Meer lukte niet. Te dik, te slechte con ditie. Nu rijd ik 100 kilometer, in drie uur. Met De Windjammers, een club vrienden slash fanaten. Wielrenners als Laurens ten Dam en Niki Terpstra rijden af en toe ook mee. Als die jongens koersen houd ik het natuurlijk niet bij, maar bij een normaal tempo wel." „Ik ben in therapie gegaan toen ik in 2010 een burn-out kreeg. Ik presenteerde ivoorn voor de VPRO, van 10 uur 's avonds tot uur 's nachts, ging om een uur of 3 pitten, werd half wakker voor de kinderen om half 8 en had overdag ook nog vier dingen. Het waren zulke krankzinnige dagen dat ik op een gegeven moment geen gas meer kon geven. Ik werd ziek, echt ziek, bedrijfsarts, je kent het wel, de hele riedel. Uiteindelijk ben ik naar een therapeute gegaan omdat ik het gevoel had dat er iets wezenlijks moest veran deren. Zij was op een klinische manier genadeloos. Ze prikte zó door de verhalen heen die ik zat te vertellen en dwong me naar mezelf te kijken. Bleef het lang-leve- de-lol of ging ik de dingen doen die ik echt belangrijk vond?" „Muziek maken, presenteren op radio en tv, boeken schrijven. Behalve mijn keuze om na de middelbare school naar de toneelschool te gaan, zijn de meeste dingen toevallig op mijn pad gekomen. Dat betekent niet dat ik er niets voor heb gedaan. Ik werk hard om goed in iets te worden. Ik heb door de therapie wel voor het eerst doorgekregen dat ik niet mijn aandacht over vier dingen moet verdelen. Ik moet focussen. Zo kwam ik er bijvoorbeeld achter dat presenteren op Radio 1, wat ik toen al een tijdje deed, me niet gelukkig maakte. Daarmee ben ik gestopt." „Maar oké, ik heb tegenwoordig ook de luxe om te kiezen. Toen ik jonger en onbekender was, was dat anders. Midden jaren 90 heb ik nog een tijd onder contract gestaan bij John de Mol, die een soort nieuw presentatie talent in me zag. Leuk, tot er geen pro gramma's meer voor mij waren. Toen bleef er nog anderhalfjaar contract over en kreeg ik wel mijn geld, maar kon ik niets voor andere omroepen doen. Dat dus nooit meer. Ik kies nu voor de vrij heid van het freelancebestaan." 8 Wees niet bang voor de sofa. 9 Focus. Kies vrijheid. magazine 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 75