Maher en Regis vóór wie van characters houdt, heeft onze 18 Met nieuwe flair trapt de eredivisie vandaag weer af, na een winterstop vol opmerkelijke nieuwtjes. Van Dick Advocaat tot Robin van Persie, van trainerswissels tot paniekaankopen. Wat zeker is: saaier wordt het er niet op. 'Er zijn regels, hoeveel goals je ook maakt.' Kort Schorsing arbiter na schop De Franse voetbalbond FFF heeft scheids rechter Tony Chapron (foto) voorlopig ge schorst. De arbiter kwam in opspraak omdat hij zondag tijdens Nantes - PSG na een bot sing met Diego Carlos natrapte in de rich ting van de speler. Hij gaf de verdediger van Nantes ook een tweede gele, dus rode kaart. Spanje wil van oefenduel af De oefenwedstrijd tussen het Nederlands voetbalelftal en Spanje op 27 maart gaat ver moedelijk niet door. De bonden zijn met el kaar in gesprek om het duel te schrappen. Spaanse media melden dat Spanje in maart liever tegen Argentinië voetbalt. Advocaat passeert Breuer Michel Breuer moet vanavond bij de hervat ting van de competitie genoegen nemen met een rol op de reservebank. De aanvoer der van Sparta wordt tegen Vitesse door de nieuwe trainer Dick Advocaat buiten het team gelaten. Ryan Sanusi neemt de aan voerdersband van Breuer over. AZ wil verder met trainer AZ wil verder met coach John van den Brom (foto). Dat heeft directeur voetbalzaken Max Huiberts gezegd tijdens de nieuwjaarsre ceptie van de club. „We hebben de intentie uitgesproken om langer met elkaar verder te gaan." De verwachting is dat Van den Brom binnenkort voor een seizoen bijtekent. Flitsen Utrecht Skeleton Leon ten Voorde Enschede Je zou het bijna vergeten, maar op zijn cv staan vijf interlands voor Nederland. Die erelijst lijkt haast iets uit een ander tijdperk. Maar Adam Maher is nog maar 24 jaar. Dat hij al op jonge leeftijd interna tional werd, zegt iets over zijn ba siskwaliteiten. Balvast, technisch vaardig, bezitter van een mooie pass en oog voor het steekballetje. Adam Maher kan echt voetballen. Toen hij zich in 2012 als het talent Ooit, nog niet eens extreem lang geleden, gold Adam Maher als de beoogde opvolger van Wesley Sneijder in het Nederlands elftal. Sinds gisteren is hij speler van FC Twente, een club in degradatienood met grote financiële problemen, maar blijkbaar nog altijd in staat om een frisse subtopper als FC Utrecht af te troeven op de transfermarkt. En dan staat voormalig eredivisie topscorer Mounir El Hamdaoui ook nog in de coulissen in Twente. Onder de nieuwe trainer Gertjan Verbeek werd en wordt alles anders in Enschede, van het trainingsveld tot de transfermarkt, van de kleed kamer tot het scoutingapparaat en de jeugdafdeling. Dat bleek al in de weken voor de winterstop, maar in januari deed de trainer er nog wat scheppen bovenop bij Twente, waar stilaan alles naar Verbeeks hand wordt gezet. Of het succes heeft, moet alle maal nog maar blijken. Zoals dat ook geldt voor de veelbesproken entree van Dick Advocaat bij Sparta, vanavond debuterend tegen Vitesse. U kent de verhalen over klassieke misperen inmiddels; over Frank Rijkaard die degradeerde op Het Kasteel, of over NAC dat in 2015 naar de Jupiler League duikelde on danks tien paniekaankopen in de winterstop. Het enige wat zeker is: saaier wordt de eredivisie er zeker niet op. Voor wie van characters houdt, heeft onze nationale competitie onmiskenbaar aan uitstraling ge wonnen sinds afgelopen zomer. Met de terugkeer van Robin van Persie bij Feyenoord uiteraard, met kleurrijke trainers ook zoals Ver beek en Advocaat, en met half ver geten grote namen zoals Maher, El Hamdaoui en VVV-aanwinst Ro meo Castelen. Impact Maar ook voetbaltechnisch is er volop aan knoppen en stuurwielen gedraaid. Niet in de laatste plaats bij Ajax, dat met Erik ten Hag wéér voor een nieuwe trainer koos, de derde in een jaar tijd. Zondag bij de Klassieker zal meteen blijken wat de impact is van die beslissing. Niet per se om Ten Hag daar direct op af Quote van de dag dinsdag 16 januari 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Tyronne Ebuehi (22) verruilt komende zomer ADO Den Haag voor Benfica, waar hij een meerjarig contract kan ondertekenen. Ryan Giggs (44) is de nieuwe bondscoach van Wales. Hij heeft voor vier jaar getekend. Donis Avdijaj (21) wordt door Roda JC voor een half jaar gehuurd van Schalke 04. Doelman Martin Hansen (27) wordt door Heerenveen ook na de winterstop gehuurd van het Duitse Ingolstadt. Alles is anders bij herstart Op 59-jarige leeftijd is de Engelse oud international Cyrille Regis overleden aan een hartaanval. De spits was vooral bekend als speler van West Brom- wich en als een van de eerste activisten tegen racisme in het voetbal. J Na 9 duels voor Bene- vento in de Serie A - met 1 goal - is Sa- muel Armente- ros weer terug in de eredivisie. De spits wordt voor de rest van het sei zoen gehuurd door Utrecht. I Akwasi Frim- pong - opge groeid in de Amsterdamse Bijlmer - is de eerste Afrikaan die meedoet bij het skeleton op de Winterspe len. Frimpong komt in actie voor Ghana. Adam Maher en technisch directeur Jan van Halst gis teren bij de presentatie van de mid denvelder bij FC Twente. FOTO RONJONKER Het voormalige toptalent Adam Maher (24) staat met zijn nieuwe club FC Twente voor een cruci aal half jaar. Wat staat hem te wachten? eredivisie Nieuwe ge zichten: Dick Advocaat bij Sparta, Maxi- miliano Ro- mero bij PSV en Erik ten Hag als trainer van Ajax. FOTO'S ANP, PRO SHOTS, VI IMAGES Sjoerd Mossou Rotterdam O Q. (0 Ram» —Trainer Stöger van Borussia Dortmund over Aubameyang die opnieuw de teambespreking miste en wordt gestraft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18