'Lag ik daar, met m'n naast zo'n afgetraind lichaam' 'OP FEESTJES LET IK GOED OP OF HIJ HET NAAR ZIJN ZIN HEEFT' Die van mij Sven (25) is een echte sportfanaat. Lauren (23) vindt dat vaak leuk, maar niet altijd. ven fietscrosst al sinds hij klein is op hoog niveau. Om sterkere spieren te krijgen en dus harder te kunnen fietsen, is hij op zijn 15de aan fitness begonnen. Ik ben gek op zijn perfecte lichaam: blokjes buik, gespierde armen en benen en lek ker brede schouders. Ik vind het heerlijk om in zijn armen te liggen en zijn 'kleine meisje' te worden genoemd. Sven grapt weieens dat hij mij heeft gehersenspoeld en dat is ook wel een beetje zo; ik vind gespierde jongens nu de standaard. Het is ooit een paar maanden uit geweest en toen datete ik ook alleen gespierde man nen. Zelfben ik nooit de dunste geweest, ook al sport ik ook best veel en eet ik gezond. Toen Sven en ik voor het eerst uit de kleren gingen, was ik dus wel onzeker. Lag ik daar, met m'n vetjes naast zo'n afgetraind lichaam. Sven laat ook weieens van die fitnesschicks met per fecte lichamen op Instagram zien, daar kan ik in een onzekere bui heel chagrijnig van worden. Dan heb ik het gevoel dat hij wil dat ik ook zo word. Ik roep dan din gen als: 'Jij wilt gewoon zo'n sportwijf en dat ga ik nou eenmaal nooit worden!' Gelukkig stelt Sven me vaak gerust: hij hoeft geen afgetraind meisje. Hij vindt het juist mooi als vrouwen niet al te dun zijn. Drie jaar geleden leerden we elkaar kennen. Tijdens een feestje op nieuw jaarsnacht raakten we aan de praat; we herkenden elkaar van de sportschool. Ons allereerste gesprek ging meteen over onze workouts. Sven is altijd bezig met sport. Hij hangt niet alleen vijf keer per week aan de gewichten, hij leest ook veel boeken en kijkt documentaires over fit ness. Hij weet alles van het menselijk lichaam, kan elk spiertje en peesje aan wijzen. Dat vind ik heel knap. Hij helpt vaak mensen in de sport school met een oefening, of met blessures te sporten. Ook voor mij maakt hij regel matig een schema, of hij geeft me les in de sportschool. Ik bewonder zijn kennis, maar vooral zijn discipline. Ik heb dat to taal niet. Ik kocht afgelopen zomer een moun tainbike met het voornemen om lekker vaak samen te gaan fietsen. Nou, ik heb misschien twee weken intensief op die mountainbike gefietst, maar nu staat-ie al maandenlang onaangeraakt in de schuur. Het irritante van zo'n sportfanaat is wel dat het altijd over sport gaat. En omdat Sven in het weekend vaak BMX- wedstrijden rijdt, gaat hij zelden mee naar feestjes. Alcohol drinkt-ie sowieso niet, want dat is slecht voor je spieren. Als hij wel een keertje meegaat, staat hij er maar een beetje bij en voel ik steeds de aandrang om te kijken of hij het wel leuk heeft. En als m'n moeder bijvoorbeeld een lekkere taart heeft gebakken, hoeft Sven echt geen stuk. Terwijl hij eigenlijk totaal niet gezond eet. Friet, tosti's, pizza's, worstenbroodjes, als hij zijn maximale caloriebehoefte maar niet overschrijdt. Dat houdt hij bij met zo'n app. Hij doet ook vaak mee met diëten waar ik zo mijn vraagtekens bij heb. Momen teel is hij bezig met Intermittent Fasting, dat houdt in dat je maar negen uur per dag mag eten en drinken. Zo eet hij nu alleen tussen 12 en 21 uur. Ook gooit hij van alles in zijn lichaam: eiwitshakes, cafeïne- en creatinepillen, zink, magne sium, fatburners, energydrink, alles voor een optimale sportprestatie. Ik denk dat je beter gewoon een keer groenten en fruit kunt eten." 41 magazine 15 vetjes, Tekst KIRSTEN BLOEMEN S; ES Ook geïnterviewd worden over die van jou? magazine@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 79