©NDERNEMEP •M'ê 'Alles zelf doen is een kracht, maar ook een valkuil' KICKBOKSER VERHOEVEN: SUCCESVOLLE ZAKENMAN Ondernemers hebben de neiging zichzelf voorbij te lopen, met alle welzijnsrisico's van dien. Een luisterend oor en professioneel advies kunnen soelaas bieden. „Wij staan ondernemers graag bij om gezond te kunnen blijven werken", aldus Frans Bruijn, manager Arbeidsdeskundige Dienst bij De Amersfoortse. Door Irene Schoemakers We willen meer doen voor ondernemers dan enkel uitkeren bij arbeids ongeschiktheid", zegt Frans Bruijn. „Daarom vroegen we zo'n driehonderd ondernemers het afgelopen jaar tijdens de Week van de Ondernemer met welke dilemma's ze worstelen." Te weinig tijd voor innovatie, te weinig tijd voor klanten, te weinig aandacht voor de strategie van het bedrijf, het vinden van een goede balans tussen werk en privé, en aandacht voor een gezonde leefstijl. Dat blijken de vijf thema's die ondernemers de grootste kopzorgen opleveren. „We herkennen deze thema's", zegt Bruijn. Onze arbeids- deskundigen spreken jaarlijks vele onder nemers die om verschillende redenen arbeidsongeschikt zijn geraakt. De vijf dilemma's die naar voren kwamen, spelen daarbij vaak een grote rol." Focus ook op jezelf Gebrek aan tijd is bij alle thema's een rode draad. „Ondernemers zijn nu eenmaal gewend om alles zelf te doen", vertelt Bruijn. „Dat is hun kracht, maar ook hun valkuil. Ze vragen niet zo snel om hulp en duwen zichzelf daardoor weieens over het randje." Ondernemers zouden wat Bruijn betreft dan ook iets meer aandacht mogen besteden aan leidinggeven aan zichzelf. Nieuw kader „Lang niet alle ondernemers kennen zichzelf goed. 'Wat wil ik?', 'Wat kan ik?' Pas als je dit soort vragen voor jezelf beantwoordt, lukt het om de juiste keuzes te maken, voor jezelf en je bedrijf." Het team van arbeidsdeskundigen waaraan Bruijn leidinggeeft, helpt ondernemers hierbij. „We willen hen graag bijstaan om zo gezond en lang mogelijk te kunnen blijven werken. Onze arbeidsdeskundigen helpen hen om zichzelf, hun wensen en hun grenzen beter te leren kennen. Vaak is vragen stellen en luisteren al genoeg om de interne dialoog bij ondernemers op gang te brengen en om zelf antwoorden op vragen te vinden. Die bieden de ondernemer een nieuw kader waarbin nen hij weer gezond kan ondernemen. Drie tips - Heb als ondernemer ook aandacht voor jezelf. Stel doelen en bedenk waar jouw kracht ligt. - Durf hulp te vragen en te accepteren. Zeker als je altijd alles zelf doet. - Geef ook leiding aan jezelf. Zelfinzicht is van belang om tot goede keuzes te komen. Voor jezelf en het bedrijf. Steeds aantrekkelijker Wat zijn de ontwikke lingen op het gebied van financiering om gezond te groeien? Voor veel ondernemers is het zelfs ruim na de kredietcrisis niet eenvoudig om op korte termijn werk kapitaal te verkrijgen bij de bank. Het resultaat kan zijn dat bedrijven daardoor niet snel genoeg kunnen groeien. Redenen waarom banken het vaak niet aantrekkelijk vinden om kleinzakelijke kredieten te financieren, zijn het hogere risico en de relatief hoge handelingskosten. Nieuwe financieringsinitia tieven kunnen een prima alternatief zijn. Ik voorzie hierin twee nieuwe trends voor de komende jaren. 1. Financieringsmix De eerste trend is de finan cieringsmix. Deze was de laatste jaren al te zien en zal de komende jaren sterk doorzetten. Hierbij doet de bank in de regel nog wel mee voor een deel van de financiering, maar wordt de rest bijeengebracht door middel van bijvoorbeeld leasing, crowdfunding, sub sidies of een investeerder. Crowdfunding blijft popu lair in Nederland en is nu een gevestigde bron van kapitaal voor ondernemers. Er worden zo inmiddels financieringen tot ver over de miljoen opgehaald. Steeds vaker wordt ook naar een particuliere investeerder gezocht die een krediet wil verstrekken of een aandeel wil nemen. Dat is mooi, want aan de andere kant zijn er steeds meer particulieren op zoek naar meer rendement op hun vermogen. Bij factoring zijn vooral nieuwe partijen aan een sterke opmars bezig. Deze vragen niet langer de hele debiteurenportefeuille van de ondernemer, maar je kiest zelf op factuur niveau welke je wil 'facto ren'. Subsidies en over- heidskredieten zijn nog weieens onbekend bij ondernemers, maar juist in een dergelijke finan cieringsmix liggen kansen voor verschillende rege lingen en kredieten. 2. Open boekhouding Een trend die net is begon nen, maar de komende jaren zal doorzetten is realtime financieren. Bij de meeste mkb-bedrijven is de boekhouding tegen woordig volledig digitaal en online. Dat brengt veel mogelijkheden met zich mee. Ik verwacht dat de boekhouding de komende jaren volledig open zal zijn ter inzage aan een krediet verstrekker (of andere financierende partij) die op basis daarvan het risico kan inschatten en zo snel kan schakelen. Dat vraagt natuurlijk wel om een andere mindset van de ondernemer; je geeft par tijen volledige openheid van zaken en zij kijken mee in je boekhouding. O thema: gezond ondernemen Coaching en advies om gezond te ondernemen Benieuwd hoe De Amersfoortse jou kan helpen arbeidsongeschiktheid te voorkomen? Check amersfoortse.nl/ preventie. deondernemer.nl Hij is niet alleen kickbokskoning, maar ook ondernemer. Rico Verhoeven sloot deals met Land Rover, Spotify en lanceert deze maand zijn eigen fitnessapp. Ook zijn recent verschenen biografie Rico scoort momenteel erg goed en samenwerkingen met uiteenlopende merken leggen de krachtpatser uit Haalsteren geen windeieren. Activiteiten Uiteraard zijn er de gigantische inkomsten rond belangrijke wedstrijden. Volgens voormalig kick bokser Remy Bonjasky gaat het om minimaal een half miljoen euro aan prijzengeld. Daarnaast ging Verhoeven samenwerkingen aan met onder meer Adidas, Paradigm Sports Management, Jaguar Land Rover Knook, Spotify en PFM Underwear. Ook brengt hij deze maand een eigen fitnessapp op de markt. Naast diverse oefeningen voor binnen- en buitentrainingen, kan de gebruiker ook zijn voordeel doen met voedingsadvies. Medio 2017 tekende Verhoeven een contract bij kickbokspromotor Glory. „We gaan de Chinese markt aanpakken", vertelt Verhoeven. „Ik ben daar bijvoorbeeld te zien tijdens live events. Maar ook in Amerika, waar ik nieuw talent ga scouten." Volgens de wereldkampioen worden kickboksers in commercieel opzicht steeds aantrekkelijker. Bovengenoemde activiteiten zijn daarvan het voorbeeld en het heeft er alle schijn van dat de aanbiedingen zullen blijven komen. In navolging op zijn acteerwerk als stier in de animatiefilm Ferdinand hoopt Verhoeven ook Hollywood te veroveren. Zo heeft acteur en regisseur Sylvester Stallone hem op het oog voor een rol in het vervolg op de vechtfilm Creed. Hij zou er in de aanloop naar het gevecht met Ben Saddik begin december zelfs speciaal voor naar Amerika zijn gevlogen om auditie te doen. „Op termijn heb ik andere dingen voor ogen. Ik ben met allerlei zaken bezig om ervoor te zorgen dat ik niet nog tien tot vijftien jaar hoef te vechten." Lees het hele interview met Rico Verhoeven op deondernemer.nl. PETER VAN MEERSBERGEN BEDRIJFSFINANCIERING Peter van Meersbergen richtte in 2011 Investormatch op, dat sinds 2016 onderdeel is van De Breed Partners. Meer weten over financieren? Kom 25 januari naar de Week van de Ondernemer; Special Financieren. Schrijf je in via deondernemer.nl/ financieren. Dit is een wekelijkse uitgave van De Ondernemer De artikelen worden geschreven door de redactie van De Ondernemer, deels in samenwerking met betalende partners. Meer praktische tips en inspirerende verhalen? Ga naar deondernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15