1 UI iv 1 1 'l Koningin Elizabeth hekelt zware kroon 1 3 Getinte vrouw krijgt stempel 'City Budget' IJ:ld!llll!l W voordeel per persoon Klantprofielen die nieuwe medewerkers van Albert Heijn moeten leren, leiden intern tot ophef. „Dit is etnisch profileren." Koopt u veel gekoelde groenten, verse kaas, luxe wijnen en biolo gische producten? Grote kans dat u tot de beste klanten van Albert Heijn behoort. De 'Premium' klant, zo leren nieuwe medewer kers, woont vooral in het westen van Nederland, heeft een boven gemiddeld inkomen en laat het geld goed rollen in de super markt, vooral doordeweeks tus sen vier en zes uur. Het zijn vooral gepensioneerden en ge zinnen met kinderen. De budgetklant daarentegen koopt juist bijna geen verse kaas of groente en fruit, maar vooral brood-, diepvries- en Nieuwe Nederlanders-producten. Ook scoort het eigen merk bij deze klanten heel hoog. Deze klanten wonen door heel Nederland, hebben een ondergemiddeld in komen, besteden weinig en zijn vaak 1- of 2-persoons huishou dens. Waar de interne ophef vooral over ontstaat, zijn de afbeeldin gen bij twee type klanten. De be ste klant wordt afgebeeld als een blanke man met een bril. De bud- Hoogst vervelend. Nu mensen er aanstoot aan nemen, gaan we er kritisch naar kijken getklant als getinte vrouw met kind en een boodschappentas. Voor sommige nieuwe mede werkers die de cursus onder ogen kregen onbegrijpelijk. „Ik vind het niet alleen frappant dat Al bert Heijn (jonge) medewerkers aanleert om onderscheid te ma ken, maar dat dit gebeurt op een manier van etnisch profileren. En dat hiermee misschien discrimi neren wordt aangeleerd door het onderscheid van de blanke pre miumklant en de 'armere' getinte dame", schrijft een medewerk ster die anoniem wil blijven. Albert Heijn trekt het boete kleed aan. De cursus, die zo'n twee jaar in de huidige opzet werd gebruikt, is vanmiddag di rect ofïline gehaald. „We vinden dit hoogst vervelend", zegt woordvoerder Erik Lücker. „De afbeeldingen zijn ongelukkig ge kozen. We gaan er kritisch naar kijken." Volgens Lücker worden de klantprofielen gebruikt om winkels zo goed mogelijk af te stemmen op de lokale behoeften van klanten. Volgens directeur Cyriel Tries- scheijn van het anti-discrimina tiebureau Art. 1 is de cursus voor nieuwe medewerkers 'ondoor dacht en niet meer van deze tijd'. CITY-PREMIUM CITY-BUDGET Kies de cruise die bij u past Kras.nl of bel 088-0885 886 zaterdag 13 januari 2018 GO 'Beste AH-klant is blanke man met bril' Raymond Boere Zaandam —Erik Lücker, Albert Heijn a 1 Voor het eerst heeft de Britse koningin Elizabeth openhartig gesproken over de dag waarop ze is gekroond. Dat was niet alleen feest; ze moest soms flink afzien. Gerben van 't Hof Rotterdam/Londen In het interview dat de BBC mor gen uitzendt, spreekt ze over de ongemakkelijk zittende koets, de oncomfortabele kleding die ze droeg en de kroon 'die zo zwaar was dat haar nek bijna brak'. De Queen vertelt dat ze niet naar beneden kan kijken met de 1,28 kilo wegende kroon op. „Je moet het papier met de toe spraak naar je hoofd brengen. Doe je dat niet, dan breek je je nek", aldus de 91-jarige vorstin in de documentaire The Coronation (De Kroning). „Dus er kleven wat nadelen aan kronen. Maar ver der zijn dat behoorlijk belang rijke dingen." De kroon is in 1937 gemaakt voor George VI, de vader van Eli zabeth. Zij kreeg het hoofddek sel tijdens haar kroning in 1953. „Gelukkig hebben mijn hoofd en dat van mijn vader ongeveer de zelfde vorm. Als je de kroon een maal opzet, blijft-ie op. Hij blijft gewoon zitten", voegt ze er aan toe. In de documentaire zijn archief beelden van de kroning opgeno men maar ook privébeelden. Zo is een 4-jarige prins Charles te zien die onder jurk van zijn moe der speelt. „Dat hoort eigenlijk niet", merkt Elizabeth erover op. Over de koetsrit van Bucking- ham Palace naar Westminster Abbey spreekt de vorstin met af keer. „Verschrikkelijk. Die koets is totaal ongeschikt om in te rij den. De vering is van leer. Niet erg comfortabel." Van de ceremonie herinnert de indertijd 25-jarige vorstin zich ook dat haar geborduurde jurk met parels en goud- en zil verdraad heel zwaar was. „Hij zat vol stiksels die aan het tapijt bleven hangen. Ik kon me nau welijks meer bewegen. Daar hadden ze geen rekening mee gehouden." Koningin Elizabeth heeft al vanaf haar kroning een haat-liefde verhouding met de loodzware kroon, fotosbbc&epa Kras.nl/rhineprincess Kras.nl/carissima Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds MS Alemannia***+ MS Rhine Princess*** Moskou St. Petersburg MS Carissima**** "WHWfcY 1» Panoramisch uitzicht aan boord O.a. IJsselmeer, Rijn of Moezel Vertrek uit Arnhem of incl. bus Stijlvol en comfortabel cruisen O.a. Hollandse rivieren of Rijn Vertrek uit Arnhem of incl. bus Incl. busreis en hotelnachten Varen over de wonderschone Donau Klantbeoordeling 8,6 Incl. vliegreis en transfers Keuze uit verschillende schepen Pracht en praal aan de Wolga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3