Geen giswerk over veiligheid Steigers haven Tholen aan einde levensduur Info buitengebied over snel internet van Delta Chagrijnen 2 NIEUWJAARSRECEPTIE PROVINCIE In het Zeeuwse Abdijcomplex werd gisteren de jaarlijkse nieuwjaarsbijeenkomst van de provincie Zeeland gehouden. Commissaris van de Koning Han Polman benadrukte daar de noodzaak tot samenwerking in de provincie. Commentaar Wie van een gokje houdt, moet de nieuwe kaarten op altasleefomgeving.nl eens raadplegen. Daarmee in formeert de overheid de burger over allerlei zaken. Bijvoorbeeld over veilige plaatsen in je omgeving als er een overstroming is. Deze week werd bekend dat de zeespiegel vorig jaar hoger stond dan ooit tevoren. Dat is een goede aanleiding om eens uit te zoeken waar je heen kunt vluchten. Hogerop in je eigen huis? Naar de buren? Doe maar eens een gokje en raadpleeg dan de atlas. Dit kan vreemd uitpak ken. Want de uitkomst is volkomen onbetrouwbaar. In een rijtje vrijwel identieke huizen in dezelfde straat kan het ene huis 'veilig' zijn en het naastgelegen 'onveilig'. Dat werkt op je lachspieren. Maar deze fout is op geen enkele manier lol lig. Waterschap Scheldestromen heeft terecht ernstige be denkingen. Als je zo'n online hulp aanbiedt, moeten de ge gevens kloppen. Want als mensen bij een onverhoopte over stroming een veilig heenkomen zoeken, kan zo'n misser le vens kosten. Veiligheid voor de burgers is een van de belangrijkste ta ken van de overheid. Daarom is het onverteerbaar dat de at las vluchtende mensen op een dwaalspoor zet. Het ministe rie van Infrastructuur en Waterstaat als opdrachtgever en Rijkswaterstaat en het RIVM als uitvoerders moeten de be treffende online informatiemodule heel snel uit de atlas ha len en vervangen door beter werk. Daarna is het tijd voor schaamte en excuus. Online informatiebron over droge plekken bij overstroming is volkomen onbetrouwbaar Die slechte staat kwam in 2016 al naar voren tijdens inspecties. Uit een aanvullende inspectie van ok tober vorig jaar, bleek dat de stei gers er nog slechter aan toe waren dan verwacht. De palen, liggers, en beplanking zijn aangetast door houtrot. „De steigers zijn onveilig en heb ben het einde van de levensduur bereikt", schrijven B en W aan de gemeenteraad. „Dit betekent dat de constructie de belasting die het aan zou moeten kunnen, niet meer kan hebben. Een voorbeeld is dat de steiger kan bezwijken als een schip iets te hard afmeert. Maar ook een belasting door een groot aantal mensen dat op de steigers staat is een te groot risico." Vaarseizoen De steigers zijn afgesloten voor pu bliek. „Met aanvullende maatrege len kunnen de steigers een paar maanden opengehouden worden voor de ligplaatshouders, maar niet het hele seizoen 2018. Als de werk zaamheden niet voor het vaarsei zoen 2018 zijn uitgevoerd, zullen de steigers definitief moeten worden afgesloten." Het college schat de kosten voor het project op 580.000 euro. Omdat slechts een deel be taald mag worden uit het potje wat de gemeente daarvoor heeft, blijft er nog 410.000 euro te bekostigen. Het voorstel wordt 22 januari be sproken in de commissie Ruimte. ALMANAK Het leek de Vlissinger wel wat, die marinierskazerne. Helikop ters, landingsvoertuigen, veel spektakel en - bijkomend voor deel - het handjevol etterbakjes zou zich wel gedeisd houden met duizend goedgetrainde vechtjassen als oppassende bur gers erbij. Helaas, de kazerne wordt een gestript onderkomen zonder helikopters of schietter- rein. De mariniers hebben geen trek in Vlissingen en de Vlissin ger heeft geen trek meer in de ka zerne. „Duizend chagrijnen die wel met scherp willen maar niet mogen schieten? Denk niet dat we dat moeten willen." Avond over arbeidsconflicten Veiligheid op het Schelde-Rijnkanaal Potgrond voor kopen bijbels POORTVLIET Kees Matthijssen Tweewielers sluit Commissaris van de Koning Han Polman maakte gisteren tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst bekend wie voorzitter wordt van het Eco nomie Board Zeeland. Deze denk tank moet de samenwerking in het bedrijfsleven komend jaar een im- Eerst gaan we kijken wat er nu voor samenwerking is in de provincie puls geven. De eer gaat naar Eric de Ruijsscher, die onder meer acht jaar voorzitter is geweest van Bouwend Zeeland. Binnen een paar weken moeten de andere circa vijftien le den gekozen zijn. Ze worden gere- cruteerd uit kringen van onderne mers, overheid, onderwijs en een aantal maatschappelijke organisa ties. De Ruijsscher: „Eerst gaan we eens kijken wat er nu al voor sa menwerkingsverbanden zijn in de provincie. Denk aan zoiets als de Kustvisie, daar zijn ook allerlei par tijen bij betrokken geweest. Maar voor ons als Economie Board Zee land gaat het puur om het belang van samenwerking om de econo mische structuur van Zeeland te versterken." De nieuwjaarstoespraak van Pol man had als centraal thema Zeeuwse kracht als basis voor sa menwerking'. Polman refereerde aan mijlpalen op dat gebied het af gelopen jaar, zoals de Kustvisie, de succesvolle uitvoering van het rap port-Balkenende, Zeeland in Stroomversnelling, en de havenfu- Bewoners die nu een trage verbin ding hebben, kunnen zich tijdens deze sessies aanmelden voor deel name aan projecten voor draadloos snel internet in de polder. Delta wil voor 1 februari weten of er in de gemeenten Goes, Hulst, Terneuzen en Veere voldoende mensen draadloos snel internet wensen. Bij geen of te weinig belangstel ling trekt Delta de stekker uit de lo kale projecten. Subsidie De eerste sessie is maandag 15 ja nuari in het stadskantoor Goes (19 uur). Gedeputeerde Jo-Annes de Bat is daarbij aanwezig. Woensdag 17 januari volgt een informatiebij eenkomst in het Veerse gemeente huis in Domburg (19 uur). Donder dag 18 januari kunnen belangstel lenden terecht in De Halle in Axel 19.00 uur). Wie meedoet, krijgt een overheidssubsidie van 200 euro. Delta legt er een welkomstbonus van 100 euro bovenop. Delta begint als er per project 150 aanmeldingen zijn. zaterdag 13 januari 2018 u De houten steigers in de haven van Tholen zijn in zo'n slechte staat, dat er dringend onder houd nodig is. Het college van B en W vraagt de gemeenteraad om daar 410.000 euro voor be schikbaar te stellen. Michiel Bouwman Tholen Tip? redactie@pzc.nl PLAATS Het Hoogbegaafdencafé Zeeland houdt op 19 ja nuari een avond over (ar- beids-)conflicten. Gastspreker Ido de Waal laat de deelnemers de valkuilen zien en welke positieve kanten conflic ten hebben. Het HB-café wordt ge houden in café Le Pen- seur in Middelburg. Aan melden: ihbv.nl/evene- menten THOLEN Is het nog wel veilig op het Schelde-Rijnkanaal? Die vraag staat donder dag 18 januari centraal bij een bijeenkomst in De Meulvliet in Tholen. De bijeenkomst wordt gehouden op initiatief van VVD Tholen en heeft drie gastsprekers: Lisette Booij (North Sea Ports), Sal Cracau (foto, Ge meenschappelijke Meld kamer Zeeland) en Bert van Beveren (Rijkswater staat). Aanvang 19.30 uur. GOES Met de actie 'plant een bijbel' wil de stichting Hulp voor vervolgde christenen (hvc) bijbels verspreiden in Pakistan, Nepal, India, Irak en Oe ganda. Mensen kunnen de actie steunen door twee zakken potgrond aan te schaffen. In ruil daarvoor stuurt de stich ting een bijbel. Bestellen kan op planteenbijbel.nl. Op 10 maart kunnen de zakken grond worden af gehaald bij boekhandel De Ramshoorn in Goes Kees Matthijssen Twee wielers in Poortvliet gaat sluiten. Matthijssen geeft aan te stoppen met de fiet senwinkel om gezond heidsredenen en 'veran derende marktomstan digheden'. De fietsenzaak aan de Markt in Poortvliet opende in januari 1998. 'n Pluim voor vier kanjers Ondine van der Vleuten Middelburg -Eric de Ruijscher, voorzitter Economie Board Zeeland Provider Delta houdt volgende week drie informatiebijeenkom sten over snel internet in het buitengebied. Frank Balkenende Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 125