m Exploitant Govert Janzen poetst parel van Zierikzee flink op fM |V| w 7 Zomer 2019 opent Hotel Mondragon de deuren. In het stadslogement worden ook restaurant Cristó en grand caté Het Gouden Elfje opgenomen. Exploitant Govert Janzen poetst zijn pareltje flink op. 9 v3 - -'A r7 ->■ Hier goed in het mid den blijven lopen, dan gaat het wel", wijst Govert Janzen op de oude planken vloer. „De trap is gewoon veilig..." De toekomstige Havenzaal op de eerste verdieping oogt als een bouwval. Bouwbedrijf Boogert heeft alles wat weg kon en mocht, gesloopt. Muren en plafonds zijn gestript. Het is nu nog moeilijk voor te stellen dat deze ruimte over pakweg anderhalfjaar baadt in de luxe van een interieur dat past bij een eeuwenoud gebouw met grandeur. „De Havenzaal wordt bij uitstek geschikt voor feesten en partijen. Ik denk dat hier straks vijftig, zes tig mensen tegelijk aan een tafeltje kunnen zitten." Achter de zaal komt de Rookkamer. Janzen speelt met het idee van een eervol herstel van de oude herenkamer die het oorspronkelijk was; daar waar de notabelen van Zierikzee elkaar troffen om informeel zaken te doen. „Ik wil er een drieklapper van maken. In de eerste plaats een lounge, waar hotelgasten in luxe fauteuils even een drankje kunnen doen en een krantje of boek kun nen lezen. Maar je kunt het ook af huren als private dining ruimte. En als derde zie ik een sigarenclub, waar leden een eigen kluisje krij gen en onder het genot van een goede sigaar en een glas whiskey, cognac of een andere borrel hun plekje hebben om met gelijkge stemden de situatie in de wereld te bespreken." Ze moeten het gevoel hebben dat ze bij mensen thuis gaan logeren Janzen kan bouwen op ruim dertig jaar ervaring in de hotelwe reld. Zijn tot dusver laatste kunstje verrichte hij bij het Badhotel in Domburg, dat het onder zijn lei ding volledig over een andere boeg gooide en zo het aloude luister hervond. In november maakte hij de overstap naar Mondragon: een volledig kaalgeslagen monumen taal pand en een lap bouwterrein aan de achterkant. Alles moet let terlijk van de grond af aan worden opgebouwd. Er is nog niks. „En dat is het mooiste wat er is", zegt de hotelier zonder aarzeling. „Ik ver zamel al tien jaar ideeën met dit in mijn achterhoofd." Mondragon wordt met de in breng van styliste Belinda Ubbink 'minstens net zo mooi als het Bad hotel', verzekert Janzen. „Met een hoge mate van aangename luxe en een nog grotere persoonlijke be nadering. Dat begint al bij de aan komst. Wanneer hotelgasten straks door die prachtige Noord havenpoort komen aanrijden, kunnen ze hun auto even voor de deur neerzetten. Wij zorgen voor de bagage en zetten de auto desge wenst ook in de parkeergarage. De gasten zullen ook naar hun kamer worden begeleid. Ze moeten het gevoel hebben dat ze bij mensen thuis gaan logeren. Daarom noem ik het geen hotel, maar een stads logement. Mondragon wordt weer om trots op te zijn als Zierikzee." Het restaurant en belendende grand café aan de Oude Haven gaan weliswaar deel uit maken van het etablissement, maar ope reren ook afzonderlijk, benadrukt Janzen. „Ze krijgen ook hun eigen naam: Cristó (naar de voornaam van Mondragon) en Het Gouden Elfje (het nummer van het pand). Ik wil ook geen grote letters op de gevels. Zo kan iedereen straks ge woon bij Cristó eten en niet in een hotel. Dat voelt toch heel anders." Aan de voorkant van het café (hoek Paardenstraat) komt een winkeltje waar broodjes, patisserie en salades worden verkocht. Om ter plekke te eten als ontbijt, lunch mü of late middag snack, maar ook om mee te nemen. Het restaurant krijgt zo'n zestig plaatsen en richt zich op de Franse keuken. Janzen: „Mijn ambitie is toe te werken naar een bib gourmand of Miche linster." Mondragon krijgt verder 38 kamers en drie suites. De bouw begint naar verwachting in maart. In totaal gaat het stadslogement werk bieden aan zo'n twintig mensen. zaterdag 13 januari 2018 SD Over pak weg anderhalf jaar kan in de Havenzaal bij Govert Janzen in stijl feest worden ge vierd. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Mondragon wordt om trots op te zijn Marcel Modde - Govert Janzen, expoitant Mondragon F» m Boven: Bij grand café Het Gouden Elfje komt een winkel met luxe patisserie en broodjes. Midden: Met restaurant Cristó ambieert Govert Janzen een bib gourmand of zelfs Michelinster. Onder: De Mondragonsuite wordt een volwaardig apparte ment met twee slaapkamers, in gericht in de weelderige sfeer van een 18e eeuws boudoir. ARTISTIMPRESSION STUDIO BINK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 124