ding' en pakt simpel NK-titel 5 Olympische Spelen over een maand in Zuid-Korea 'Ik zie hoe mooi winnen kan zijn' Goud op NK voor Brand Man overboord bij Ocean Race Handballers naar play-offs Klokkenluider wil getuigen nale, dan wordt het weer een an dere wedstrijd." De winst van de Nederlandse ploeg op de aflossing, waar Knegt als slotrijder wederom grote indruk maakte, is van extra waarde voor Otter. Het onderdeel is belangrijk, vier jaar geleden verloor Nederland na een val aan het begin van de olympische finale. Otter: „De Sjin- kieshow is de Sjinkieshow, maar je wilt dat anderen ook goed preste ren. En dat gebeurde grotendeels." De grootste troef lijkt bovendien nog achter de hand. Otter: „We wil den goed zijn, maar een piekmo ment was dit EK nog niet." SCHULTING SURHUISTERVEEN Lucinda Brand heeft in Surhuisterveen de Nederlandse titel in het veld rijden veroverd. De renster van Team Sunweb was oppermach tig in de Friese blubber en so leerde naar het goud. Maud Kaptheijns croste naar het zilver, Annemarie Worst be haalde het brons. Twee kandida ten voor het driekleurige tricot ontbraken. Sophie de Boer heeft door vermoeidheidsproblemen haar seizoen vroegtijdig beëin digd en ook titelverdedigster Marianne Vos voelde zich niet fit genoeg om van start te gaan. De 28-jarige Brand pakte haar eerste Nederlandse titel in de cyclo cross. sel en broer David. Zijn concurrenten voor het komende WK reden dit week einde elders. In Koksijde, om de Belgische titel. Daar won Wout van Aert, dat andere wonder kind van het veldrijden. Maar waar Van der Poel voor alweer een onemanshow tekent, moest Van Aert vol aan de bak. De winnaar Van der Poel vindt het best, zo'n eenzijdige race. Zijn vierde opeenvolgende titel is binnen en zijn lichaam heeft goede signalen afgegeven. FLITSEN die tactiek het beste beheersen, kan Knegt van begin af aan op kop do mineren, maar net zo lief begint hij achteraan en kruipt dan door de kleinste gaatjes. Over wat zijn dominantie op de EK zegt over zijn kansen op de Spe len blijft Knegt voorzichtig. „Het zit in principe goed. Maar het moet nog iets beter. Ik wil nog iets sneller tijdens wedstrijden." Volgens bondscoach Jeroen Otter kan Knegt nu met 'nog meer' ver trouwen naar Zuid-Korea, waar de Nederlandse ploeg op 3 februari na een trainingskamp in Japan arri veert. Otter: „De laatste vier a vijf jaar is het niveau in Europa gelijk aan andere continenten, maar wat we ook weten is dat er bij de Spe len nog zes favorieten bijko men en dat betekent dat het in tegenstelling tot bij de EK al zwaar wordt in de kwartfi- wil dan is hij dat zo weer vergeten. Hij twijfelt ook nooit over zijn kun nen, hij weet precies wat hij kan. En die jongen schaatst zó makkelijk" Bovendien is Knegt onvoorspel baar. Waar veel andere shorttrack schaatsers regelmatig dezelfde tac tiek hanteren, simpelweg omdat ze maandag 15 januari 2018 belooft nog wat DRESDEN Het helpt dat Sjinkie Knegt af en toe tegen haar zegt: „Suus, effe rustig. Het komt wel goed meisje." Maar tegelijkertijd baalt Suzanne Schulting (20) soms. Gisteren werd ze vierde in het eindklassement, nadat ze eer der op de dag zilver won op de 1000 meter. Een teleurstelling, want het is niet waarvoor de jonge kopvrouw van het Nederlandse shorttrack naar Dresden kwam. Meer dan bij bijvoorbeeld Knegt heeft Schulting de drive om te presteren vindt bondscoach Je roen Otter. Maar waar Knegt in Dresden alle titels won die er te winnen waren, viel Schulting wat tegen. „Als ik hem zie rijden, de manier waarop, dat wil ik ook. Ik zie hoe mooi winnen kan zijn. Alleen zelf verkloot ik het dan weer", aldus Schulting. „Sjinkie zegt het nooit tegen mij, maar ik heb hem weieens horen zeggen dat ik ver der ben dan hij toen hij twintig was. Dat is dan wel weer fijn." Mathieu van der Poel op weg naar alweer een NK-titel. FOTO ANP ZEILEN De boot die aan de leiding gaat in de vierde etappe van de Volvo Ocean Race heeft gisteren even rechtsomkeert moeten maken. Eén van de beman ningsleden van Team Sun Hung Kai/Scallywag van schipper David Witt sloeg op weg naar Hongkong overboord. Er ontstond paniek, maar na een paar minuten werd de drenke ling gevonden en weer aan boord gehesen. HANDBAL De Nederlandse handballers hebben zich geplaatst voor de play-offs voor het WK van 2019. In Sittard won de ploeg van Erlingur Richardsson (foto) met 33-30 van België en verzekerde zich daarmee van de eerste plaats in de groep en een plek in de play-offs van later dit jaar. Oranje won vijf van de zes groepsduels. Alleen Tur- kije-uit werd verloren. SPELEN Klokkenluider Gri- gori Rodsjenkov van het dopingschandaal bij de Winterspelen van 2014 in Sotsji is bereid te getuigen tegen de 42 Russische sporters die hun levens lange schorsing door het ICO aanvechten. Rodsjen kov, die doodsbedreigingen vanuit zijn vaderland ont ving, zit ondergedoken in de Verenigde Staten. BMX'er Jelle van Gor- kom ligt nog altijd in coma na zijn trainingsongeval, maar het lichaam laat her stel zien. De Achterhoeker reageert op prikkels, laat wielerbond KNWU weten. Er zijn wel zorgen over de impact van het ongeval op zijn brein. Dick Jaspers heeft voor de negentiende keer de Masters driebanden ge wonnen. De Brabander was in de finale veel te sterk voor Harrie van de Ven. Beachvolleyballers Robert Meeuwsen en Alexander Brouwer heb ben in Pelhrimov de Euro- pean Masters gewonnen. In de finale versloegen ze met 24-22, 22-20 de Tsje chen Kantor en Losiak. Gouddelver Sjinkie Knegt: „Ik wil nog iets sneller." fotoap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49