'Grenssluiting Venezuela voorlopig niet opgeheven' 13 Wegenwacht weigert hulp aan 'platina' lid met lekke band rijden met de Wegenwacht." Drie kwartier stond ze tegen een hek. Haar jongste zoon van 53 plaatste uiteindelijk de reserveband onder de auto. Ook hij had de nodige moeite met de krik, en het was voor hem best even hannesen onder de auto. Maar met tips van baggeraars die in de buurt aan het werk waren, lukte het toch. Thuis klapte ze bijna uit elkaar van irrita tie door de ANWB die haar 'gewoon heeft laten barsten'. Dus besloot ze haar lidmaat schap op te zeggen. „Toen ik zei dat ik een platina lidmaatschapspas heb, antwoordde de telefoniste dat-ie op naam van mijn man stond. Mijn echtgenoot is negen maanden geleden overleden. 'Schei eens uit, ik kan moeilijk een lijk laten bellen', zei ik. Schan dalig." 'Schei eens uit, ik kan moeilijk een lijk laten bellen', zei ik Na het terugluisteren van het gesprek dat haar zoon voerde met de alarmcentrale, erkent de ANWB dat het een wegenwacht had moeten sturen. „Ze reed op de A20 met haar achterwiel over een steen. Volgens de letter van de voorwaarden is de verzekeraar er voor schade en de Wegenwacht voor pech. Mevrouw stond op een gevaarlijke plek, en ter plaatse hadden we iets kunnen betekenen, of we hadden haar naar een vei lige plek kunnen brengen." De ANWB wil de band met de pechklant herstellen. „We zijn blij dat haar niets is overkomen." Krijg je een klapband op A20 tussen Moordrecht en Nieuwerkerk aan den I Jssel, laat de ANWB je gewoon zitten. Ook al ben je 78 jaar, een halve eeuw trouw lid en sta je doodsangsten' uit op de vluchtstrook. Wilhelmina van der Laan-Van Eijk uit Gouda is nog steeds ontstemd over de in haar ogen botte weigering van de pech- hulpdienst. En dat terwijl ze al 50 jaar trouw het lidmaatschapsgeld voor de ANWB betaalt. Een klapband dwong haar afgelopen dinsdagmorgende kant van de weg op te zoeken. Daar belde ze meteen naar de ANWB. Over de brede vangrail klimmen lukte haar niet, door de twee heupoperaties die ze de afgelopen jaren on derging. Dus daar stond ze dan, op de smalle vlucht strook, in de kou, terwijl de voer tuigen langs haar heen raas den. „Ik stond doodsangsten uit, want je mag daar t20, hè", zegt Van der Laan. „De vrachtwagens kwamen kei hard voorbij. Ik ben 78 jaar oud en kan niet zo maar een band „verwisselen. De alarmcentrale zei dleuk: 'Bel maar haar uw verzekeraar. Öiestuurt wel een 7' ^mannetje. Wij komen "--niet'. Dan breekt toch je ""'klomp. Ik stond nota bene op een rijksweg. Als het thuis was, kan ik het mij nog voorstellen. Ze ad verteren zelfs met de slogan: Zorgeloos Gisteravond was er overleg over de kwestie. De grens zit sinds afgelo pen zaterdag dicht. Zijlstra wil vooral een snelle oplossing voor mensen die vastzitten in Vene zuela die niet terug kunnen naar de eilanden. De Venezolaanse regering ver lengde de blokkade via lucht- en zeevaart gisteren voor een tweede keer. Daardoor zijn de zogeheten ABC-eilanden blijven daardoor verstoken van vers fruit en groente. Premier Mark Rutte sprak gisteren na afloop van de minister raad de hoop uit dat de grens snel weer open kan. „Het is een groot ongemak daar op de eilanden. We hopen snel duidelijkheid te krij gen over de problemen die Vene zuela ervaart." De regering van president Nico las Maduro stelt dat er te veel wordt gesmokkeld, met name ko per en goud. Volgens Zijlstra heeft Aruba, het eiland binnen het Ko ninkrijk dat het dichts bij Venezu ela ligt, deze week een invoerver bod ingesteld voor koper waarvan de herkomst onbekend is. Dat moet smokkel al tegengaan. Nederland maakt zich ook zor gen over de smokkel van drugs en wapens. „Daar hebben wij weer meer last van", stelt Zijlstra. „Dui delijk is dat er iets aan de smokkel gedaan moet worden, maar de Ve- nezolanen willen eerst resultaat zien." Deze week hebben vertegen woordigers van het Koninkrijk al verschillende keren contact gehad met de Venezolaanse autoriteiten. Nog altijd heeft Nederland nog niet concreet waarom Venezuela afgelopen weekend tot de plotse linge grenssluiting besloot. Het valt niet uit te sluiten dat binnenlandse factoren een rol spe len bij de plotselinge beschuldi ging aan het adres van Aruba, Bo naire en Curacao. Venezuela ver keert al jaren in economisch zwaar weer. www.dejongintra.nl/rondreizen zaterdag 13 januari 2018 ANWB laat 78-jarige in de kou staan Wilhelmina van der Laan-Van Eijk Bekijk de video met het verhaal van Wilhelmina op onze site. Stijn Tielemans Gouda De grensblokkade tussen Vene zuela en Aruba, Bonaire en Cu- rapao 'kan nog een tijdje duren'. Dat zei minister Halbe Zijlstra van Buitenlandse Zaken giste ren na de ministerraad. „Het ligt niet in de lijn der verwach ting dat de grenssluiting snel wordt opgeheven." Hanneke Keultjes Den Haag De Venezolaanse president Nicolas Maduro. fotoepa Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen Busreizen Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur ANVR Spanje, Portugal, Italië, Oostenrijk, Duitsland, Groot-Brittannië, Ierland en Scandinavië De mooiste routes voor u geselecteerd Familiereizen naar diverse bestemmingen Op maat samengestelde reizen mogelijk Met uw eigen auto of per fly-drive

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13