Vakantie En de populairste Zeeuwse babynamen zijn... 'Dom gedrag' kost provincie veel geld 'Zeeuws' schilderij Govert Flinck duikt op 2 MAIKEL HARTE Column Je wordt op dit moment op televisie echt overladen met reclames voor de zomerva kantie. De een na de ander komt voorbij. Zonovergoten beelden zijn het en de zee is bij de een nog blauwer dan bij de ander. Cor en Don spannen wel de kroon met hun aanprijzing van all-inclusive vakanties. Vreselijk irritant. Ik moet nog niet aan de zomer vakantie denken. Nou ja, ik denk er op zich wel graag aan, maar het is nog zo ver weg. Het voelt toch een beetje als de pepernoten die in augustus al in de schappen van de supermarkt liggen. En toch, als je per se naar die ene populaire cam ping wil, dan moet je eigenlijk nu wel al boeken want anders vis je achter het net, althans als je een accommodatie op een camping wenst te huren. Voor degene die met een caravan of tent op vakan tie gaat, is vaak nog wel plek. We boeken de laatste jaren ei genlijk niet meer via de reisaan- bieders, maar rechtstreeks bij de camping. Het is misschien niet he lemaal zuiver, maar je zoekt op in ternet bij de gebruikelijke aanbie ders naar een leuke camping en vervolgens zoek je de website van die camping op. Even een belletje en een mailtje sturen ter bevesti ging met de periode dat je wilt en binnen een paar dagen is het gere geld. Het is vaak wat goedkoper en mij valt op hoe makkelijk die cam pings soms zijn, althans in Italië dan toch. We hebben het nu al een paar keer gehad dat we niet eens een voorschot moesten betalen en pas bij aankomst af moesten rekenen. Dat vind ik toch bijzonder na een enkel mailtje dat heen en weer is gegaan. Je zou anders verwachten bij een transactie waar 1300 kilo meter tussen zit en je zou anders van Italianen verwachten. Je zou denken dat je vooraf moet betalen en dat als je het niet snel genoeg doet, je een paardenkop in je bed aantreft. Of zou ik net iets te veel naar films hebben gekeken? Of zou dat pas gebeuren als je zonder te betalen niet op komt dagen? Mij valt op hoe makkelijk die campings soms zijn DESTELLING Vandaag: Invoeren van gaspenning voor wanbetalers is een prima idee Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters GROTE VERANDERING OP FACEEOOK MlMtSER NEPNIEUWS M N PROFIELFOTO IS AFSEKEURfc Besluit Zeeuwse Lagune uitgesteld Julianahoeve is camping van het jaar Containerschip Jupiter komt terug MIDDELBURG YSA lanceert video bij debuutsingle De Sociale Verzekeringsbank be taalt de kinderbijslag uit en heeft daarom inzage in alle namen van pasgeboren kindjes. Zeeland heeft opvallende nummer i-noteringen, zowel voor de meisjes als voor de jongens. Johanna, de naam die in het totaaloverzicht op plaats 99 staat, is nummer 1 in Zeeland. De populairste jongensnaam in Zee land was Jan. Deze staat in de to taallijst op plaats 27. Bij de jongens volgt daarna de naam Cornelis. Ook Johannes en Marinus komen in de top tien te rug. Bij de meisjes is Maria ook po pulair. De volledige top tien uit onze provincie: 1. Jan 2. Cornelis 3. Sem 4. Lucas 5. Finn 6. Johannes 7. Levi 8. Milan 9. Marinus 10. Noah 1. Johanna 2. Emma 3. Anna 4. Eva 5. Sophie 6. Fenna 7. Maria 8. Adriana 9. Liv 10. Evi MIDDELBURG Voor een aantal Statenfracties is het moeilijk te ver teren dat de provincie ruim een kwart miljoen euro moet investe ren omdat een fietser in juni vorig jaar bewust onder een slagboom van de Sloebrug doorkroop. Bij de Nautische Centrale Vlis singen waar zeven provinciale bruggen op afstand worden be diend, werd te laat opgemerkt dat er een vrouw op het beweegbare brugdek stond. Ze klampte zich vast aan de reling en legde zo onge wild bloot dat de brugcamera's en de beeldschermen in de nautische centrale niet meer voldoen. De ca mera's zijn te onscherp en de beeldschermen te klein, blijkt uit onderzoek. Daarom komen er nu digitale camera's. Totale kosten: bijna drie ton, waarvan de provin cie 266.000 euro betaalt. Statenlid Hans van Geesbergen (WD) vindt het nogal wat, liet hij gisteren in de commissie economie merken: „Ie dereen is verantwoordelijk voor zijn eigen veiligheid. Dom gedrag, daar kun je niet tegenop investe ren." Roland de Wit (PVV) sloot zich daarbij aan: „Als je veiligheids normen hebt, en iemand klimt over een hek, moet je dan zoveel geld in vesteren? Ik vind dit nogal overdre ven." Maar volgens gedeputeerde Harry van der Maas mag 'veiligheid nooit in het geding zijn'. „En je moet je medewerkers de beste ap paratuur geven zodat we dit soort situaties kunnen uitsluiten." AMSTERDAM Het Amsterdam Museum stelt twee tot op heden onbekend gebleven schilderijen van Govert Flinck tentoon. De twee portretten waren sinds een particu lier ze op een veiling kocht, nooit meer in het openbaar gezien. Dins dag komt een einde aan die verge telheid, want dan voegt het mu seum de werken bij zijn lopende overzichtstentoonstelling over Flinck en Ferdinand Bol. Eén van de portretten heeft mo gelijk een Zeeuws aspect. Op het schilderij zouden Petronella van Panhuys en haar echtgenoot Johan de Mauregnault, telg uit een adellijk geslacht en vertegenwoordiger van de Staten van Zeeland, kunnen staan. Een andere these is dat het gaat om een vooraanstaand echt paar uit Den Haag. Lang was het een raadsel welk lot de schilderijen uit 1654 was be schoren. Daar kwam vlak voor kerst verandering in, toen een kunstver zamelaar het museum informeerde dat hij de portretten aan de muur had hangen. Tot grote vreugde van het museum stelde de eigenaar, die anoniem wil blijven, de schilde rijen beschikbaar voor de tentoon stelling over de beroemde leerlin gen van Rembrandt. zaterdag 13 januari 2018 Gisteren: Vrijdag visdag is achterhaald 826 reacties WISSENKERKE De definitieve besluitvor ming over de Zeeuwse Lagune is weer uitge steld. In oktober besloot de raad van Noord-Beve land dat het recreatie project op eilanden bij de Veerse Dam niet door gaat. Daarop was in spraak mogelijk, waarop nog in 2017 een besluit had moeten volgen. Ini tiatiefnemer Marco Doe- leman tekende bezwaar aan. 'Gezien de com plexiteit is meer tijd nodig', aldus B en W. MIDDELBURG Camping Julianahoeve in Renesse is uitgeroepen tot ANWB Camping van het Jaar. Het bedrijf was met drie andere cam pings genomineerd voor de titel Beste van Eu ropa. Die hoofdprijs ging echter naar een Franse camping. In de categorie sterrencampings mag de Julianahoeve zich nu nummer één van Neder land noemen. De titels worden toegekend op basis van stemmen door ANWB-leden. ANTWERPEN Het Chinese container schip CSCL Jupiter komt vandaag terug in Zeeuwse wateren. De Ju piter liep afgelopen au gustus vast bij Bath door dat het uit het roer was gelopen. Het vlot trekken van het schip trok toen duizenden belangstellen den uit de wijde omge ving. De 366 meter lange Jupi ter is onderweg van Athene naar Antwerpen. De Middelburgse sin- ger/songwriter YSA heeft haar eerste video clip uitgebracht. De clip hoort bij haar debuut single 'Happened again', die eind november uit kwam. De clip is te zien op YouTube. YSA is de artiestennaam van Isa- belle van Beek (18). Zij studeert aan de Rock Academie in Tilburg. De populairste babynamen in Zeeland zijn Jan en Johanna. Dat blijkt uit de gegevens over 2017, die de Sociale Verzeke ringsbank bekend heeft ge maakt. Landelijk zijn Noah en Emma de meest gekozen namen. Cris Sohier Vlissingen Jongensnamen Meisjesnamen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2