Geen giswerk over veiligheid Lijst Babijn: mix van vertrouwd en nieuw Info buitengebied over snel internet van Delta Chagrijnen 2 NIEUWJAARSRECEPTIE PROVINCIE In het Zeeuwse Abdijcomplex werd gisteren de jaarlijkse nieuwjaarsbijeenkomst van de provincie Zeeland gehouden. Commissaris van de Koning Han Polman benadrukte daar de noodzaak tot samenwerking in de provincie. Commentaar Wie van een gokje houdt, moet de nieuwe kaarten op altasleefomgeving.nl eens raadplegen. Daarmee in formeert de overheid de burger over allerlei zaken. Bijvoorbeeld over veilige plaatsen in je omgeving als er een overstroming is. Deze week werd bekend dat de zeespiegel vorig jaar hoger stond dan ooit tevoren. Dat is een goede aanleiding om eens uit te zoeken waar je heen kunt vluchten. Hogerop in je eigen huis? Naar de buren? Doe maar eens een gokje en raadpleeg dan de atlas. Dit kan vreemd uitpak ken. Want de uitkomst is volkomen onbetrouwbaar. In een rijtje vrijwel identieke huizen in dezelfde straat kan het ene huis 'veilig' zijn en het naastgelegen 'onveilig'. Dat werkt op je lachspieren. Maar deze fout is op geen enkele manier lol lig. Waterschap Scheldestromen heeft terecht ernstige be denkingen. Als je zo'n online hulp aanbiedt, moeten de ge gevens kloppen. Want als mensen bij een onverhoopte over stroming een veilig heenkomen zoeken, kan zo'n misser le vens kosten. Veiligheid voor de burgers is een van de belangrijkste ta ken van de overheid. Daarom is het onverteerbaar dat de at las vluchtende mensen op een dwaalspoor zet. Het ministe rie van Infrastructuur en Waterstaat als opdrachtgever en Rijkswaterstaat en het RIVM als uitvoerders moeten de be treffende online informatiemodule heel snel uit de atlas ha len en vervangen door beter werk. Daarna is het tijd voor schaamte en excuus. Online informatiebron over droge plekken bij overstroming is volkomen onbetrouwbaar Dat Babijn lijsttrekker zou worden en dat ook Bressiaanders Luciën van den Broecke, Sebastiaan Keij- mel en Rob Traas op de lijst zouden komen, werd eerder bekend. Nu heeft de partij ook de volgorde be paald. Na Babijn (Oostburg) en Flikweert (Sluis) staat Van den Broecke op drie, Keijmel op vier, Rinco de Koeijer (Aardenburg) op vijf en Traas op zes. Met name de terugkeer van stem- mentrekker Van den Broecke is op vallend. De markante Bressiaander zat jarenlang in de raad, maar hij verloor zijn zetel toen zijn partij Helder Zeeuws vier jaar geleden niet genoeg stemmen haalde. Ook Traas was actief voor die partij. Hun plaatsgenoot Sebastiaan Keijmel, die zich als ingenieur onder meer inzet voor de terugkeer van een au- toveer op de Westerschelde, is nieuw in de politiek. De terugkeer van stemmentrekker Luciën van den Broecke is opvallend Een andere bekende naam is die van Guus Langeraert uit Oostburg. Hij is lijstduwer op plek tien. Lijst Babijn heeft nu twee zetels in de Sluise raad en heeft een oppo sitierol. ALMANAK Het leek de Vlissinger wel wat, die marinierskazerne. Helikop ters, landingsvoertuigen, veel spektakel en - bijkomend voor deel - het handjevol etterbakjes zou zich wel gedeisd houden met duizend goedgetrainde vechtjassen als oppassende bur gers erbij. Helaas, de kazerne wordt een gestript onderkomen zonder helikopters of schietter- rein. De mariniers hebben geen trek in Vlissingen en de Vlissin ger heeft geen trek meer in de ka zerne. „Duizend chagrijnen die wel met scherp willen maar niet mogen schieten? Denk niet dat we dat moeten willen." Verkeershinder Tractaatweg Verhelst en Labeur in 't Schallemaaj Duo exposeert bij Morres HULST Gentsestraat kort afgesloten Commissaris van de Koning Han Polman maakte gisteren tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst bekend wie voorzitter wordt van het Eco nomie Board Zeeland. Deze denk tank moet de samenwerking in het bedrijfsleven komend jaar een im- Eerst gaan we kijken wat er nu voor samenwerking is in de provincie puls geven. De eer gaat naar Eric de Ruijsscher, die onder meer acht jaar voorzitter is geweest van Bouwend Zeeland. Binnen een paar weken moeten de andere circa vijftien le den gekozen zijn. Ze worden gere- cruteerd uit kringen van onderne mers, overheid, onderwijs en een aantal maatschappelijke organisa ties. De Ruijsscher: „Eerst gaan we eens kijken wat er nu al voor sa menwerkingsverbanden zijn in de provincie. Denk aan zoiets als de Kustvisie, daar zijn ook allerlei par tijen bij betrokken geweest. Maar voor ons als Economie Board Zee land gaat het puur om het belang van samenwerking om de econo mische structuur van Zeeland te versterken." De nieuwjaarstoespraak van Pol man had als centraal thema Zeeuwse kracht als basis voor sa menwerking'. Polman refereerde aan mijlpalen op dat gebied het af gelopen jaar, zoals de Kustvisie, de succesvolle uitvoering van het rap port-Balkenende, Zeeland in Stroomversnelling, en de havenfu- Bewoners die nu een trage verbin ding hebben, kunnen zich tijdens deze sessies aanmelden voor deel name aan projecten voor draadloos snel internet in de polder. Delta wil voor r februari weten of er in de gemeenten Goes, Hulst, Terneuzen en Veere voldoende mensen draadloos snel internet wensen. Bij geen of te weinig belangstel ling trekt Delta de stekker uit de lo kale projecten. Subsidie De eerste sessie is maandag 15 ja nuari in het stadskantoor Goes (19 uur). Gedeputeerde Jo-Annes de Bat is daarbij aanwezig. Woensdag 17 januari volgt een informatiebij eenkomst in het Veerse gemeente huis in Domburg (19 uur). Donder dag 18 januari kunnen belangstel lenden terecht in De Halle in Axel t9.oo uur). Wie meedoet, krijgt een overheidssubsidie van 200 euro. Delta legt er een welkomstbonus van 100 euro bovenop. Delta begint als er per project 250 aanmeldingen zijn. zaterdag 13 januari 2018 u De zittende raadsleden Frangois Babijn en Lia Flikweert bezetten de bovenste plaatsen van de kieslijst van Lijst Babijn voor de komende gemeenteraadsverkie zingen in Sluis. Martijn de Koning Oostburg Tip? redactie@pzc.nl AXEL Het verkeer op de Trac taatweg (N62) onder vindt in de nachten van maandag op dinsdag en van dinsdag op woens dag hinder van werk bij het nieuwe viaduct Spui- kreek, tussen Terneuzen en Axel. Tussen 21.00 en 05.00 uur wordt de weg meerdere keren tien mi nuten afgesloten. Er wor den dan betonnen ran den gezet. Aangeraden wordt de omleidingsrou tes te volgen. Die worden met borden aangegeven. OSSENISSE Het Zeeuws Klankboek met Zeeuwse schrijvers gaat ook in het nieuwe jaar door in cultuurcafé 't Schallemaaj in Osse- nisse. De eerste editie is donderdag vanaf 19.45 uur. Cora Verhelst (foto) vertelt over haar reis boek Zatte bramen en Liesbeth Labeur over Een lamp voor mijn voet, over 'het verdriet' in re formatorische kring. Len- no's Friends zorgen voor live muziek. Entree is gra tis. HULST Jorien Brugmans en Betsy de Jonge expose ren van morgen tot en met 25 maart in de gale rie van Morres Wonen in Hulst. De Jonge, afkom stig uit Axel, maakt kera miek. Brugmans is veel zijdig: ze maakt gedich ten en beeldend werk. De vernissage is zondag om 14.00 uur. Accordeo nist Frits Mol zorgt voor de muziek. De expositie is dagelijks te zien van 10.00 tot 18.00 uur. De Gentsestraat in Hulst is komende don derdag en dinsdag 23 januari een tijdje afge sloten. Het gaat om het stuk tussen de Frans van Waesberghestraat en de Grote Markt, tus sen 6.45 en uiterlijk 9.00 uur. De weg wordt afgesloten vanwege werken aan het pand van Zeeman. 'n Pluim voor vier kanjers Ondine van der Vleuten Middelburg -Eric de Ruijscher, voorzitter Economie Board Zeeland Provider Delta houdt volgende week drie informatiebijeenkom sten over snel internet in het buitengebied. Frank Balkenende Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 127