Van de show Tan Jochem \lvj jer kreeg ik stress. Zoveel drukte kon mijn liootd niet aan door extreme stress in deze situatie te niets lijkt te helpen. „Opeens dacht ik: of Lars moet dood of ik. Het leek de enige manier om een einde te maken aan de situatie. Omdat ik mijn eigen zoon niets wilde aandoen, moest ik zelf dood. In mijn zieke brein was dat een logische ge dachte. Later ben ik beter gaan begrijpen wat de risico's kunnen zijn van een psy chische aandoening. Ik vind het moeilij ker geworden te oordelen over mensen die door een psychische aandoening mis daden begaan. Een kapot brein neemt je helemaal over." Na haar zelfmoordpoging komt Linda terecht in een psychiatrisch instelling. Terwijl Lars redelijk gezond uit het zie kenhuis wordt ontslagen, gaat Linda niet vooruit. Vrienden en familie proberen er voor haar te zijn. Allemaal doen ze moeite om de oude Linda terug te tove ren. „Mijn man Erik nam mij bijvoor beeld mee naar een voorstelling van Jochem Myjer. Lief bedoeld, maar ik kreeg er alleen maar stress van. Zoveel drukte kon mijn hoofd niet verwerken. Dat vertelde ik Erik niet, maar voor mij was dat afleiden met allerlei activiteiten het slechtste om te doen. Liever wan delde ik, zonder iets te hoeven zeggen. Als alle energie op is, kun je alleen nog maar dingen doen die geen inspanning kosten." Antidepressiva Na een paar weken geeft de psychiater haar een ander merk antidepressiva. Bin nen enkele dagen klaart haar hoofd op. „Ongelofelijk. Mijn psychiater had dat maar twee keer eerder in haar carrière meegemaakt. Doorhetverblijfin de in stelling was ik blijkbaar toch wat tot rust gekomen. In combinatie met de nieuwe medicatie ging het opeens goed." Ze weet dat ze een bijzonder geval is, want bij de meeste mensen verdwijnt een depressie niet zomaar. „Toch geloof ik dat er meer mensen zijn zoals ik. Die 341 zaterdag 13 januari 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 98