II 4Docenten helpen je goed met het kiezen van je vakkenpakket 4Een christelijke school was logisch voor mij 4Ik hoefde niet lang na te denken 13 TERUGBLIK Ik heb nu bijna alleen maar zevens en achten Femke Gorter (15) uit Kwadendamme, mavo 3; Ostrea Lyceum in Goes Haar zus zat al op het Ostrea Lyceum. Dat maakte de keuze voor de middelbare school een stuk mak kelijker voor Femke. Zo wist ze al een beetje wat haar te wachten stond. „Ik was de enige uit mijn klas die naar de mavo ging, dus ik heb geen reke ning gehouden met vriendinnen. Het Ostrea Lyceum leek me een leuke school. Ik had gehoord dat ze je goed helpen bij het kiezen van een vak kenpakket en dat je bijles kunt nemen als je iets moeilijk vindt." Ze zag nog een voordeel ten opzichte van het Goese Lyceum: „Het is iets minder ver fietsen vanuit Kwadendamme." Achteraf heeft ze zeker geen spijt van haar keuze. „Het is een fijne school met een goede sfeer en fijne leraren." Auto-ontwerper De mavo was de beste keus, denkt Femke. „De havo had ik niet gehaald: dan moet je heel veel doen. Ik had dan waarschijnlijk bijles nodig gehad. Ik doe naast school aan paardensport. Dat kost ook veel tijd." Femke is gek van auto's: ze wil later auto-ont werper worden. Daarom koos ze in de tweede klas bewust voor de vakken wiskunde en natuurkunde. „Ik wil na de mavo naar de havo. Met een havo diploma heb je meer keuze in vervolgopleidingen. Na de middelbare school wil ik waarschijnlijk aan de IVA in Driebergen de opleiding tot auto ontwerper volgen." Frouke Riddersma (16) uit Middel burg, havo 4; Chr. Scholen gemeenschap Walcheren (CSW) „Ik heb voor de CSW gekozen, omdat het een iPad- school is. Ik was 11 jaar en wilde gewoon graag een iPad." Natuurlijk bezocht ze ook open dagen van andere scholen. „Mijn ouders zijn christelijk, dus het was logisch dat ik naar een christelijke school zou gaan. Maar ze lieten me vrij in mijn keuze. Het hielp wel dat mijn zus al op de CSW zat. Ze zei dat de leraren aardig zijn." Nu Frouke in havo 4 zit, is ze nog steeds blij met haar toenmalige keuze voor een middelbare school. „De leraren steunen en begeleiden je goed." Als brugklasser begon Frouke op havo/vwo, maar ze zakte noodgedwongen af naar de mavo. „Mijn ouders gingen scheiden. Daardoor was ik heel erg gestrest. Ik haalde onvoldoendes voor Frans en Duits. Ik vond het jammer dat ik naar de mavo moest, maar het was relaxter voor me. Ik heb bovendien veel vrienden gemaakt op de mavo." Toen ze zich ging oriënteren op vervolgopleidin gen koos ze ervoor om alsnog haar havo-diploma te halen. „Ik wil graag een hbo-opleiding tot leraar Engels en aardrijkskunde gaan doen. Dat lijkt me wel heel leuk." De havo gaat haar goed af. „Ik heb nu bijna alleen maar zevens en achten." Jules Abbeel (17) uit Hulst, vwo 5; Reynaertcollege in Hulst Jules hoefde in groep 8 niet lang na te denken naar welke school hij zou gaan. In Hulst en omstreken staat immers maar één middelbare school: het Reynaertcollege. Jules: „Scholen in Terneuzen en België zijn te ver weg. Ik woon op vijf minuten afstand van het Reynaertcollege, dus er was voor mij geen reden waarom ik voor een andere school zou kiezen." Deze middelbare school staat bovendien zeer goed aangeschreven: het Reynaertcollege werd een aantal keer beoordeeld als beste school van Neder land, onder meer door weekblad Elsevier. „Dat vond ik zeker fijn om te horen", zegt Jules. „Maar het heeft verder niet meegespeeld bij mijn school keuze. Ik wist toch al dat ik naar het Reynaertcol lege zou gaan." Gemotiveerd Jules begon in de brugklas vmbo-t/havo. „Ik wilde heel graag naar de havo. Maar met kerst ging het zó goed dat ik toen al naar de havo/vwo-brugklas mocht. En in de tweede klas kon ik zelfs naar het atheneum." Jules kwam door het advies van de leerkracht op de basisschool aanvankelijk op een te laag niveau terecht, maar achteraf gezien heeft hem dat alleen maar goed gedaan, denkt hij. „Ik was daardoor heel erg gemotiveerd om ervoor te gaan. Ik had het gevoel dat ik meer kon. Dat wilde ik graag bewijzen. Als ik in de brugklas meteen op het vwo begonnen was, dan was ik misschien niet zo gemotiveerd geweest." maandag 15 januari 2018 GO Tekst Cornelleke Blok Foto's Ruben Oreel k wi de gewoon graag een iPad'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41