'Beeld van passagiers MH17 blijft heftig' 13 100.000 keer 'carnaval vrij' Ze leidt de groep Moranbong, zeg maar de Spice Girls van Noord-Korea. Zangeres Hyong Song-wol is een troef in de onderhandelingen die dictator Kim Jong-un met Zuid-Korea voert. 599,- DEN HAAG Nabestaanden van de ramp met vlucht MH17 mo gen vanaf deze week de laatste camerabeelden bekijken die op Schiphol zijn gemaakt van hun geliefden. De nabestaanden moeten een geheimhoudings verklaring ondertekenen en mo gen daarna zelf in de beveili- gingsbeelden zoeken naar hun familieleden. Als ze hun gelief den vinden, kunnen ze de beel den later ook mee naar huis ne men. Het is niet duidelijk hoeveel mensen gebruikmaken van deze mogelijkheid de komende we ken. „Niet iedereen wil of durft", zegt Evert van Zijtveld, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17. „De confron tatie blijft heftig." Hij gaat zelf wel in de beelden zoeken. Van Zijtveld verloor zijn kinderen en schoonouders bij de vliegramp. DEN BOSCH Een petitie om carnaval tot officiële feestdagen te bestempelen heeft binnen twee dagen de steun gekregen van bijna honderdduizend on dertekenaars. Initiatiefne mer Bavaria maakte giste ren bekend dat er 97.349 handtekeningen zijn ver zameld en dat is volgens de bierbrouwer voldoende om het onderwerp op de agenda van de Tweede Ka mer te laten komen. „De overweldigende reacties op onze onlinepetitie heb ben alle verwachtingen overtroffen. Het is duide lijk dat carnaval een echt volksfeest is dat leeft on der alle bevolkingsgroe pen", reageert Florent Renders van Bavaria. Gisteren spraken de landen over de deel name van twee Noord-Koreaanse kunst schaatsers aan de Olympische Spelen, vol gende maand in het Zuid-Koreaanse Pyeongchang. Een van de onderhandelaars in Panmun- jom, een dorp in de gedemilitariseerde zone tussen de twee landen, bleek popster Hyon Song-wol te zijn. Zij scoorde met haar band Moranbong in eigen land een megahit met het propagandanummer Laten we naar de berg Pektugaan. Noord-Korea wil Moranbong graag voor een optreden meesturen met de Olympische delegatie. De groep is opgericht in 2012 en heeft veel liedjes gemaakt ter ere van Kim Jong-un, die de zangeressen zelf zou hebben geselecteerd. De leden van de meidengroep zijn voor Koreaanse begrippen modern gekleed: hoge hakken, korte rokjes. Ze brengen voor bui tenstaanders westerse muziek. Zo zit het the manummer van Hollywoodkraker Rocky in hun repertoire. Modern Daarmee zou Kim willen aantonen dat Noord-Korea onder zijn leiding een modern land is. Al dragen de zangeressen in eigen land militaire uniforms, zeker als Kim aan wezig is bij een optreden. De zangeres, die ergens achter in de dertig zou zijn, heeft een hoge positie binnen de Noord-Koreaanse elite. Ze is in oktober 2017 benoemd tot lid van het centrale comité van de regerende Arbeiderspartij. Hyong Song-wol lachte vriendelijk toen zij met de andere leden van de Noord- Koreaanse delegatie de vergader ruimte binnenwandelde. Ze pakte een blocnote en een pen uit haar knalgroene tas en ging zitten. Naast deelname aan de Spelen, maken de beide Korea's, die formeel al sinds de jaren 50 met elkaar in oorlog zijn, ook militaire afspraken. In 2015 was voor het laatst onder handeld. Daarna lag alle communi catie stil omdat Zuid-Korea een in dustriecomplex in Noord-Korea sloot nadat het buurland een raket had gelanceerd, als proef bij de ont wikkeling van een kernbom. De gesprekken tussen Noord- en Zuid-Korea kwamen tot stand nadat Kim in zijn nieuwjaarstoespraak had gezegd dat hij weer toenadering zocht tot het Zuiden. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl 12 dagen Rondreis Griekenland 8 dagen Zwitserse Alpen, Glacier- en Mont-Blanc Express 10 dagen Rondreis Ierland/ Westkust van Ierland 12 dagen Rondreis Berlijn, Praag, Boedapest en Wenen 12 dagen Lago Maggiore, Cinque Terre en Toscane 12 dagen Rondreis Noord-West Spanje, Schatten van Galicië dinsdag 16 januari 2018 GO Kim J ong-un zet hippe popster in als troef Gerben van 't Hof Seoul Zangeres Hyong Song-wol stond in 2012 op een foto al naast Kim Jong-un. Er werd toen gespecu leerd over haar identiteit, fotoepa v.a. slechts v.a. slechts ^^Qgikfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Diverse vertrekdata Brochure en boekingen: Diverse vertrekdata Prijs p.p. o.b.v.,2 pers. kamer Acl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13