De Jong en Oreel gaan samen uitdaging aan ODSDltS Van der Pol nipt langs Italiaanse concurrent BARRY VAN DER HOOFT 23 Zeeuwen in Jupiler League weer van start Istvan Bakx en Daan Klomp beleven geen fijne avond. Het duo verliest met FC Oss bij FCVolendam. -b ""■IJ zv Bij de herstart van de Jupiler League stond er meteen een Zeeuws onderonsje op het pro gramma. Karim Bannani uit Ter- neuzen ontving met Jong PSV het Helmond Sport van de Walcherse trainer Roy Hendriksen. De bezoe kers stapten als winnaar van het veld: 1-2. Jong PSV-Helmond Sport 1-2: Hel mond Sport kende een moeizame eerste seizoenshelft en begon gis teravond als nummer negentien van de Jupiler League aan het duel met de beloften van PSV. Dat team was behoorlijk gehavend, omdat Armando Obispo, Mauro Jünior en Donyell Malen met de eerste selec tie van PSV mee zijn naar het trai ningskamp in Florida. Nikolai Laur- sen (op trainingsstage met de na tionale ploeg van Denemarken), Albert Gudmundsson en Kenneth Paal, die deze winter beiden wer den overgeheveld naar de eerste se lectie, ontbraken ook. Toch kon Ka rim Bannani niet op een plek in de basisopstelling rekenen. Vanaf de bank zag hij ploeggenoot Matthias Verreth de mannen van Roy Hen driksen op achterstand zetten. Via Jordy Thomassen werd het na de pauze ï-i. Vijf minuten later maakte Steven Edwards de 1-2. FC Volendam-FC Oss 1-3: FC Oss, waar Istvan Bakx in de basis stond en Daan Klomp op de bank zat, kende een zwakke eerste helft. Bij rust stond het al 2-0 voor de Volen- dammers. Snel na de pauze ging het weer mis. Nog binnen het kwartier Bij FC Dordrecht begon Julius Bliek in de basis. Hij hield het achtering goed dicht werd het 3-0 voor de thuisploeg. Er kwam nog wel een eretreffer, maar meer zat er niet in voor de bezoe kers: 3-1. Klomp bleef het hele duel op de bank bij de Brabanders. Maandag speelt FC Oss het eerder afgelaste duel (hevige sneeuwval) met NEC Nijmegen. FC Eindhoven-FC Emmen 2-1: Voor Augustine Loof begon de avond met FC Eindhoven prima tegen FC Emmen. Bij rust stonden de Bra banders met 2-0 voor tegen de Drenthse middenmoter. Pas vlak voor tijd werd het 2-1, maar de zege kwam niet meer in gevaar voor Loof en zijn ploeg. Jong FC Utrecht-FC Dordrecht 0-2: Trainer Gérard de Nooijer had bij de bezoekers een plekje vrij in de basis voor Julius Bliek. De Zeeuwse verdediger stond in het hart van de defensie bij Dordrecht en hield het achterin goed dicht. Maar de bezoe kers hadden zelf voorin ook moeite om de Utrechtse verdediging om ver te krijgen. De kansen waren er wel voor de mannen van De Nooi jer, maar doelpunten bleven uit. Tot tien minuten voor tijd, toen inval ler Robert Mutzers de ban brak. Vanaf de penaltystip maakte Jafar Arias de 0-2. VLISSINGEN Timo de Jong en Lars Oreel rijden in 2018 voor Destil- Parkhotel Valkenburg. De twee achttienjarige renners uit Goes ma ken komend seizoen hun debuut op continentaal niveau. De Jong kwam het voorbije sei zoen uit voor de Belgische ploeg Acrog-Balen BC. De Bevelander baarde in 2017 onder meer opzien door de Vuelta Ciclista Junior op zijn naam te schrijven. Een jaar eer der sloeg hij met de winst in de Ronde van Vlaanderen voor junio ren een grote vis aan de haak. Ook Oreel reed afgelopen seizoen in Belgische dienst. Hij kwam uit voor Van Moer Logistics. Oreel ein digde in juni als derde bij het Ne- derlands kampioenschap voor juni oren in Montferland. Een maand eerder toonde hij zijn kwaliteiten op eigen bodem tijdens de Junioren Driedaagse van Axel. Bij hun nieuwe ploeg komen De Jong en Oreel uit op continen taal niveau. Dat is het derde wieier- niveau wereldwijd. Alleen de World Tour, het hoogste niveau waarop onder meer Antwan Tol- hoek met LottoNL-Jumbo uitkomt, en de ploegen van pro-continentaal niveau zitten daar nog boven. Op dit moment is er nog één an dere Zeeuwse renner actief op con tinentaal niveau. Dat is Thijs de Lange uit Kattendijke, bij de ploeg van Metec-Cycling. Column Ineens ging hij die middag neer, vlakbij de zijlijn. De dug-out was dichterbij dan het doel; de drie palen en het net die jarenlang tot zijn beste vrien den behoorden. Op het zompige veld in 's-Gravenzande greep Niek van Sprundel na een sprint naar de bovenkant van zijn been. Hoek speelde die zaterdag in no vember dramatisch voetbal en zag de topscorer een kwartier voor tijd ook nog eens met een pijnlijk gezicht afhaken. Tijdelijk, dacht iedereen een paar dagen later, na de winter stop zou hij wel weer fit zijn. Niemand leek er rekening mee te houden dat Van Sprundel daar in 's-Gravenzande wel eens zijn al lerlaatste wedstrijd op niveau zou kunnen hebben gespeeld. Toch lijkt het er nu wel op. Maandagavond zag ik hem doel loos rondjes lopen in Hoek, ter wijl zijn medespelers lekker met de bal bezig waren. Van Sprundel hoopte in de tweede seizoenshelft nog van waarde te kunnen zijn voor Hoek. Op 3 januari trainde hij weer mee, maar dat deed hij ei genlijk tegen beter weten in. „Ik kan niet aanzetten", bekende Van Sprundel. „Het lijkt wel of er een rem op zit. Op mijn werk heb ik vier dagen moeilijk gelopen." Donderdagavond vertelde hij zijn trainer en medespelers dat hij tot de zomer rust neemt. Geen trainingen en wedstrijden meer, in de hoop dat dat ver domde lieskanaal sterker wordt en hij toch nog kan voetballen. Al is de kans heel klein. Het lijkt domme pech. Niek Hij deed het tegen beter weten in van Sprundel belandde afgelopen zomer eindelijk bij Hoek, waar dat eigenlijk al veel eerder had kunnen en moeten gebeuren. Tien jaar geleden werd Hoek al eens getipt maar vonden ze hem niet goed genoeg. Pas deze zomer kwam het eindelijk tot een over gang. Hij gaf meteen zijn visite kaartje af en scoorde net zo mak kelijk als in al die voorgaande sei zoen, bij Aardenburg, Maldegem, Zelzate en Dikkelvenne. Natuurlijk had hij wel eens een dip, maar scoren deed Van Sprundel uiteindelijk altijd en overal. Spitsen zoals hij; ze beho ren tot een zeldzaam ras. Man nen die altijd op de goede plaats staan, met - in zijn geval - een ongekend neusje voor de goal. Voor Aardenburg maakte hij 167 competitiegoals, in België waren het er meer dan 200, schat hij zelf in. Bij Hoek staat de teller op 5 goals in 11 competitieduels. Zijn laatste doelpunt was die in Al melo, tegen Heracles. Nu komt er tot zijn grote spijt vrijwel zeker een einde aan zijn carrière. Ter wijl hij het eindelijk eens kon la ten zien bij een Zeeuws club die op niveau speelt. Soms denk ik: Niek van Sprundel had beter een Belg kunnen zijn. Dan hadden ze hem bij Hoek waar schijnlijk al veel eerder binnenge haald. En had hij op Zeeuwse bo dem nog veel meer goals kunnen Met een technische omloop wer den de deelnemers door parkoers bouwer Rens Wondergem (Ga- pinge) meteen al flink op de proef gesteld. Dertig foutloze combina ties in de eerste fase onderstreep ten het hoge niveau. Met een fout loze rit in de tweede fase (26.80) bracht Martina Simona met Winn Winn onder het zadel al meteen het spel op de wagen. Een rit waarmee de Italiaanse lang de hoop op de zege mocht koesteren. Maar het laatste woord was aan Bert-Jan van der Pol met de mer rie Ginette. In een bloedstollende rit stuurde hij de zesjarige Non Stop-dochter in 26.17 foutloos rond. Met het mes tussen de tan den opende Martine Simoni met de ruin Zigor de jacht naar de overwinning, maar kwam hier voor negenhonderdste tel te kort. In het klassiek parkoers Z ein digde Marieke de Bart ('s-Heer Abtskerke) met de veel vermogen en techniek van de bodem ket sende vosmerrie Champagne Z op een fraaie vijfde plaats (0/37.97). Een plaats waar ze zich duidelijk tevreden over toonde. De zege ging in deze klasse naar Doron Kuipers (Mijnsheerenland) met de ruin Daegen Lalan. zaterdag 13 januari 2018 Hendriksen is Bannani de baas Daniël Vervelde Vlissingen Augustine Loof (rechts) won van Emmen. foto peter van ninhuys/pro shots WDfiOTimiMKÏ. Timo de Jong na zijn zege in Spanje, foto mechteld jansen @Barryvdh9 Met springsport van hoog ni veau zorgden de ruiters giste ren in Nieuw- en Sint Joosland voor een fraaie opening van elfde editie van Jumping In- door Nieuwland. In een span nende beslissende ronde was Bert-Jan van der Pol (Neerpelt) de beste in het twee fasen par koers klasse M. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59