Veldhuis en Kemper meer dan ooit zichzelf 22 MEDIA CULTUUR^ VINCENT LUISTERT RADIO Samantha de Jong, beter bekend als Barbie, had baat gehad bij psychische begeleiding, vinden (ervarings-)des- kundigen. Barbie belandde vrijdag na een noodoproep in het ziekenhuis. Ze maakt het naar omstandigheden goed. ou heb ik toch Adeline van Lier weer terug. Ja, Adeline van Lier! Ze was een van de leukste nachtvrouwen die de Nederlandse radio ooit heeft gekend. Ze pre senteerde op Radio t De Nacht Van Het Goede Leven, in de nacht van zondag op maandag. Dat begon om 2 uur. Het was altijd maar het beste dat je niet luisterde, want als je er aan begon was je gegarandeerd tot 6 uur wakker, zeer slecht voor je bioritme. 'De Nacht' moest weg, hij was waarschijnlijk te raar, te afwijkend. Er was prachtige live muziek, er waren hoorspelen, er werden ver halen voorgelezen, het was een grote improvi satieshow waarin alles kon. Adeline lulde alles vloeiend en geanimeerd aaneen. Het was, kortom, eclectisch, zoals ze het zelf graag om schreef. Je kreeg van De Nacht ook een enorme zin in wijn, veel wijn. Het werd vervangen door Nachtkijkers, toen de KRO met de NCRV samensmolt tot één vlees. Ik heb daar nooit echt goed naar geluisterd, ik zal dat eens doen. Maar Adeline, ze heeft weer een onderdak, een klein onderdakje, maar toch, bij 40UP, spreek uit: foordie-up, het online radiostation van Harry de Winter. Wat een leuke zender is dat! Je hoort er muziek die je nergens hoort, behalve op sommige leuke lokale zenders. Ver geten plaatjes die ergens op de bodem van je achterhoofd liggen of liedjes die je hoofd zelfs nog nooit zijn binnengekomen. Roxeanne is zwanger Cruise kan weer rennen Velisa Schaufeli, de vrouw van voetballer Andy van der Meijde, zag in het afgelo pen seizoen van Barbies reality- soap dat Samantha (28) het moeilijk had. Ze stuurde haar een berichtje, dat ze altijd welkom was bij hen thuis. „Ik maakte me wel een beetje zorgen. Geen man meer, geen werk en geen geld, geen achtervang: alles is weggevallen. En bij haar springt dan ook nog eens iedereen erbovenop, dat is heftig." Het is nog steeds niet duidelijk wat er zich heeft afgespeeld in Barbies Scheveningse woning. Ze gaf zelf de laatste tijd aan dat ze niet goed in haar vel zat. Gisteren verklaarde haar ex Michael dat het naar omstandighe den goed met haar gaat. Melisa heeft, net als Barbie, een ca meraploeg over de vloer gehad voor een realityshow. „Dat was een be wuste keuze en wij hadden ook goede afspraken gemaakt, die altijd netjes zijn nageleefd. Maar zij was na tuurlijk heel jong toen ze met Oh Oh Cherso begon en daarna al die Saman tha en Michael-seizoenen. Iedereen heeft een mening over haar. Ik trok me daar niets van aan, maar als je zo jong bent als zij is dat misschien wel anders. Ik vraag me af of ze geen pro fessionele hulp had moeten krijgen." Mental coaching Dat denkt ook Sabine Wendel, die in een klap beroemd werd door haar deelname aan de eerste Big Brother- Wat verkoopt op tv, staat haaks op wat ik als psycholoog zou adviseren reeks. „Ik, en de andere kandidaten hebben destijds al aangegeven dat ze aandacht moeten hebben voor men tal coaching. Als je zo'n televisiecon tract tekent, word je geleefd. Je zegt overal maar ja tegen en je kunt jezelf dan kwijtraken. Ik heb op een gege ven moment maandenlang thuisge zeten en alles afgehouden", zegt Sa bine. „Als je een rol speelt in een se rie, dan kun je je daarachter verschui len. Maar in die realityprogramma's zijn het echte levens waar je mee speelt." Artiestenpsycholoog Daisy Gub bels sluit zich daarbij aan. „De be schermende factor van roem is een talent of een vaardigheid waarover je beschikt. In het geval van Barbie draait het puur om haar persoonlijk heid, en die kun je niet uitzetten." Alles van Barbies leven kwam op tv. Bruiloft, bevallingen en de scheiding. „Als realityster draait het om jouw privéleven. Mensen onderschatten en romantiseren de impact van roem." Lastig gebied De artiestenpsycholoog zou tv-ster- ren als Barbie 'zeker aanraden' om psychische begeleiding te nemen. „Maar ik snap ook dat het een lastig gebied is. Wat verkoopt op tv, staat haaks op wat ik zou adviseren als psycholoog. Herman Brood verkocht ook omdat hij seks, drugs en rock-'n- roll was. Je zou als manager wel gek zijn geweest om dat te willen veran deren." De familie van Samantha zwijgt vooralsnog over wat er precies met haar aan de hand is. Jordi Ossel, de nieuwe vriend van Barbie, heeft haar sinds haar ziekenhuisopname nog CABARET Remco Veldhuis en Ri- chard Kemper besloten als duo in 2016 een ar tistieke rustpauze in te lassen. Veldhuis maakte het solopro gramma Lang verhaal kort, Kemper debu teerde als acteur in de toneelkomedie Hart te gen Hart. Nu zijn de cabare tiers weer verenigd en spelen ze hun negende voorstelling Geloof ons nou maar. Die titel, zo blijkt, mogen we let terlijk nemen, want het tweetal kiest in zijn nieuwe productie voor een heel persoon lijke aanpak. Waar in vorige shows dikwijls de uiterst amusante troefkaart van de moeizaamheid der menselijke relaties werd gespeeld, daar maken Veldhuis en Kemper het publiek nu deelgenoot van de an derhalfjaar waarin ze het zonder elkaar moesten stellen. In die periode van bezinning kampte Kemper met hartpro blemen en moest Veldhuis 'zich thuis aan de kinderen voor stellen'. Ze vertellen, met zelfkennis én zelf spot, over de tijdelijke breuk die beiden als verfrissend maar even zeer als frustrerend er voeren. Dat resulteert in een breekbaar verhaal waarin de beide klein kunstenaars elkaar (op)recht in de ogen willen kijken. Die the atrale sensitivitytrai- ning van twee worste lende veertigers geeft de voorstelling een fijne gelaagdheid, waarin het duo zelfs terugkeert tot de toch niet zo onbezorgde jeugdjaren. Bovendien valt er voor de toe hoorder bij de autobio grafische ontboeze mingen genoeg te ra- 40UP beschikt dan ook over een bijzonder deejay-corps. Er draaien freaks als Vic van de Reyt. Die weet alles, maar dan ook alles van ie mand als Peter Koelewijn. Hij laat je Neder landse liedjes uit de jaren 60 horen die Koele wijn heeft geproduceerd waarvan je denkt: Hee, waarom staat dat niet in de Top2000 en Nick en Simon wel? Beatrice van der Poel, Felix Rottenberg, Mare Stakenburg, Vincent van En gelen, Leo van der Goot, allemaal draaien ze op 40UP wat ze zelf graag willen laten horen. En Adelina van Lier dus, elke zaterdag van 10 tot 11 's avonds. Haar smaak is nog net zo eclectisch als toen. Ze liet in haar eerste uitzending zelfs een oude live-opname uit de Nacht horen van Mieke Stemerdink, weet je die nog, vroeger leadzangeres van De Gigantjes. 40UP is te beluisteren via internet en radio- apps en 's avonds op NH Radio, de steeds leu kere radiozender voor Noord-Holland. Quote van de dag Ik heb wel drie weken moeten bijkomen van drie dagen Wie Is De Mol? maandag 15 januari 2018 GO 40UP SHOW Roxeanne Hazes en haar verloofde Erik verwachten later dit jaar hun eerste kindje. „Na maanden oefenen en veel van elkaar hou den, is onze wens eindelijk in vervulling ge gaan", aldus de zangeres. FILM Tom Cruise is hersteld van de gebroken enkel die hij in augus tus opliep tij dens de opna mes van de ac tiefilm Mission-, Impossible 6. Dit weekend werd hij al sprin tend gezien op de set van de film in Londen. 'Barbie had hulp nodig' Marlies van Leeuwen 44 Daisy Gubbels, bege leider van artiesten Veldhuis Kemper, Geloof ons nou maar Gezien: 13/1, Diligen- tia, Den Haag Reageren? vincent@persgroep.nl Molkandidaat en Fokke en Sukke-cartoonist Jean-Marc van Tol is de eerste kandidaat die vrijwillig stopte met het populaire spelprogramma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22