Geen limoen in Amstel Bright door blokkade Venezuela 10 ff BESTE HOND VAN HET JAAR 2017 Een glanzende vacht, goede uitstraling, stevig gespierd, mooi gebouwd en van onbesproken gedrag. De felbegeerde titel Beste Hond van 2017 krijg je niet zomaar. 260 honden van 150 verschillende rassen deden gisteren in Amersfoort een gooi naar de titel. Dali Eigenaresse Jacqueline Bartels (41) uit Heemskerk perfectio neert de look van haar 3-jarige poedel Dali, vernoemd naar de Spaanse kunstenaar Salvador Dali. Het huisdier loopt mee in de categorie Gezelschapshonden. Bartels heeft een eigen trimsalon en heeft Dali een traditionele jachtcoupe gegeven. „De vitale delen van de poedel zijn dan be dekt met haar, de overige delen worden geschoren. Op haar rug heeft Dali twee bolletjes haar, ro zetten, die haar nieren bedekken. Ze gaven poedels vroeger een jachtlook, omdat ze werden inge zet bij eendenjacht. De vacht wordt anders te zwaar als ze het water in rennen. Ik heb al zestien jaar poedels en fok ze ook. Het zijn open, vriendelijke, intelli gente en speelse honden met een vrolijk karakter." Viccor Van de Portugese pointer zijn er in Nederland slechts een handje vol. Eigenaresse Lidy Put (71) uit Barneveld is erg trots op haar hond Viccor (6). „In Portugal wa ren de honden bijna uitgestor ven, tot in de bergen nog enkele dieren werden gevonden. Wij waren daar op vakantie en wer den achtervolgd door een zwerf hond die uit uiteindelijk een Por tugese pointer bleek te zijn, maar niet raszuiver. Ik ben op zoek ge gaan naar een raszuivere en heb die in 1987 over laten komen naar Nederland. Dat was de eerste van zijn ras in ons land. De honden worden voor de patrijzenjacht gebruikt. Het is een heel gezond, onbekend ras, dat elegant loopt en erg sociaal is. Hij is goed te herkennen aan zijn wipneus. Viccor is een goede hond, bijna elke show die hij loopt, wint-ie." Rocky De Duitse dog Rocky (14 maan den) is door zijn omvang een op vallende verschijning. Maar wie denkt dat hij voor het hebben van een Duitse dog spierballen moet bezitten, heeft het mis, al dus baasje Patty Hermen-Smits (45) uit het Limburgse Baexum. „Hij wordt nog groter. Het is een kleine hond in een groot li chaam. Ik heb al 20 jaar doggen. Het zijn hele relaxte honden. Je ziet ze niet vaak, omdat het for maat veel mensen afschrikt. Rocky is een bijzondere dog om dat hij zwart-wit is. Voor de show hoefik bijna niets aan hem te doen. Ik maak hem nat en bor stel hem, maar verder wil ik dat een hond een hond kan zijn." Rocky heeft al veel prijzen ge wonnen. „Hij heeft een heel mooi hoofd, geen kwijllippen en staat mooi op zijn poten." Classy Wat is hondentrimster Ilse Frenk-Kleton (51) uit Ameron- gen trots op haar 9-jarige bichon frisé Classy. Classy wint de prijs 'beste hond' in de categorie vete ranen. Keurmeester Jan de Gids vindt haar een stoer hondje met veel charisma. „Ze heeft al veel prijzen gewonnen. Veel oudere witte honden worden rood door het likken. Classy is nog prachtig wit. Ze gaat een keer in de week in bad en ik knip haar in ronde vormen. Ze heeft wel oren, alleen die zie je niet. Ik ben geboren in de hondenshowwereld, mijn ou ders hadden poedels. Zelf viel ik direct voor de bichon frisé. Er worden er maar weinig gefokt in Nederland. Ze zijn erg gewild, maar bijna niet te krijgen. Ze hebben een attitude. Als jij links gaat, willen zij rechts. Ik hou van dat karakter." Argoes De vacht van van de Hongaarse witte puli Argoes (6) lijkt rasta- haar. De puli is een herdershond die vroeger werd gebruikt voor het schapendrijven. Argoes' baas Marcel Kaaijk (60) uit Nieuwe Pekela: „De haren zijn puur na tuur. Je hoeft alleen de koorden uit te splitsen zodat de huid ge zond blijft. Ik heb al 36 jaar puli's. Eens in de drie jaar krijgen we een nestje. Het zijn zorgzame beesten die graag willen dat een groep bij elkaar blijft. Je hebt er een maatje voor het leven aan. Ze hoeven nauwelijks aan de riem, ze blijven altijd bij je." De grensblokkade van Venezuela gooit het dagelijks leven op de ABC-eilanden niet bepaald in de war. Een beperkt aantal kleinere groente- en fruitwinkels die afhan kelijk zijn van import uit dat land heeft het moeilijk. Maar over het al gemeen merken bewoners niets. President Maduro van Venezuela sloot de grenzen een week geleden, omdat de eilanden te weinig zou den doen tegen de smokkel uit Ve nezuela. De gepensioneerde Henk de Bei- jer (85) - die al 43 jaar op Aruba woont - is het meest ontstemd over het plotselinge gebrek aan bakba nanen. „Mijn vrouw en ik eten die dagelijks. Vers. Nu komen ze uit de vriezer, dat smaakt een stuk min der. Bovendien: ze zijn duurder." De Nederlandse ondernemer Eric Heints noemt het gemis van een limoentje in zijn Amstel Bright de grootste ergernis. „De sanctie werd met veel bombarie aangekon digd. En ook nog verlengd. Toen dat gebeurde dacht ik even: nu wordt het serieus. Maar niks hoor. Bijna alles is hier volop verkrijgbaar door dat grote supermarkten en hotels hun spullen elders halen." Een van die ketens is Super Food Aruba. Bedrijfsleider Jack Bult: „Een klein deel van ons vers assor timent komt uit Venezuela: met name tomaten, komkommers, avo cado's, bakbananen, pompoen, pa paja's en watermeloenen. We heb ben de import van deze producten per direct flink verhoogd vanuit an dere landen, onder meer Amerika, Colombia en ook Nederland, zodat wij aan de vraag kunnen blijven voldoen." Venezuela blokkeert de grenzen van Aruba, Curaqao en Bonaire uit onvrede over de gebrekkige con trole van smokkel. Niet alleen wor den er mensen illegaal over de grens vervoerd, ook drugs, wapens, geld, goud en koper, stelt Vene zuela. Vertegenwoordigers van Venezu ela en Aruba, Bonaire en Curagao voerden dit weekeinde gesprekken over de aanpak van de smokkel- praktijken. De ontmoeting verliep 'constructief, zegt een woordvoer der van Buitenlandse Zaken. Het gesprek leverde een concept akkoord op dat regeringen in Vene zuela en het koninkrijk nu bestude ren. „Hopelijk kunnen op zeer korte termijn tot ondertekening komen", aldus de Arubaanse premier Evelyn Wever-Croes. Belangrijk punt is dat mensen van de eilanden die nu vastzitten in Venezuela snel naar huis kunnen. maandag 15 januari 2018 GO Rocky heeft geen k wij Hippen en staat mooi op de poten Rachel van Kommer Poedel van Jacqueline Bartels Portugese pointer van Lidy Put: Duitse dog van Patty Hermen-Smits 1 Bichon frisé van Ilse Frenk-Kleton Puli van Marcel Kaaijk Beste hond 2017 Een kijkje achter de schermen op onze site Aruba gaat niet bepaald gebukt onder de grensblokkade van grote buur Venezuela. De Neder landse ondernemer Eric Heints (53) merkt nauwelijks iets van de sancties. Grootste ergernis: „Geen limoentje in mijn Amstel Bright. Best vervelend bij 30 graden." Annemart van Rhee Hanneke Keultjes Oranjestad/Den Haag Op Cura^ao wordt groente en fruit binnengebracht uit andere landen dan Venezuela, fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10