Ik ga er blind van uit dat de buren in de vakantie voor mijn katten zorgen Panel 541 zaterdag 13 januari 2018 Wijsheid komt met de jaren, maar waarom zo lang wachten? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, buren of vrienden? Leg uw vraag voor aan mensen met levenservaring. Er spelen twee dingen. 1. U houdt van katten. 2. U gaat met vakantie, dus ze moeten worden verzorgd. Nu hebt u het geluk iemand te hebben gevonden die dit taakje wil verrichten. Met liefde en aandacht. U bent een geze gend mens. Ik ken vrienden die voor dit karweitje niemand kunnen vinden. Zij huren hiervoor een bedrijfje in. Of een werkstudent. Dan wordt er een vergoe ding afgesproken. Bijvoorbeeld voor twee weken dagelijkse verzorging 25 euro (be groeten, kattenbak verfrissen, schoon water in de drinkbak, vijf minuten aaien en achter de oor tjes krie belen, met ze praten, goede nacht wensen). Tenzij ze liever een grote doos Belgische of andere bonbons willen. Of een lekkere fles champagne. Of een bio scoopbon. Onderhandel tot beider tevre denheid. Het is gewoon niet netjes om iemand veertien dagen de poezen te laten verzor gen zonder hier ook maar iets tegenover te stellen. Al is het maar een aardigheidje. Ik citeer de tekst van Eli Asser uit Citroen tje met suiker: 'We zijn op de wereld om mekaar, om mekaar...' Enzovoort. ONDERHANDEL: 25 EURO, CHAMPAGNE OFBONBONS O <0 iü Ook een kwestie? Stuur uw vraag naar oldskool@ persgroep.nl Elke keer als ik op vakantie ga, vraag ik de buren om voor mijn twee katten te zorgen. Lange tijd vond ik het vanzelfsprekend dat zij dat doen, ook al gaat het om zeker zes weken per jaar. Ik heb er nooit bij stilgestaan dat daar iets tegenover zou moeten staan, want voeren is een kar weitje van niks. Nu hoorde ik via via dat mijn buren vinden dat ik te gemakkelijk gebruik (lees: misbruik) maak van hun diensten. Wat vindt u? MARJAN BERK Schrijfster (85) met als levensmotto: 'Neem het licht, het is al zwaar genoeg.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 118