16 WEE Bij culinair genot denk je niet meteen aan Oostburg. Een mens kan zich vergissen. ETEN DE EENHOORN, OOSTBURG We hebben ons rond gege ten met kerst, oliebollen gepropt met oud en nieuw. Wat doe je dan op 6 januari? In de cold turkey-week na de feest dagen proberen we de stemming erin te houden. Op een druilerige zaterdagavond happen we in Oostburg. Het nachtleven is er turbulent, maar dat is deze avond vooral te danken aan een ferme westerbries. Geen kip op straat. Tout Oostburg zit vast in het Ledel- theater te luisteren naar meestergitarist Jan Akkerman. Nou zijn wij ook fan, doch vooral van lekker eten. Dat kan in De Eenhoorn, een kloeke kast op de hoek van de Markt. Chef Peter de Milli ano staat er al sinds de middeleeuwen aan de kachel. Er is vorig jaar wel iets veranderd. Zijn partner Patricia de Milliano, die u mogelijk kent als CDA-Statenlid, staat tegenwoordig ook in de zaak. Het stel is nu eigenaar. De aan leiding is droevig: een overlijden in de familie. Leuke zaak? Het team van De Eenhoorn omzwachtelt je als de beste sportbandage. Dat begint bij de deur, die een jongeman voor je opentrekt. Patricia geeft een hand en vervolgens een rondleiding. Wijst op het homarium waarin kreeft kruipt en oesters zich lam filtreren. Op de open gas haard die centraal in het restaurant letterlijk een warme sfeer schept. En de kerstboom staat er nog. „Dat mag tot Driekoningen. Mor gen gaat hij weg.", knipoogt ze. Vier jaar terug is het restaurant verbouwd. De Eenhoorn draagt nu de kleuren van een loofbos. Bruin, grijsbruin, groen. Stemmige kleuren, smaakvol meubilair, alles strak in de verf, ook het podium waar menige dorps klucht zich heeft afgespeeld, maar waar je nu gezellig met vrienden kunt loungen. Als je aan de ronde tafels neerploft in de opgeknapte ou derwetse armstoelen krijg je even het gevoel weer op een PSD-veerboot te vertoeven. Zit goed en je wordt niet zeeziek. Peter kookt klassiek (Frans), gebruikt weinig zout en uitsluitend goede verse producten met een accent op schaal- en schelpdieren, vis en vlees. Geen figuurzaag, pincet of geleispuit, Peter houdt van recht toe recht aan. Hij maakt wel alles zelf. Dat proeven we als hij ons be delft onder fijne amuses: een majestueuze mousse van gerookte forel, alikruiken of kreu kels op zijn Zeeuws, boterzachte gamba's, zelfgebakken chips met een fijne kruidenmix (ui, knoflook, paprika, kerrie) en knapperige broodjes. De roomboter is op kamertempera tuur en samen met een glaasje met vlierbes sen verrijkte cava begint het feestmaal uitste kend. Dat lukt aardig. De ganzenleverterrine met uien-rozijnenchutney en zelfgebakken rozij nenbrood is een heerlijk huwelijk van zoet en hartig. Mijn lichtgebonden vissoep mag er ook zijn, al vinden we dat in een Zeeuws restau rant gamba's eigenlijk niet thuishoren in een HET MENU WAAR Oostburg REKENING zaterdag 13 januari 2018 Amuses met onder meer gekookte gamba's. Patricia de Milliano serveert mosselen, fotos peter nicolai Voor Bambi komen we graag Frank Balkenende Wat schaft de pot? Houdt hij dat niveau vast? De goedkoopste koude voorge rechten beginnen bij 16 euro (carp accio, gerookte zalm), bij de warme entrees zijn dat de gamba's met knof looksaus (kleine portie 15,50). Het duurst zijn de gan zenleverterrine en een grote portie gamba's. (20 euro). De hoofdgerechten lopen op van 23 euro (drie lamsko teletten) tot reefilet (35 euro). De Een hoorn biedt tevens een driegangen menu met amuse aan voor 37 euro per persoon. De Eenhoorn Markt 1 2 aperitief cava 17,00 1 halve fles bronwater 4,50 1 glas rode wijn 6,50 1 glas witte wijn 4,50 1 ganzenlever rozijnenchutney 20,00 1 vissoep 8,50 1 kabeljauw 27,50 1 reefilet 35,00 1 ijs chocola 8,50 1 ijs parfait 9,50 1 muntthee en 1 espresso 5,90 Totaal 147,40

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52