aan de auto en botsproe- ven duidelijk kunnen maken hoe hard de auto tijdens de inhaalma noeuvre moet hebben gereden, vlak voordat de slachtoffers geraakt wer den. Bij de zitting waren familieleden en bekenden van de twee slachtof fers aanwezig. De verdachte zei zich te schamen voor wat hij heeft ge daan. De rechtbank hoopt in april de zaak inhoudelijk te behandelen, maar dat hangt af van de voortgang van het onderzoek. Engeland heeft in 2016 een veroor deelde Nederlandse pedofiel uitge wezen zonder hierover de Neder landse autoriteiten in te lichten. De 39-jarige Maarten de W. moest maandag voor de rechter in Middel burg verschijnen omdat hij een zes jarig meisje onzedelijk had betast. In januari 2016 werd hij in Enge land aangehouden nadat hij op in ternet contact had gezocht met minderjarigen. Bij het onderzoek werd kinderporno op zijn compu ter aangetroffen. Hij kreeg in Enge land naast een korte gevangenis straf ook voor tien jaar het verbod om met kinderen te werken en de verplichting hulp te zoeken. De man kwam in Middelburg te recht. Hij raakte bevriend met een stel met drie kinderen, bij wie hij ook regelmatig oppaste. Bij toeval betrapten vrienden van het stel af gelopen juni De W. toen hij het zes jarig dochtertje betastte. Ze film den het met hun mobieltje om het als bewijs aan de ouders te kunnen tonen. De moeder deed daarop aan gifte bij de politie. De verdachte be kende gisteren tussen mei en juni 2017 het kind drie keer te hebben betast en pedofiele neigingen te hebben. Hij zegt zich te willen laten De Engelsen hebben hem uitgezet zonder een piep naar justitie in Nederland behandelen. Officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk vond het ge drag van de man zeer zorgelijk. „Hij is van een hand-off delict in Enge land overgegaan naar een hands-on misdrijf in Nederland." Hij nam het de man kwalijk dat hij zelf geen hulp had gezocht. Te gen de man eiste Suijkerbuijk 18 maanden gevangenisstraf waarvan 12 voorwaardelijk. Als hij zich niet laat behandelen voor zijn pedofiele stoornis moet hij, wat de officier van justitie betreft, die 12 maanden alsnog uitzitten. De rechtbank doet op 29 januari uitspraak. dinsdag 16 januari 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik heb nooit meer contant geld op zak 1960 reacties HILVERSUM Een jaar lang gratis leven. Martine Traas uit Baar land maakte er kans op via een wedstrijd bij Sky Radio, maar greep maan dag naast die prijs. De fi nale draaide om geluk en daarom maakte ze net zoveel kans als de acht tien andere finalisten. Ze moesten allemaal, in een vooraf bepaalde volgorde, een code kiezen. Traas: „Helaas had diegene vóór mij net de winnende code. Jammer, maar ik had er ook niet op gerekend om te winnen." Alwin Rennen, de zin gende makelaar uit Hoe- dekenskerke, heeft een Koos Alberts Award ge wonnen. Hij kreeg deze prijs, die in 2013 in het leven is geroepen door de bekende zanger, voor het beste Nederlandsta lige levenslied in de cate gorie Zeeland. Op zijn Facebookpagina liet Alwin gisteren weten 'be retrots' op de award te zijn. „Na een succesvol 2017 nu al een geweldig begin in 2018." VLISSINGEN Jongeren op het platte land hebben veel vaker een rijbewijs en een auto dan hun leeftijdsgenoten in steden. Op het platte land beschikken 2 op de 5 jongeren (18-30 jaar) over een auto. In de stad is dat de helft, zo blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS. In Zeeland springt vooral de gemeente Bor- sele eruit. Daar heeft 52 procent van de jongeren een auto en 84 procent een rijbewijs. Deskundigen zijn het niet met elkaar eens of het goed is als er open lijk wordt gesproken over de hoogte van het loon. Een onderzoeker denkt dat vooral werk gevers profiteren van die zwijgzaamheid. Maar anderen menen dat transparantie bij draagt aan grote proble men. »P16 Het is nog onzeker wanneer het proces rond het geruchtma kende onderzoek Langeviele weg wordt voortgezet. Theo Giele Middelburg Na uitwijzing uit Engeland gaat een Nederlandse pedofiel in Middelburg in de fout. Theo Giele Middelburg - Wilfred Suijkerbuijk, officier van justie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2