Beste reisadviseur: Hetty's Reiscreaties Start bouw woningen Ritthem na de zomer Keukentafels geven inkijkje in 'mooiste dorp van Zeeland' 7 Bezoekers van Het Polderhuis kunnen 'Wasschappelaars' dit voorjaar leren kennen doorde expositie Aan de Keukentafel. versluis &willeboer MODE OUTLET TOPMERKEN 50% KORTING Een favoriete foto kan Jan de Jonge niet zo snel noemen. Alle ito keukentafels in West- kapelle die hij fotogra feerde zijn hem lief. Als hij er toch één moet noemen, 'doe dan Jan Hendrikse maar'. „Alle foto's ge ven een tijdsbeeld weer. Maar die van Jan zou zo maar een halve eeuw eerder gemaakt kunnen zijn als je het koffiezetapparaat en de magnetron wegdenkt." Net als drie andere geportret- teerden is Hendrikse niet lang na het maken van de foto overleden. De Jonge is de nabestaanden dankbaar dat hij de portretten toch mocht gebruiken voor de tentoon stelling Aan de Keukentafel De 'huisfotograaf van Westkapelle houdt al jaren een rubriek bij op zijn website: Dizze Weke op Was- schappel. Een jaar geleden, de eer ste week van januari, wilde Jan geen enkel leuk idee of beeld te binnen schieten. Hij trok de stoute schoenen aan en vroeg een echt paar of hij ze eens aan hun keu kentafel mocht portretteren. De goede kennissen Adri Min- derhoud (op het dorp beter be kend als 'Stroet') en zijn vrouw Gertrud (een voormalig collega van Jans vrouw Appie) gaven toe stemming en De Jonge had zijn eerste portret binnen. De gedachte om honderd foto's aan keukenta fels in het dorp te maken, liet hem al snel niet meer los. Dat het in zwart-wit moest stond ook direct vast. „Het ging me ook een beetje om de nostalgische sfeer. Boven dien kwam het plan voor een ten toonstelling al snel bij me op. En honderd kleurenfoto's op een rij tje zou een veel te drukke kakofo nie van beelden opleveren." Het voornemen om honderd fo to's te maken, liet Jan varen toen steeds meer dorpelingen hem be naderden om op de foto te gaan. Maar meer dan ito keukens wilde hij niet voor zijn camera. „Meer dan 110 foto's kunnen niet op de twee, drie meter brede panelen aan de muur. Ik kan er nog wel meer portretten bijhangen, maar dat kijkt gewoon niet lekker." Jan de Jonge wilde 'een dwars doorsnede van de Wasschappelse bevolking' voor zijn lens vangen. Hij zocht die niet van tevoren uit, maar keek wel naar gezinssamen stellingen: alleenstaanden, echtpa ren, gezinnen met kinderen, een tandarts met zijn personeel. „Het stond alleen vast dat ik minstens een van de vier dames die nog kle derdracht dragen, voor de camera wilde hebben. De foto van Dina Lous moest er echt bij." Sinds zijn huwelijk met Appie woont Jan de Jonge in Westkapelle ('niet schrijven dat ik uit Dom burg kom'). De bezoeken aan hon derdtien keukens in zijn woon plaats hebben hem niet alleen een inkijkje bij dorpsgenoten ge bracht, maar bevestigden voor hem dat 'Wasschappel het mooiste dorp van Zeeland is'. VLISSINGEN Hetty Geensen van Na strenge selectierondes mag zij Hetty's Reiscreaties aan de Kleine die eretitel een heel jaar dragen, Markt is uitgeroepen tot beste Zelf- werd eerder deze week bekend tij- standig Reis Adviseur van Zeeland, dens de Vakantiebeurs in Utrecht. Beglazing Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen RITTHEWI Woningcorporatie Zeeuwland verwacht na de zo mer te beginnen met de bouw van vijf nieuwe woningen aan de Lambrechtsenstraat in Ritt hem. Die huizen komen op de plaats van vijf verouderde wo ningen, die dit voorjaar tegen de vlakte gaan. De plannen voor de nieuwe woningen zijn al ont wikkeld door Woonburg, de cor poratie die vorig jaar opging in Zeeuwland. Vier huizen van het rijtje zijn door toenmalige huur ders gekocht, vijf worden ver vangen door nieuwbouw. Woonburg was destijds ook al bezig met plannen voor nieuw bouw op de plek van de voorma lige school. Het voornemen om aan de Zuidwateringstraat vier huurhuizen en twee koopwo ningen te bouwen, staat nog steeds overeind, meldt directeur Marco van der Wel van Zeeuw land. „Als corporatie mogen we echter geen koopwoningen bou wen. We zijn in gesprek met een andere partij om die twee wo ningen in onze plaats te bouwen. Als die gesprekken tot resultaat leiden, kunnen we de planning voor de bouw van die zes wonin gen op de rol zetten, want we willen de bouw van dat half do zijn huizen wel op elkaar af stemmen." SHIRTS BR0EKEN O=€50>- C0LBERTS JEANS €99,- K0STUUMS PANTALONS zaterdag 13 januari 2018 WA Jan de Jonge hangt een paneel met foto's op. De tentoon stelling begint vandaag offici eel in Het Pol derhuis. Voor dat de exposi tie sluit - na Pasen - hoopt hij een boek met de keu kentafelfoto's uit te brengen. FOTO LEX DE MEESTER Westkapellenaar leeft in de keuken René Hoonhorst Vrijgezel Jan Hendrikse had de afgelopen decennia wei nig behoefte aan verande ring in zijn keu keninterieur. Net als veel an dere Was schappelaars leest hij de krant aan de keukentafel. FOTO JAN DE JONGE rA De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl €75,- @=€100,- €75,- €200,- €100,-TOT €250,- €375,- €675,- €125,- €200,- OP GESELECTEERDE KOSTUUMS Wilhelminastraat 26, Breda

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43