15 DE BROODTROMMEL kiara Weterings (16) Ysïs Berendsen (16) Maarten Buijze (16) Jordi van Rlundcrl (17) (.ijs de Vries (17) COLUMN Het oudergesprek Liefst chocolade. wel van afwisseling JoiTit de (■roof (18) Die 3 voor wiskunde, die is dus echt niet nodig We hebben allemaal de mond vol van gezonde voeding, maar wat is de realiteit van alledag? Zes scholieren over hun food for thought. Woonplaats: Middelburg Zit in: vwo 6 van de SSG Nehalennia in Middelburg Eet: lasagne en een tosti ham/kaas met tomatenketchup Want: „Het is makkelijk, ik hoef er niks aan te doen. Mijn moeder heeft de lasagne eergisteren gemaakt. Ze heeft een cateringbedrijf. Gisteren heb ik ook al lasagne als avondeten gehad: ik vind het heel lekker. Ik eet 'm nu koud, want in de kantine kan ik 'm niet opwarmen. Ik neem er een lekker warme tosti bij." Oost-Souburg Zit in: vwo 5 van de SSG Nehalennia in Middelburg Eet: brood met een blikje energiedrank Want: „Het is fijn om een beetje energie te krijgen, al werkt dat niet altijd. Die energiedrank is héél zoet, pure suiker eigenlijk. Maar ik vind de smaak lekker. Ik drink een paar keer per week een blikje tijdens de lunchpauze. Ik weet dat energiedrank heel slecht voor je is, maar daar denk ik niet zo over na." Woonplaats: Oost- Souburg Zit in: vwo 5 van de SSG Nehalennia in Middelburg Eet: een wit broodje met chocoladepasta Want: „Ik hou van choco lade. Ik heb ook nog een boterham met hagelslag in mijn broodtrommel. Of het gezond is, maakt me niet zoveel uit. Als het maar vult, zeg ik altijd maar. Ik wil wel wat af wisseling, daarom neem ik ook altijd nog een boter ham met vleeswaren mee. Thuis eet ik wel een appel. Die neem ik niet mee naar school, want dan wordt ie beurs in mijn rugtas." Woonplaats: Vlissingen Zit in: vwo 6 van de SSG Nehalennia in Middelburg Eet: een broodje Bretonse kip Want: „Dat verkochten ze vandaag in de kantine. Ik vond het er lekker uitzien. Ik heb 'm nog niet eerder geprobeerd. Ja, ik heb ook een broodtrommel bij me, maar ik vind zo'n broodje uit de kantine lekkerder dan de boter hammen met pindakaas die mijn moeder voor me klaarmaakt. En ik werk er hard genoeg voor, dus ik vond dat ik dit wel een keer mag." Woonplaats: Koudekerke Zit in: vwo 5 van de SSG Nehalennia in Middelburg Eet: een rijstwafel met chocolade- smaak Want: „Het is lekker en simpel. Ik eet elke dag een rijstwafel, met chocolade- smaak of met barbecuesmaak. Dat doe ik denk ik al sinds ik in groep 5 van de basisschool zat. Het is een soort koekje voor me. Daarnaast eet ik nog vijf boterhammen en elke dag zit er ook een krentenbol in mijn broodtrommel. Ja, ik ben een gewoontedier." Woonplaats: Vlissingen Zit in: vwo 6 van de SSG Nehalennia in Middel burg Eet: brood met een blikje cola Want: „Het drinkt mak kelijk weg bij je boter hammen. Ik vind cola lekkerder dan water of melk. Ik drink het best vaak: elke dag wel één of twee glazen. Het is niet goed voor me, dat zegt de tandarts ook altijd, maar daar houd ik me niet zo mee bezig. Ik vind cola te lekker om te laten staan." maandag 15 januari 2018 GO Tekst Cornelleke Blok Foto's Ruben Oreel Woonplaats: Nijmegen of Zwolle met een duister puntentotaal b ticons. „Het gaat alle maal super pap, en oh ja... over twee maan den zijn er herkan singen Op zo'n vader en redacteur Op de school van onze jongste dochter hebben ze de eierwekker vervangen door de inter comzoemer. Tien minuten is tien minuten, basta! Het is een geoliede machine. Drie keer per jaar koffie met een speculaasje in de aula, dan op zoek naar lokaal 3.001. Je neemt plaats op het 'beklaagdenbankje' in de gang en ziet door het glas jouw voorgangers zitten. Vader, moeder, een 15- jarige slungel van 2 meter. Bzzzzzzz. Jouw beurt. Voortgangsrapportages. We zijn niet anders ge wend. Op de basisschool maak je kennis met de geneugten van het leer lingvolgsysteem, met Cito- scores, leesvaardigheid-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43