TOP op tijd weer bij de les O O) 0) O 6 Groene Ster gaat in de zoemer onderuit Nederlandse titel voor Van Anrooij Kerkhove sneuvelt tegen jonge Russin Beleidsbepalers bij hoofdklasser willen de handdoek dit seizoen nog niet werpen. Er moet iets gebeuren en het liefst snel. yj OEFENDUEL MET GOES GEEN WINNAAR Tf Y msAaitid De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen moesten in de eerste wedstrijd van 2018 een zure nederlaag slikken. Tegen Volendam leek de ploeg van coach Samir Yaaqobi halverwege op weg naar een zege maar uiteindelijk ver loor de eredivisionist met 3-4. Salim Ben Sel- lam en Saïd Bouzambou scoorden voor rust. Nadat Volendam in de tweede helft op 2-3 was gekomen, zorgde Mourad Azzanagui vlak voor tijd voor 3-3. Groene Ster ging op jacht naar de winnende treffer, maar het was Volendam dat scoorde. Eerst ging de zoemer, daarna schoot smaakmaker Moesi Rebel de 3-4 binnen. De scheidsrechters keurden de treffer goed, waar door Groene Ster teleurgesteld afdroop. Zeeland is een Nederlands kampioene rijker. Veldrijdster Shirin van Anrooij uit Kapelle pakte zaterdag in het Friese Surhuisterveen goud tijdens het NK veldrijden voor nieuwe lingen-meisjes. Aan het begin van haar gou den race zag de vijftienjarige Zeeuwse Puck Pieterse uit Amersfoort nog wegrijden, maar zij vormde uiteindelijk geen bedreiging voor Van Anrooij. Na een goed half uur koers kwam ze als eerste over de streep, vijftig se conden voor Pieterse. De derde plaats ging naar Senne Knaven, dochter van voormalig profwielrenner Servais Knaven. Zus Lindy van Anrooij kwam bij de vrouwen tot 23 jaar net tekort voor een plek op het erepodium. Ze eindigde op de vijfde plaats. Lesley Kerkhove is er niet in geslaagd om zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Australian Open. De 26-jarige tennisster uit Zierikzee ging in de derde en laatste kwalifi catieronde met 6-4 7-5 onderuit tegen de 19- jarige Russin Anna Kalinskaya. Kerkhove had in Melbourne eerder afgerekend met de als eerste geplaatste Sachia Vickery en Tamara Zi- dansek. In augustus plaatse Kerkhove zich nog wel voor het hoofdtoernooi van de US Open. Dat was haar officiële debuut in het enkelspel op een Grand Slam. Ook Bibiane Schoofs ver loor in de derde ronde. De pupil van Vlissin- ger Sven Vermeulen verloor met 6-3 6-3 van de Servische Ivana Jorovic. VC Vlissingen Provoost Waar Rogier Veen- stra zaterdagmid dag een elftal neerzette dat niet veel afweek van de vaste basisformatie van Goes, moest zijn collega Jannes Tant bij Hoek noodgedwongen een aantal reserves de kans geven. Fabian Wilson en Stef de Backer ontbra ken bij Hoek, centrumspits Niek van Sprundel is definitief afge haakt. Het oefenduel tussen de twee hoofdklassers eindigde in 2-2 en na afloop werd duidelijk dat Hoek de handdoek dit seizoen nog niet wil werpen. Bij Goes willen ze na een sterke eerste seizoenshelft op dezelfde voet verder gaan en hopen ze nog een rol van betekenis te kunnen spelen in de strijd om de titel. Na dertien duels heeft de formatie van Veenstra slechts vier verliespunten minder dan koploper OSS'20. In en tegen Hoek speelde Goes vooral KARAKTERISTIEK voor rust goed en fris, al kreeg Hoek wel de meeste kansen. Maar zoals zo vaak dit seizoen bleek afronden een moeilijke opgave. Hoek stelde voor de winterstop teleur, bezet in de hoofdklasse A de zevende plaats en werd in de dis trictsbeker ook nog eens uitgescha keld door Baronie. Van de laatste tien officiële duels won het er slechts drie, het moeizame beker duel met Serooskerke (0-2-zege) was er daar één van. Je zou denken: er valt weinig meer te halen, Hoek gaat een beetje uithollen en richt het vizier al op volgend seizoen, als Dennis de Nooijer als trainer voor de groep staat. Zaterdag werd dui delijk dat daar geen sprake van kan en mag zijn. Scorend vermogen Want in Hoek moet altijd iets ge beuren, anders haken sponsors en toeschouwers af. Een nieuwe spits heeft prioriteit, nu Van Sprundel niet meer beschikbaar is. Daarnaast wil Hoek op korte termijn het liefst ook nog een linksbuiten vastleg gen. Met de opties in de verdedi ging en op het middenveld is wei nig mis, vinden de beleidsbepalers, alleen ontbreekt het voorin aan kwaliteit en scorend vermogen. Voor het sluiten van de transfer- window, op 31 januari om midder nacht, wil Hoek dus nog één of twee aanvallers aantrekken en van de huidige selectie eventueel wat spelers laten vertrekken. Sascha Beshliaha was afgelopen week op stage bij Torhout, maar keerde weer terug bij Hoek. Ondertussen wordt ook naar de lange termijn gekeken. Volgend sei zoen moet er wél een selectie staan die serieus mee kan doen om het kampioenschap. Welke (Zeeuwse) spelers Hoek daarvoor op het oog heeft, is niet zo moeilijk. Gert-Jan van Leiden (nu ADO'20), Lionel Fitsch (Barendrecht) en Thomas van den Houten (AFC) staan op het lijstje. Net als de deze zomer bij FC Twente vertrokken Sven Mbikulu - die nu bij FC Dordrecht meetraint - en Siebe Schets. De aanvaller lijkt i geen toekomst meer te hebben bij FC Twente. Zaterdag werd ook met een spe ciaal oog naar een aantal spelers van Goes gekeken, maar bij de zondag hoofdklasser hebben ze de hoop uitgesproken dat de huidige selectie in grote lijnen bij elkaar kan wor den gehouden. Bij Hoek zal dat niet het geval zijn. Afgelopen zomer werden dertien nieuwe spelers bin nengehaald, maar slechts een aantal van die spelers heeft weten te over tuigen. In de komende weken moet de ploeg al een impuls krijgen, waardoor Hoek in de tweede sei zoenshelft nog een rol van beteke nis moet kunnen spelen, bijvoor beeld in de strijd om de derde peri ode. Met alleen de spelers die zater dag in actie kwamen tegen Goes, gaat dat niet lukken. Die actie van Goedkoop - hij had geen zin om het tactisch plan weer voor te kauwen - had effect. In de eerste negen minuten van de tweede helft scoorde TOP vijfmaal op rij. „We domineerden weer", zag Goedkoop. Na de 13-13 werd het weer een echte Ik ben de kleedkamer uit gegaan en heb ze zelf laten nadenken wedstrijd en kreeg de coach steeds meer het vertrouwen dat het goed zou komen. „Die Haghe sloeg bij 18-15 weer een gaatje, maar bij die achterstand zat ik toch heel anders op de bank dan in de eerste helft. Ik wist gewoon: wij gaan die twee punten pakken. Je zag Die Haghe soms radeloos van ons worden." In de laatste vijf minuten sloeg TOP genadeloos toe: met een reeks van vier treffers werd het nog 22-25. „Daarmee was het wel een geflat teerde uitslag", vond Goedkoop, die wel heel blij was met het eindresul taat. Met de twee punten erbij mo gen de Arnemuidenaars zich zo goed als veilig wanen. Ondertussen kan TOP ook nog gewoon bij de be ste twee eindigen en daarmee de play-offs halen. Scores TOP: Willemijn Bouwens 6, Jurriaan Bouwens en Dylan Gil lissen 4, Jurgen Janse, Jeanine Ma rijs en Peter van Belzen3 en Emme- lie Bouwens 2. maandag 15 januari 2018 ZAALVOETBAL VELDRIJDEN TENNIS Zaterdag-vierdeklasser Apollo'69 moet op zoek naar een nieuwe trainer. Rohan de Geus, de huidige hoofdcoach, houdt het na drie sei zoenen voor gezien. Hij staat vanaf komend seizoen voor de groep bij zaterdag-derdeklas ser Duiveland. Daar wordt hij de opvolger van Anne Smit. Mario de Fouw debuteert komend seizoen als hoofdtrainer in het Zeeuwse voetbal. De oud-speler van Terneuzense Boys, Terneuzen, Breskens en Zaamslag neemt vanaf komende zomer de eerste selectie van vijfdeklasser Biervliet onder zijn hoede. Bij de zondagclub wordt de Terneuzenaar de opvolger van Wim Fenijn, die na twee seizoenen vertrekt. 2 g 21 VC Vlissingen was gisteren in een oe fenduel te sterk voor Leonidas. In Rotterdam won de hoofdklasser met 2-6. Halverwege was het 2-2. Voor Vlissingen scoor den Ibrahim Eryü- rük en Khalid El Hattach in de eer ste helft. Na rust liep de ploeg van John Karelse via Yves Nyemb (foto), Geraldi Geerman, Steve Schalkwijk en Renzo Roemera- toe uit naar 2-6. 2 Dammer Ben Pro voost is in de halve finale van het NK van start gegaan met twee remises. In zijn partijen tegen Peter van der Stap en Nico Knoops bereikte de Zeeuw voor deel, maar meer dan een punt zat er niet in. Jitse Slump en Bhiem Ramdien gaan na de ope ningsdag aan de leiding, met drie punten uit twee partijen. Hoek zoekt naar Barry van der Hooft Hoek Hoek-Goes 2-2 (0-1). 43. Remon de Vlieger 0-1, 49. Douwe Zeegers 1-1, 81. Ray Kroon 1-2, 83. Yoshi Ver- brugge 2-2. Scheidsrechter: G. de Pater (Krabbendijke). Gele kaart: Sascha Beshli- aha (Hoek) en Boy de Jonge (Goes). Aantal toeschou wers: 250. ld te Arco Goedkoop hield zaterdag in de rust van de wedstrijd Die Haghe-TOP Arnemuiden (22-25) maar een kort praatje. Met de stand van 13-8 was hij allerminst tevreden. „Ik heb gezegd dat ze allemaal op alle facetten beter konden", vertelde de coach van de Zeeuwse hoofdklasser. „Daarna ben ik de kleedkamer uit gegaan en heb ik ze zelf laten nadenken." Roeland van Vliet Den Haag -Arco Goedkoop (coach TOP) a Shirin van Anrooij. archieffoto marcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50