naar rust Heeft cash betalen nog toekomst? Achterlaten hondenpoep op straat wordt in Zeeland nauwelijks bestraft Het is een grote ergernis. Toch delen gemeenten amper boetes uit voor het niet opruimen van hondenpoep. Heterdaadjes blijven een lastig verhaal. maandag 15 januari 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl P16 Een sessie met klankschalen. Bart Bij de Vaate uit Scharendijke toont zijn kunsten op dat gebied tij dens de spirituele beurs in Goes. De manifestatie in de Grote Kerk was een succes. Er waren hon derd standhouders, ledereen op het gebied van creativiteit, bewustwording, gezondheid of welzijn vond er zijn weg. 'Veel mensen zijn op zoek naar rust'. Timo van de Kasteele Oud-Vossemeer Voor Piet Fase is de maat vol. Hij hangt binnenkort infrarood bewa kingscamera's op, zodat hij kan achterhalen welke hondenbezitters in zijn straat voor poep op de stoep zorgen. Fase woont in de nieuw bouwwijk van Oud-Vossemeer. „De trottoirs liggen hier bezaaid met poep. Je moet uitkijken of je hebt prijs." Zijn kinderen, die in het speel- tuintje in de wijk spelen, komen re gelmatig met poep onder de schoe nen thuis. Zelf trapte Piet vorige week nog in een drol. „Gewoon recht voor de deur. Raap het op, gooi het weg. Is dat zo veel moeite? Hopelijk heb ik de dader binnen kort op beeld." Fase gaat niet voor eigen rechter spelen, zoals hij onlangs twitterde. Wel gaat hij het gesprek met de hondenbezitter aan. „Al denk ik dat het weinig zin heeft. Met mensen die dergelijk verdrag vertonen valt vast geen fatsoenlijk gesprek te voe ren." Voor de speeltuin heeft hij een oplossing. „Verwijder de afvalbak uit het speeltuintje en verplaats de bak naar een plek langs het trot toir." Niet alleen in Oud-Vossemeer, ook in andere plaatsen is honden poep een probleem. In Kloetinge loopt het de spuigaten uit, liet voor zitter Marinus Vuijk van de vereni ging Dorpsbelangen Kloetinge on langs weten. Daar is het ergernis nummer een. Bij lang niet alle gemeenten staat hondenpoep even hoog op het pri oriteitenlijstje. Dat blijkt uit een rondgang langs alle Zeeuwse ge meenten. Ook het aantal boetes blijft beperkt. Baasjes van viervoe ters die verzuimden de uitwerpse len op te ruimen kregen in slechts vier gemeenten een boete opge legd. In de meeste gemeenten gingen het om enkele boetes. Alleen in Gewoon recht voor mijn deur. Raap het op, gooi het weg. Is dat zo veel moeite? -Piet Fase, Oud-Vossemeer Veere werd de maatregel vaker toe gepast. Maar liefst 130 hondeneige naren kregen een prent of een waarschuwing van de buitenge woon opsporingsambtenaar. Dat gebeurde ook in Goes (17X), Rei- merswaal (sx), Vlissingen (4X) en Terneuzen (8x). In Borsele, Hulst, Kapelle, Mid delburg en op Noord-Beveland, Schouwen-Duiveland en Tholen zijn wel controles uitgevoerd, maar geen boetes uitgedeeld. „Na een waarschuwing volgt een tweede keer een boete", zegt Kim de Vos van de gemeente Schouwen-Dui veland. Wie de poep van Rakker niet op ruimt, riskeert een boete van 140 euro. Dat bedrag is landelijk vastge steld. Minderjarige betalen de helft. Wie geen zakje kan laten zien tij dens een controle, riskeert een prent van 95 euro. Niet alle gemeenten hanteren de zelfde regels. In Middelburg gaan ze iets flexibeler om met het beboeten van hondenbezitters. Wie een hond in een perkje of grasveld zijn behoefte laat doen, krijgt geen boete. It FOTO JOHAN VAN DER HEI JDEN Baasjes beboeten is lastig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15