Preek van de Leek: Van Egmond roemt vrijwilligers 18 Dorpsraad Yerseke legt wensenlijstje neer De timing van het Yersekse ver langlijstje is allesbehalve willekeu rig, verklaart secretaris Wim Cor- nelisse. „Over ruim twee maanden zijn de gemeenteraadsverkiezin gen. We hopen dat de partijen zo veel mogelijk van de punten over nemen zodat ze de komende jaren gerealiseerd kunnen worden." De vurige wens voor een tweede supermarkt staat op nummer één. De dorpsraad maakte bij de oprich ting eind 2016 al duidelijk dat één supermarkt niet volstaat voor een dorp met 6900 inwoners. Veel mensen doen elders hun bood schappen. „In de tussentijd is nog niet veel gebeurd. De Molenpolder is voor ons een geschikte locatie, maar de ontwikkelingen stagneren momenteel, mede door het feit dat de ondernemers een extra ontslui ting vanaf de rotonde moeten beta len." Met een andere locatie kan de dorpsraad ook goed leven. „Maar we vinden het wel van belang dat Albert Heijn in het centrum blijft, zodat ook ouderen gemakkelijk om een boodschap kunnen." De dorpsraad vindt ook dat er een parkeerplaats voor vrachtwagens moet komen. Zowel buitenlandse truckers die hier overnachten als Yersekse chauffeurs die hun wagen mee naar huis nemen, profiteren daarvan. „Zeker als de Havendijk straks is heringericht, is het gedaan met het parkeren daar." Volgens Cornelisse moet meer overlast voorkomen worden door een speci- aal (eventueel betaald) parkeerter rein aan de rand van het dorp aan te leggen. Een ander groot gemis is een ho tel. Nu kent het dorp enkel een aan tal B&B's. „Er komen regelmatig Belgen, Duitsers en Fransen voor zaken naar Yerseke. Een hotel zou voor hen zeer welkom zijn." Een hotel kan ook het toerisme in Yer seke een oppepper geven. „Als toe risten in Yerseke kunnen overnach ten, kun je arrangementen aanbie den, waardoor je ze langer vast houdt. Daar profiteert de horeca en middenstand van." Tot slot vraagt de dorpsraad aan dacht voor de parkeerdruk in het centrum van Yerseke. „Over enkele jaren staat de herinrichting van het centrum op de planning. Parkeren is nu soms een groot probleem, wellicht kan er in de omgeving een parkeerterrein worden aangelegd", zegt Cornelisse. Van de zes partijen in Reimers waal heeft de Christenunie al laten weten de plannen van de dorpsraad te omarmen. „En ook de PvdA neemt een groot deel van onze punten over", denkt Cornelisse. De overige partijen zijn minder con creet of moeten hun verkiezings programma nog presenteren. Van Egmond preekte vanuit Exo dus 3, waarin God Mozes oproept om naar de Farao te gaan en het volk uit Egypte mee te nemen naar het beloofde land Kanaan. Mozes ziet tegen deze opdracht op, maar God zegt: 'Ik zal er zijn'. „Ik denk dat zo'n situatie als bij Mozes wel herkenbaar is voor ons. Ook wij hebben de neiging om weg te lopen als het moeilijk wordt. Met statushouders. Of met mensen die een puinhoop ma ken van hun leven. Die er gewoon tes op nahouden waar wij geen snars van begrijpen. Met regels die voor anderen gelden, maar niet voor ons natuurlijk. Je suis Mozes. En hoe mooi is het om te zien dat er mensen zijn die niet weglopen. Die bereid zijn om te luisteren en te helpen. Ook hier in onze dorpen. Bij mijn eerste naturalisatiebijeen komst sprak ik een inwoner die Hoe mooi is het om te zien dat er mensen zijn die niet weglopen meegekomen was met een nieuwe Nederlander. Ze waren buren. Hij hielp hem met de taal. 'Ik zal er zijn'. Het was voor hem vanzelf sprekend. Zo zijn er talloze vrijwil ligers die 'er zijn' voor een ander." De Nieuwjaarszang werd voor het eerst in Krabbendijke gehou den. Mensen uit verschillende ker ken werkten hier aan mee. Eén van de doelen is het bereiken van een 'nog betere verstandhouding' bin nen de dorpsgemeenschap. IN DE REGIO Zangproject voor Thoolse kinderen Bijeenkomst over Schelde- Rijnkanaal MIJN DORP, MIJN STAD P®!SR5M-' maandag 15 januari 2018 BE Yerseke wil hotel en tweede super Een hotel, een tweede super markt, meer parkeerruimte voor auto's in het centrum en vracht wagens aan de rand van het dorp. Dat zijn de vier wensen die de dorpsraad van Yerseke ken baar heeft gemaakt aan de poli tieke partijen in Reimerswaal. Joeri Wisse Yerseke Yerseke heeft vlak voor de verkiezingen vier wensen neergelegd bij de Reimers- waalse politiek. Burgemeester José van Egmond is onder de indruk van wat de talloze vrijwilligers voor een ander over hebben in de ge meente Reimerswaal. Dat bleek uit haar Preek van de Leek, za terdag tijdens de Nieuwjaars zang in Krabbendijke. Joeri Wisse Krabbendijke Burgemeester José van Eg mond op de preekstoel van de Hervormde Kerk in Krabbendijke. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN - José van Egmond, burgemeester SINT MAARTENS DIJK Leger des Heils Tholen begint mor gen, dinsdag, met een zangprojecten voor de allerklein sten. Het project is bestemd voor kin deren van O tot 4 jaar, samen met ou ders of grootou ders. De bedoeling is samen leuke, oude en nieuwe kin derliedjes te zingen met kleine muziek instrumenten. De eerste bijeenkomst wordt om 10.30 uur gehouden in Loods3 in Sint Maartensdijk. Het programma duurt ongeveer een uurtje. THOLEN VVD afdeling Schel- debrug (Bergen op Zoom, Steenbergen en Tholen) houdt op donderdag 18 januari een thema bijeenkomst in Tho len. De bijeenkomst gaat over de veilig heid op het Schelde-Rijnkanaal. Op deze avond zoeken drie gast sprekers door mid del van standpun ten de dialoog met het publiek. Deze openbare bij eenkomst wordt om 19.30 uur gehouden in gemeenschaps centrum de Meul- vliet en is gratis toegankelijk. OPRUIMACTIE GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Erasmuspark, 09.30-11.30 uur: Di gitaal Café; vanaf 13.00 uur: Activitei ten voor senioren, waaronder hand werken, bridge, ta feltennis en schilde ren; De Koperen Tuin, 19.30 uur: Activiteit 'Theemuts haken en breien' met Suffe Tutten HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gratis sporten onder professionele begeleiding in de Beweegtuin 'S-HEER ARENDS- KERKE Poelwijck, 10.00- 12.00 uur: Digitaal café KAPELLE De Vroone, 19.30- 21.30 uur: Alzhei- mercafé 'Geheu gensteun' KRABBENDIJKE Restaurant Ter Weel, 14.00 uur: Wandelgroep 'Elke stap telt'; Dorpshuis de Meiboom, Kerk- polder 30,14.00- 16.00 uur: Sjoelen en Biljarten voor se nioren KRUININGEN Hof Cruninghe, Langeviele 41, 13.30-15.30 uur: Creatieve middag waarbij gehand werkt kan worden, breien en haken RILLAND Restaurant De Nieuwe Vliedberg, 14.00 uur: Sjoel wedstrijd; Dorps huis Luctor et Emergo, 14.00- 16.30 uur: Kaarten voor senioren WISSENKERKE Restaurant De Kroon, overdag: Start Wissenkerks Kampioenschap Geluksbiljarten voor 60+ WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30- 11.30 uur: Digitaal Café YERSEKE Moerzicht, 13.30- 15.00 uur: Open middag Grand Café met wekelijks een leuke activiteit; Moerplein, 19.15 en 20.15 uur: Bewe gingsuur voor seni oren. NEELTJE JANS Een speciale actie via Facebook had een opmerkelijk resultaat: 125 vrijwilligers, onder wie Han en Susan van Eijk uit Burgh-Haamstede (foto), kwamen afgelo pen zaterdag meehelpen om het strand bij Neeltje Jans op te schonen. De twee initiatiefnemers Conny Schoenmakers en Inge de Groot zijn dankbaar. Er werd zoveel afval ver gaard, dat er een vrachtwagen mee kon worden gevuld. Dopjes, touwtjes, rubber, papier en plastic en doorzichtige balletjes polystyreen. „Op dit strandje broeden scholeksters en kleine dwergsterns", vertelt De Groot. „De jongen eten die bolletjes op." Het schoonmaken ging langzaam; een vier kante meter per uur. Maar warme chocolademelk en bolus sen hielden de moed er in. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61