Scheldesport in het slot onderuit Belgen domineren Steense Rattenloop De Bruijn komt vormcrisis niet te boven 9 Rode kaart voor Mesu BERGEN OP ZOOM Na een reeks mindere wedstrijden begon Scheldesport op vreemde bodem prima. De Zeeuws-Vlamingen openden in een hoog tempo, cre ëerden kansen en waren succesvol in de afwerking. Dat leidde tot een ruime 16-7-voorsprong in het eer ste kwart. In het restant van het duel verzuimde Scheldesport vooral de kansen te benutten. „We vergaten te scoren en lieten de tegenstander in de wedstrijd komen", zei Van Ham, die zag dat zijn ploeg veel te slordig was. „We kregen kansen, maar waren niet secuur in de afwerking." Scheldesport leidde bij de rust nog wel met 22-18, maar zag de thuisploeg na de hervatting steeds dichterbij komen. In de slotfase kon het duel alle kanten op. WBB nam een voorsprong, Scheldesport kwam in de laatste minuut op gelijke hoogte, maar de thuisploeg had de langste adem. In de laatste seconde verzekerden de Brabanders zich van de winst. Het duel van de mannen van Scheldesport werd uitgesteld. Te genstander Barons 3 liet de Ter- neuzense koploper van de derde klasse weten door autopech te zijn gestrand. De ploegen treffen el kaar op een later moment. De Belg Jordy van Guyse schreef zaterdag de twintigste Steense Rattenloop op zijn naam. Bij de vrouwen was Cathy Poppe uit Terneuzen de beste. Amper drie graden was het in het Waterwingebied bij Sint- Jansteen. Door de bossen van dat gebied werden de deelnemers aan de twintigste editie van de Steense Rattenloop gestuurd. Voor verschillende atleten bleek dit een groot probleem, omdat zij blijkbaar niet alle aanwijzings bordjes hadden gezien. Daardoor werd het meer een speurtocht dan een wedstrijd. Toch kwamen de sterksten bovendrijven. De wedstrijd werd gedomi neerd door enkele Belgische atle ten, die de eerste plaatsen voor zich wisten op te eisen. Van Guyse was zo'n rappe jongen. De Belg uit Wachtebeke besliste uiteindelijk de wedstrijd in zijn voordeel in een tijd van 43.23 over 12500 me ter. Zijn landgenoten Jente Sam- son uit Berlare (43.49) en Chri- stophe de Man uit Appels (43.50) maakten het podium, na een forse strijd, compleet. Mark Verhage uit Zaamslag was de beste Zeeuw. Met Cathy Poppe kreeg de vrou wenwedstrijd een verwachte winnaar. De Terneuzense atlete won in 54.31. Ook de overige af standen leverden weinig verras singen op, alleen de organisatie had op iets meer deelnemers ge rekend bij de jubileumloop. „Het aantal van 140 atleten viel enigs zins tegen. Misschien kwam het door de weersomstandigheden." 50: De rugbyers van Tovaal behaal den hun elfde competitiezege op rij en bleven ongeslagen koploper in de derde klasse. De achttienjarige Jeroen van Stee opende al in de ze vende minuut de score en na een kwartier drukte Maghiel Hanse een try vanuit een ruck op enkele me ters van de trylijn: 0-10. Tien minu ten later was het bonuspunt al vei lig gesteld na try's van Thomas Griep en aanvoerder Jorian Broek- meijer, die beide werden geconver teerd door Jordan Paterson: 0-24. Op dat moment was Patrick de Rui ter al vervangen door Bart van Liere. Ondanks een tegentry van Jorian Broekmeijer noteerde alweer zijn negentiende try van het seizoen Gouda bleven de Goesenaren heer en meester op het veld. Vlak voor rust drukte Broekmeijer nogmaals een try en bepaalde Paterson de ruststand op 7-31. Na de pauze nam Tovaal gas terug. De thuisclub maakte daar handig gebruik van door drie keer te scoren, maar ook de scoringsdrang van Jorian Broek meijer bleef opmerkelijk. Hij drukte nog drie try's en bracht daarmee zijn seizoentotaal op ne gentien. Eindstand: 24-50. ALKMAAR Marathonschaatser Erwin Mesu heeft zaterdag avond in de elfde wedstrijd om de KPN Marathon Cup tot zijn verbazing een rode kaart gekre gen. De Middelburger werd na drie kwartier uit de wedstrijd gehaald, nadat hij schuldig was bevonden aan de val van een rij der van Skate4air. Het is nog onduidelijk wat de ge volgen voor Mesu zullen zijn. Maandag wordt besloten of hij geschorst wordt. Als hij één wedstrijd niet mee mag doen, is dat de marathon van komend weekeinde in Groningen. Bij nóg een race schorsing, mag hij ook niet meedoen aan het criterium op de Weissensee. De Bruijn, die uiteindelijk achtste werd, begon het hoofdtoernooi goed met een winstpartij tegen Ro land Uytdewilligen, maar zakte daarna in met twee nederlagen. Desondanks haalde hij de kwartfi nale op moyenne, 1.272 tegen 1.184 voor Dave Christiani. Daarna was het gedaan met de voorspoed, toen hij in de kwartfi nale moest aantreden tegen Jaspers. Die kende geen enkel mededogen en serveerde De Bruijn kansloos af met 11-40 in 19 beurten, 0.578-2.105. Na de titel in 2013, een tweede plaats in 2014, twee vijfde plaatsen en vorig jaar een vierde, werd dit een deceptie. „Ik speelde alleen de eerste partij goed. Daarna was het niks meer", zei de teleurgestelde Hulstenaar. „Ik heb na een aantal maanden ge middeld 1.700 te hebben gespeeld, maar de laatste weken dat niveau niet meer gehaald. De wedstrijd te gen Dick was het dieptepunt en een logisch gevolg van zijn kracht en mijn vormdip. Ik hoop, maar weet ook zeker, dat het goede gevoel weer terugkomt." Pearle Opticiens kwam tekort voor een goed resultaat in de eerste divisie tussen Jens van Dam en Murat Hayta. Halverwege leidde Van Dam met 20-8 na 18 beurten, maar daarna produceerde hij te veel mis sers om dat gemiddelde vast te houden, 40-26 in 51. Pascal Claus vocht een verbeten strijd uit met Ton Roovers. Het gevecht moest ge wonnen worden, maar dat lukte niet. De Brabander zegevierde met twee punten verschil. Dat was niet voor het eerst die dag, want ook Jef- frey de Witte kwam voor de pauze twee punten tekort. De Witte ver loor na een uitstekende eindsprint. Hij kwam van 18-26 terug tot 33-33, maar toen maakte Marrie Groene- veld het uit. Het betekende een zuur verlies na een hoogstaand duel: 33-35 in 28 beurten. Piet Rodts speelde een duel met wisselende kansen tegen Ivo Stolting, dat in een gelijkspel eindigde. Libre. Eerste klasse. Op het dis trictskampioenschap in Oosterland werd Bram de Kraker zevende. Joop Tellier van BV Groede eindigde op de achtste plaats. maandag 15 januari 2018 De basketbalsters van Schel desport deden zichzelf tekort. De formatie van Martin van Ham speelde in Bergen op Zoom goed, maar verzuimde zichzelf te belonen. In de laat ste seconden trok WBB Giants 2 met 50-48 de winst naar zich toe. Scheldesport moet daar door in de tweede klasse naar onder blijven kijken. Na rust gaf Scheldesport een 22-18-voorsprong weg. Wim de Vos Sint Jansteen niet verrassen Derde klasse. Gouda-Tovaal 24- Dicky Wullems van Oemoeme- noe (met bal) wordt aangevallen in het duel met 't Gooi. fotogerard SPAANS/ORANGE PICTURES Het is Jean Paul de Bruijn niet gelukt ook maar in de buurt te komen van zijn prestaties in de Masters van de afgelopen vijf jaar. De Hulstenaar werd al in de kwartfinale uitgeschakeld door de latere kampioen Dick Jas pers. Joop van den Oudenhoven Vlissingen Driebanden. Eerste divisie. Pearle Opticiens-'t Hartje/Total Power Europe 3-5: Een prima serie van 7 in de begin- en een in de eindfase van de partij maakten het verschil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53