Waar gaat Van Persie spelen bij Feyenoord? 20 Na de Tour Down Under is Gesink definitief eendagsrenner Harent Robert Gesink noemt de seizoensstart in de Tour Down Under zijn laatste stuiptrekking' als ronderenner. Hij mikt vooral op de Ardennenklas- siekers, etappes in Giro en Tour, en kijkt stiekem ook al naar het WK in Oostenrijk. 2018 tour down under LJdlA/orldTour Event Nooit eerder was Robert Gesink (31) zo fit bij de start van het sei zoen. Het klinkt cru, maar het is dankzij die verraderlijke val in de negende etappe van de Tour. Een dag eerder kwam hij nog als tweede over de streep, maar een breuk in zijn wervelkolom betekende dat zijn seizoen op 9 juni eindigde in een ambulance. Alsof dat nog niet genoeg ellende was, moest Gesink drie maanden in een corset door het leven. Op 1 oktober mocht hij eindelijk weer fietsen. „Dat had ik enorm gemist. Dus terwijl mijn collega's op vakantie waren, zat ik op de fiets", aldus Ge sink. „Daardoor heb ik meer kilo meters in mijn benen dan zij. Mijn niveau is op dit moment gewoon heel erg goed." Waarschijnlijk zijn er weinig Nederlandse renners die zo veel tegenslag te verduren kre gen als de Lotto-jumbo-kopman. Ook na deze zware blessure richtte Gesink zich op. Een halfjaar na zijn val speldde hij vannacht (Nederlandse tijd) in de haven van Adelaide voor het eerst weer een rugnummer op voor de openingsrit in de Tour Down Under. „Een laat ste stuiptrekking", zegt hij over zijn klassementsambities voor de rit tenkoers door het snikhete Austra lië. Dit seizoen zal hij vooral jagen op dagsucces. In de heuvelklassie- kers (Amstel Gold Race, Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik), maar ook in de Giro en de Tour. „Eens zal het lukken, die ritzege in Tour of Giro. „Ik was er afgelopen jaar in de Tour al dichtbij. Die tweede plek in die Touretappe heeft mij veel mo raal gegeven." Gesink won klassiekers in Que- bec, Montreal en Italië, maar sinds zijn ritwinst in de Vuelta van 2016 is hij ervan overtuigd dat volledige toewijding op eendaagse wedstrij den zich uitbetaalt. Dus heeft hij ook een doel gemaakt van het WK, eind september in Oostenrijk. Na jaren is er rond Innsbruck weer eens een parkoers waarbij klim mers een uitgelezen kans maken. Gesink heeft er zijn seizoen op af gestemd, maar moet eerst in Aus tralië met twee bergetappes op het programma nog bij de les blijven. Nog één keer opletten en dringen in de finales. Nog één keer vechten voor zijn plekje in het klassement. Het is de meest prangende vraag: waar moet Robin van Persie spelen? De huidige spits van Feyenoord was vorig jaar de topscorer van Ne derland. Nicolai Jorgensen is dus onomstreden. En waar Feyenoord vaak transfergeld verdiende door zelf opgeleide spelers te verkopen, vertegenwoordigt dit keer de Deense spits een forse waarde. Ze ker als hij straks een WK in Rus- hardop afvragen of hij als midden velder in de eredivisie kan spelen, niettemin gerechtvaardigd. Maar ja, een seizoen eerder speelde hij liefst 39 wedstrijden. En hij maakte ook nog eens 18 goals. Let wel: allemaal als diepe spits. Het lijkt er dus op dat Van Persie als wisselspeler zal moeten begin nen. Zonder de overbodige Michiel Kramer en met alleen de jonge Dy- lan Vente heeft Van Bronckhorst nog maar weinig wisselgeld op de bank. Met Van Persie brengt hij na tuurlijk wel iets binnen de lijnen waar tegenstanders van in de war kunnen raken. Komende zondag tegen Ajax al? Dat zou zomaar kun nen. Van Bronckhorst daarover: „We zullen kijken waar hij al toe in staat is." Koning naar Spelen Kramer slaat Erf urt over Weer winst Van der Poel UITSLAGEN 0 do 18/1 <J- land achter zijn naam heeft staan. Van Persie als eerste spits; het is gewoon on waarschijnlijk. Maar, zo zegt trainer Gi- ovanni van Bronckhorst, „Robin kan overal spelen: spits, als nummer 10 of aan de zijkan ten." Feyenoord speelt echter doorgaans niet met een man kort achter de spitsen, dus dan moet Van Bronckhorst het spelsysteem al enigs zins aanpassen. En aan de buitenkan ten? Onwaarschijnlijk met Berg huis, Larsson en Boëtius als specialisten voor die posities. Op het middenveld dan, de plaatsen die nu meestal voor loopsterke jongens als Jens Toornstra en Tonny Vil- hena zijn? Het kamp- Van Persie zegt dat de speler fysiek in orde is. Hij tramde, voor Feyenoord op trai ningskamp ging naar Marbella, intensief op Woudestein met Arno Philips, de fy sieke trainer van Fey enoord. Op basis van de 199 speelminuten dit seizoen bij Fenerbahce is je dinsdag 16 januari 2018 Nog één keer voor het klassement Daan Hakkenberg AUSTRALIË Adelaide Rotterdam/Adelaide Robert Gesink: „Eens zal het lukken, die ritzege in Tour of Giro." FOTO COR VOS Robin van Persie komt terug. In Rotterdam klinkt om die reden al dagen gejuich. Maar waar gaat de routinier spelen, in de wetenschap dat de huidige spits van Feyenoord onomstreden is? Mikos Gouka Rotterdam OLYMPISCH Koning Wil- lem-Alexander, koningin Maxima, premier Mark Rutte en minister Bruno Bruins van Sport gaan naar de Olympische Winterspe len in Zuid-Korea. De ko ning is uitgenodigd door het Internationaal Olym pisch Comité, waarvan hij erelid is. Willem-Alexander, Maxima en Rutte reizen al voor het eerste weekend van de Spelen naar Pye- ongchang af. Ze wonen op vrijdag 9 februari de ope ning van het evenement bij. SCHAATSEN Sven Kramer heeft zich afgemeld voor de wereldbeker van ko mend weekeinde in Erfurt. De Fries zou de 1500 meter en de 5000 meter rijden, maar geeft de voor keur aan een trainings kamp in Collalbo. Ook Car- lijn Achtereekte, die op de drie kilometer zou starten, blijft in Collalbo. VELDRIJDEN Een dag na het veroveren van zijn vierde Nederlandse titel was Mathieu van der Poel gisteren de beste in de Cy clocross van Otegem, in de volksmond het kampioen schap van West-Vlaande- ren. Regerend wereldkam pioen Wout van Aert, die zondag zijn Belgische titel prolongeerde, reed op veertig seconden naar de tweede plaats. Basketbal NBA: Miami Heat - Milwaukee Bucks 97-79, New York Knicks - New Orleans Pelicans 118-123 n.v., Phoenix Suns - Indiana Pacers 97-120, Minnesota Timberwolves - Portland Trailblazers 120-103. Handbal EK mannen Groep C: Slovenië - Duitsland 25-25. Groep D: Hongarije - Spanje 25-27. Schaken Tata Steel Tournament, Wijk aan Zee. Masters, derde ronde: Kram- nik (Rus) - Hou (Chn) 0,5-0,5, Svid- ler (Rus) - Giri (Ned) 0,5-0,5, Carl- sen (Noo) - Wei (Chn) 0,5-0,5, Jones (Eng) - Adhiban (Ind) 1-0, Anand (Ind) - Caruana (VS) 1-0, So (VS) - Karjakin (Rus) 0,5-0,5, Ma- medjarov (Aze) - Matlakov (Rus) 0,5-0,5. Stand aan kop: 1. Giri, Anand 2,5 punten, 3. Carlsen, Mamedjarov, Jones 2 punten. FINISH Lyndoch START Port Adelaide zo 21/1 Q Tijdrit Adelaide vrij 19/1 S"lJntey START FINISH 0 Nor- fOllraidla >wood FINISH L Stirling N l# ^^.aren Vale za20/1 FINISH Victor Harbor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20