Mannen van Stevo moeten in vijfde set alsnog buigen tt Teller korfballers Luctor stopt bij 25 treffers Goes-voorzitter Zwartelé neemt een time-out 7 ruime zege, maar geen beste wed strijd. Rommelig van beide kanten, veel fouten over en weer. „Ik heb geen moment gedacht: dit is in de knip", zei trainer Guido de Beule. „Het is wel een beetje verklaarbaar. We hebben door ziekte weinig trai- ningsarbeid verricht. Afgelopen vrijdag misten we onze twee spel verdelers, om ze te sparen voor de wedstrijd." De Beule zei van wedstrijd tot wedstrijd te blijven kijken met wie hij speelt. „Als je naar boven kijkt, staan we negen punten achter op de nummer twee. Maar de ploeg waar we vandaag tegen moesten, (tiende op de ranglijst) stond maar zes pun ten onder ons. We spelen vanaf nu echt om de knikkers." Vrijdag misten we onze spelverdelers, om ze te sparen voor deze wedstrijd DVO 2-YVC1-3 (19-25, 23-25, 25- 19, 11-25): YVC bracht door de vijfde zege op rij het totaal uit die duels op achttien punten en nam daardoor verder afstand van de on derste regionen. YVC begon prima. Verdedigend stond het als een huis. In aanvallend opzicht waren Daphne Steutel en Sydney Trap man goed op dreef. Na de eerste setwinst hield YVC het hoofd koel, toen de thuisploeg het initiatief nam. Dat leidde tot een inhaalrace, die met de tweede setzege werd be loond. Nonchalant spel leidde daarna tot verlies, maar in de vierde set stond er geen maat op het spel van YVC. Met een gevarieerde aan val bezorgde het de thuisploeg de eerste nederlaag voor eigen publiek. Mannen. Stevo-Udenhout 2-3 (30-28, 17-25, 25-23, 12-25, 12-15): Een thriller, met veel pu bliek, uitstekend volleybal en een marathonpartij met een netto speeltijd van twee uur en twintig minuten. De bezoekers (met drie spelers van langer dan twee meter) beschikten niet alleen over veel lengte, maar ook over heel veel er varing. „Het was een partij waar al les in zat", vond Guido de Beule. „Goede service, aanval, veel lange en mooie rally's, twee teams die op het randje speelden en scheids rechterlijke dwalingen naar beide kanten." Stevo haalde in de slotfase van de eerste set een achterstand op, overleefde twee setballen en sloot met winst af. Daarna ging het om en om. In de vijfde set had de koploper steeds de boventoon. PERIKELEN KCR-Swift 21-34: Na een kwartier was KCR al aan flarden geschoten (2-10). Na rust stoomde de zicht baar uitgebalanceerde Middel burgse formatie door. „Ik genoot", bekende coach Dennis Plantinga. Swift hijgt de koplopers GKV en SDO nadrukkelijk in de nek. Scores Swift: Gijs Gillissen 10, Aisja Zuidweg 7, Stephan den Boer S, Mirella Pouwer en Joren Gillissen 4, Sanne Oostinga 2, Eefje van de Berg en Ivo de Hond 1. Tjoba-RWA 22-17: Tjoba boekte de eerste thuiszege van het zaalsei zoen. De eerste klap (7-1) kwam concurrent RWA te boven, maar kort na rust (10-9) deelde Tjoba de genadeklap uit (14-9). Wint Tjoba zaterdag van Juliana dan zijn de acute degradatiezorgen even over. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas en Niels Pekaar 5, Esmee Walraven 4, Patrick de Bruine 3, Manon Braam en Robin Harinck 2, Sharon Goedegebuure 1. Fortis won de strijd om de tweede plaats en blijft een titelkandidaat in klasse tE. Was de schotklok de Sou burgers voor rust (11-12) nog vaak tot last, daarna waren vooral de vrouwen scherprechter. Fortis ging erop en erover. Scores Fortis: Yasmin Swiers 6, Joyce Schoonaard, Tim Crucq en Rens van den Driest 5, Naomi Crucq en Remco Crucq 2, Mathijs de Vries 1. Ondo-Merwede 24-15: Ondo be zorgde Merwede de eerste neder laag van het zaalseizoen. De ploeg voerde het tactische plan met verve uit. Merwede had geen plan B en ging daardoor kopje onder. Door de winst staat Ondo derde achter Mer wede en Futura. Scores Ondo: Ronald Wisse 10, Je roen Mesu 5, Thomas Mesu 4, Sacha Hoefkens 2, Kristy Kolmus, Dennis Witte en Emiel Hoefkens 1. Atlas-Vitesse 19-25: Atlas kreeg moeizaam grip op de schutters van Vitesse. Even dreigde een afstraf fing, maar na rust (9-13) kwam het terug tot 13-14. In de laatste acht mi nuten maakte Vitesse het verschil. Scores Atlas: Tim Dybala 5, Ste phan den Boer 4, Benjamin van Hese 3, Irina Truijlio en Thomas Mesu 2, Evi Ovaa, Laura van Gilst en Fenna Wondergem 1. Stormvogels-Zaamslag 22-14: De marge halverwege (8-5) stelde een wisselvallig Stormvogels niet ge rust. Na de pikstart na rust en de productieve opleving in het derde kwart haakte hekkensluiter Zaam- slag echter snel af. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 5, Linda van Reeuwijk en Richard Verolme 2, Daphne de Vos, Jessica van Doorn, Marco van Reeuwijk, Gerwin Zegers en Jesse Hamelink 1. Luctor-Oranje Zwart 25-11: Luctor had de lat op 25 treffers gelegd en haalde die met speels gemak. De thuisploeg had als verwacht geen kind aan Oranje Zwart. De Terneu- zense spelers waren kritisch op zichzelf omdat ze twee droge peri odes kenden. Scores Luctor: Adrie de Jonge 7, Jasper de Pooter 5, Eline Jansen en Anthony van de Velde 4, Jasmijn Hamelink 2, Evi Lauret, Merijn de Pooter en Timo Roose 1. maandag 15 januari 2018 De hoogst spelende Zeeuws- Vlaamse volleybalteams kenden een goede start van het kalen derjaar. De vrouwen van Stevo nestelden zich door een 4-0- zege in het linkerrijtje. In de eer ste klasse schreef YVC door winst op DVO 2 (3-1) de vijfde zege op rij bij. De mannen van Stevo maakten het koploper Udenhout knap lastig en legden in een vijfsetter het loodje: 2-3. VLISSINGEN Vrouwen. Stevo-Voleco 2 4-0 (25-15, 25-18, 25-12, 25-11): Een Guido de Beule (coach Stevo) A Guido de Beule won met de vrouwen van Stevo, maar ging met de mannen onderuit, archief FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Henk Zwartelé is vrijdag opge stapt als voorzitter van voetbal vereniging Goes. Dit weekend werd duidelijk dat zijn vertrek niet definitief hoeft te zijn. Zwar telé heeft aan meerdere betrok kenen laten weten 'een time-out te nemen', maar wilde zelf zowel zaterdag als zondag niet reage ren. Binnen de zondag-hoofd klasser is al enige tijd een machtsstrijd gaande. De voor zondag geplande nieuwjaarsre ceptie werd zaterdagavond af gelast. Henk Zwartelé ontbrak zaterdag bij de oefenwedstrijd van Goes in en tegen Hoek, al zou hij daar vanwege een privéaangelegen- heid sowieso al niet aanwezig zijn. Zijn echtgenote liet weten dat ze niet willen reageren. Vrijdag had Zwartelé samen met penningmeester André de Ko ning een gesprek met Rogier Veenstra. Het bestuur van de club wil de trainer langer aan zich binden en Veenstra heeft zelf ook de intentie uitgespro ken om langer te blijven. Alleen wil de jonge oefenmeester dan wel dat een aantal zaken veran derd en/of verbeterd wordt. „Het gevaar is dat mensen nu achterover gaan leunen en zeg gen: we zijn bij Goes lekker bezig hè?", aldus Veenstra. „Ter wijl ik vind dat we nu door moe ten pakken." nieuwe spitsen Aanvaller Daniël Wissel blijft overeind in een duel met Kim van den Bergh. foto camile schelstraete De korfballers van Swift lijken het dipje van rond de jaarwisse ling te boven. Na twee minder productieve wedstrijden maakte KCR kennis met de scorings- drang van de Middelburgers. Met 34 treffers blijft Swift volop meedoen om de titel in over gangsklasse D. JaapJan Ritsema Goes Fortis-Vriendenschaar 26-20:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51