Kinderopvang kampt met personeelstekort Sandd vraagt PostNL om hulp bij kerstpost 8 FILMHISTORIE KASKRAKER Groepen die eerder door een leeg loop dicht moesten, gaan weer open en er worden nieuwe opvang- locaties geopend. Het aantal peda gogisch medewerkers groeit echter niet mee. Kinderdagverblijven moesten de afgelopen jaren af scheid nemen van werknemers, maar nu zijn ze weer nodig. Kin deropvang raakt steeds meer in trek, maar er komen niet voldoende groepsleiders van de opleidingen. Kinderopvangorganisaties zien de eerste gaten ontstaan. Met name voor de buitenschoolse opvang (bso) - de uren na schooltijd - is het moeilijk om genoeg pedagogisch medewerkers te vinden. „Die con tracten zijn kleiner, doordat ze geen hele dagen hoeven te werken", ver klaart Magda Heijtel, directeur bestuurder van de Amsterdamse opvang Impuls, die 5 procent meer kinderen in de hele opvang ziet. „Het is echt passen en meten. We moeten die functies aantrekkelijker zien te maken." Nieuwe regels Vanuit het hele land krijgt Brancheorganisatie Kinderopvang signalen dat het lastig is genoeg personeel te vinden. De grootste nood bestaat op dit moment in de Randstad. En naar verwachting nemen de problemen alleen maar toe. Volgend jaar zijn er fors meer mensen nodig, los van de huidige groei. Door nieuwe regels moeten er leiders bij op de babygroepen. Nu volstaat één medewerker per vier baby's; volgend jaar is het verplicht één medewerker per drie baby's te hebben. Opvangorganisaties zoeken naar manieren om meer mensen naar de kinderopvang te trekken. „Toen de economie slecht was, zijn in deze sector veel ontslagen gevallen en kozen studenten deze studie niet meer. Nu moeten we de sector weer aantrekkelijk maken", aldus woordvoerder Saskia Speelman. Vaste contracten In Amsterdam en Midden- Nederland zijn kinderopvangorga nisaties en roc's bezig mbo-oplei- dingen nieuw leven in te blazen. Er komen nieuwe bbl-opleidingen, waarbij studenten één dag in de week naar school gaan en vier dagen werken. „In februari starten er al twee klassen", weet Anne- mieke Hovestadt, woordvoerder van Partou. Hovestadt: „We kijken t Grootste nood is in de Randstad en in de buitenschoolse opvang of we stagiairs kunnen vasthouden of gelijk aan onze organisatie kun nen binden. We overwegen ook sneller vaste contracten." Daarnaast benaderen kinderdag verblijven oud-medewerkers die tijdens de crisis hun baan verloren. „Het is heel jammer en zuur dat ze er eerst uit moesten en nu weer nodig zijn", erkent Heijtel. Mogelijk kunnen oud-werknemers met wat bijscholing opnieuw voor de groep. „Onze sector is heel conjunctuur gevoelig en drijft bovendien op overheidssubsidie (via de kinder- opvangtoeslag, red.), dus we hopen dat het nu stabieler blijft." APELDOORN Niet alleen PostNL had problemen met het wegwerken van de enorme hoe veelheden post rond de feest dagen; ook bij Sandd was dat het geval. Op een intern forum deelde een medewerker van PostNL het bericht dat Sandd om hulp heeft gevraagd bij PostNL. „Sandd heeft proble men gehad met de kerstpost. Zij hebben nu de post die zij niet konden bezorgen bij ons aan geboden. Dit betekent dat jij post van Sandd in je tas aan kunt treffen", valt te lezen in het bericht. De betreffende post wordt met een sticker omgezet naar PostNL. „Over de postzegel van Sandd komt een sticker met 'port betaald PostNL'. We be zorgen deze post met dezelfde zorg als alle andere post." Sandd heeft PostNL betaald voor de extra hulp. Een woordvoerder van PostNL bevestigt dat Sandd post heeft aangeboden voor be zorging - 'als een normale (commerciële) klant, waarvoor zij betaalt' - maar wil verder niet ingaan op de redenen van aanbieding. Sandd zelfheeft nog niet gereageerd. maandag 15 januari 2018 GO Kinderdagverblijven hebben moeite genoeg pedagogisch medewerkers te vinden. Nu de economie aantrekt en ouders meer gaan werken, groeit het aantal kinderen dat naar de opvang gaat. Ellen van Gaaien Amsterdam Tijdens de crisis werden veel pedagogisch medewerkers ont slagen. Nu zijn ze hard nodig. FOTO ANP Titamc perfecte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8