Debuut De Booij met gouden randje Kousemaker straft fout Kasse meteen af Heersende Harmes is weer van zijn dipje af 8 RUGBY OVERZICHT Titelkandidaat 't Gooi is bij de start van de kampioenspoule veel te sterk voor de Middelburgse formatie. zv zit gewoon nog veel meer in, maar we gaan niets forceren. Daarom heb ik vandaag ook maar één proef gereden." Wiskerke liep in de tweede proef met de los door het lijf be wegende Shakira met 65,29 pro cent naar een afgetekende over winning. „Shakira is een paard met een fijn meewerkend karak ter. Ik rijd haar pas een paar maanden en het loopt prima. Maar we moeten nog meer naar In de eerste proef lukte het niet, maar de tweede proef won Emily Wiskerke elkaar toegroeien, zodat we nog meer een combinatie vormen", zei Wiskerke. „Ik heb me met haar ook geplaatst voor het Zeeuws kampioenschap eind deze maand. En ze toonde van daag vormbehoud en progressie. Ik ben tevreden." Petra Verschueren uit Hoek eindigde met de expressief bewe gende merrie Golden Girl op de tweede stek (62,35). De dressuuramazone van de Hexagon Dressuurstal uit Schore stuurde in de arena van de Be- atrixhoeve de met veel afdruk mooi bergopwaarts galoppe rende Homemade naar een score van 68,52 procent. De combinatie sloeg daarmee een gat van ruim vier procent met Wiskerke en de merrie Veersedams Shakira. „Niet slecht bij ons debuut", was de tevreden reactie van De Booij na afloop. „Ik heb Home made pas overgenomen van een andere ruiter. Dan is het altijd even afwachten, maar de klik was er meteen. Het is ook een paard met enorm veel kwalitei ten en een fijn karakter. Ik heb dan ook hoge verwachtingen. Er 'S-GRAVENPOLDER De span ning stijgt in het Zeeuws dam kampioenschap. Koploper Daaf Kasse morste zaterdag verrassend een punt tegen Frans Blaas en zag Arjo Kousemaker door een over winning op Hans van Akkeren langszij komen. Titelhouder Johnny de Leeuw, die van Aart Slager won, doet met een punt achterstand op het leidersduo ook nog volop mee. Kasse speelde zaterdag een prima partij tegen Blaas, maar na een doorbraakcombinatie ver zuimde de Middelburger het von nis te voltrekken. Blaas bereikte de damlijn en forceerde daarna snel een puntendeling. Kousema ker kreeg weinig tegenstand van Hans van Akkeren, die te passief speelde. In het late middenspel moest Van Akkeren een schijf of feren, waarna de winst voor de man uit Heinkenszand snel bin nen was. Ook De Leeuw had het zaterdag niet bepaald lastig. Al op de twin tigste zet maakte Slager een ver schrikkelijke blunder, waarna de partij meteen afgelopen was. In de promotieklasse won koploper René Dusebout in een klassieke partij van Jan Grim. Achtervolger Han van de Velde verloor, maar blijft in het spoor. Na het behalen van de vierde plaats in de re guliere competitie leefden de rugbyers van Oemoemenoe vol vertrouwen toe naar de wedstrij den in de kampioenspoule. Daar wilden de Middelburgers beter voor de dag komen dan het afgelo pen seizoen en stiekem werd er zelfs al gedroomd van het kampi oenschap. Tegen 't Gooi kon het team van trainer Simon FitzGerald niet op volle oorlogssterkte aan de start verschijnen en daarmee was de kans op een verrassende start meteen verkeken, 't Gooi versloeg Oemoemenoe simpel met 34-15. Kampioenspoule ereklasse, 't Gooi-Oemoemenoe 34-15: De thuisploeg begon voortvarend aan het duel. Binnen vijf minuten werd de defensie van Oemoemenoe voor de eerste keer ontmanteld. Gregory Bannister bracht de Zeeuwse for matie vanuit een penaltykick nog wel terug tot 7-3, maar de tweede try van 't Gooi liet niet lang op zich wachten: 14-3. Halverwege de eer ste helft kwam Oemoemenoe toch nog terug tot 14-10. Chris Farrel zette de defensie van 't Gooi na een snelle ruck met een schijnbewe ging op het verkeerde been en drukte een try, die door Bannister geconverteerd werd. In het slot van de eerste helft maakte de thuisclub het verschil. Bij een achterstand van 19-10 verdween Tom Bailey voor tien minuten in de sinbin en in die fase werd het 24-10. Na rust raakten de Middelburgers beter op dreef, maar de afronding miste vaak net het raffinement dat In de reguliere competitie won Oemoemenoe nog van 'tGooi op het hoogste niveau vereist is. Kort nadat Oemoemenoe weer met vijftien man op het veld stond, bracht Deniël van der Waal de ach terstand terug tot 24-15. Dat was voor de thuisclub het sein om een zestal verse krachten binnen de lij nen te brengen en het duel defini tief over de streep te trekken. Simon FitzGerald had niet de mogelijkhe den om veel spelers te vervangen en de Middelburgers moesten lijd zaam toezien hoe 't Gooi in de laat ste tien minuten nog twee keer scoorde en de eindstand daarmee op 34-15 bepaalde. Komend week einde speelt Oemoemenoe de tweede wedstrijd tegen Diok. tijd van 41.045 lopen." Erwin Adan gaf anderhalve minuut toe op de ontketende Harmes en werd tweede. Hij bleef Tim van den Broeke, Patrick de Vos en David Bouwman voor. Bij de vrouwen stond Laurey van den Berge te stralen op de hoogste trede van het erepodium. „Na de Mosselloop zat ik er helemaal door, maar na een tijdje rustig aan te heb ben gedaan ben ik weer helemaal terug.". Monica Sanderse gaf ruim toe op de tweede plaats en bleef Mirthe Overkamp, Renate de Reus en Astrid den Herder ruim voor. Na een drietal kilometers had Har mes het veld van ruim 200 deelne mers al op een flinke achterstand gezet. Erwin Adan, Tim van den Broeke, Patrick de Vos, David Bouwman en Martijn de Kok zagen hem steeds verder uit het zicht ver dwijnen. Zij hoefden zich alleen nog maar druk te maken om de strijd om de plekken twee en drie. Harmes finishte in 39 minuten en 5 seconden ruim onder de snel ste tijd van Tim Pleijte van vorig jaar. „Volgens mij was het parkoers wat korter dan toen", liet Pleijte, die weer een vrij rappe tijd liep en nu zevende werd, weten. „Na een half jaar blessureleed kan ik nooit een maandag 15 januari 2018 Oemoemenoe kan Met een overtuigende overwin ning kon Zoë de Booij met Hexagon's Homemade terug kijken op een uitstekend de buut in de klasse Z2. Tijdens de dressuurwedstrijd van de ruiterclub Luctor et Emergo in haar woonplaats Axel liet ze Emily Wiskerke uit Kamperland kansloos. Lucien Roelandt Axel Hans Markusse Vlissingen Erwin Harmes viert zijn overwinning, foto dirk-jan gjeltema Na zijn derde plaats in de Kust- marathon liep het niet echt lek ker bij Erwin Harmes. Maar za terdag schreef hij de Delta Cross op zijn naam, voor de eer ste keer in zijn loopbaan. Met ook al de overwinning in de Wal- lenloop een week eerder is hij weer helemaal terug aan het hardlopersfront. Sjaak Sinke Westenschouwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52