Op eigen benen Geld geluk )- 'IK KAN NIET ZONDERJAN WILLEM, DAN GAAT HET MIS' Jan-Willem en Jesse verhuizen binnenkort van Amersfoort naar Almere. wie zijn het? f 0 -€2000 €2000 - €3500 €3500 - €5000 €5000 of meer GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP „Best uniek in deze tijd, dat we al lebei al zo jong een vaste baan hebben." Jan-Willem: „En helemaal gaaf dat jij een maand trainingen gaat geven op de Filippijnen. Ik kom ook een week langs." Jesse: „Omdat ik voor een vliegtuigmaatschappij werk, kan Jan-Willem voor ongeveer 200 euro een vlucht boeken." Jan-Willem: „Dat is een van de redenen waarom we geregis treerd partnerschap hebben ge regeld. Dat kostte trouwens maar 150 euro." Jesse: „Maar ook omdat we samen een huis hebben gekocht in Almere. We kunnen er bin nenkort in." Jan-Willem: „Een eengezinswo ning. Vanwege de katten." Jesse: „Kunnen die lekker naar buiten." Jan-Willem: „We hebben een volledige hypotheek van 185.000 euro. Almere is dichterbij ons werk in Elburg en Amsterdam. Als het even kan, haal ik Jesse van het station." Jesse: „Lief, hè? Jan-Willem heeft een leaseauto, een Peugeot 308." Jan-Willem: „Rijdt superlekker, maar toch mis ik mijn oude gele Ford Ka." Jesse: „Oké. Als ik mijn rijbe wijs haal, gaan we ervoor spa ren." Jan-Willem: „Jij, sparen?" Jesse: „Je hebt gelijk. Daar ben ik absoluut niet goed in; ik ben cijferblind. Vroeger moesten mijn ouders af en toe bijsprin gen. Ik heb tegen Jan-Willem gezegd: zeg maar hoeveel ik maandelijks aan je moet over maken en regel jij het maar ver der. Hij is mijn accountant." Jan-Willem: „Dat is 1200 euro. Ikzelf 800 euro, want Jesse ver dient meer. Van dat bedrag gaat 500 euro naar een oude rekening van mij die ik heb omgedoopt tot De Grote Huis- houdrekening. Daar zit een spaarrekening aan gekoppeld, waar ik het geld voor de vaste lasten op klaarzet, zodat ik er niet aan kan komen. Als Jesse een keer een boodschapje doet, kan hij het pasje krijgen. Hij heeft bewust geen eigen pasje." Jesse: „Om mezelf te be schermen." Jan-Willem:„Als je een pasje wil, krijg je een pasje, hoor." Jesse: „Ik vind het zo juist wel rustig. Kan ik niet in een vlaag van verstandsverbijste ring ineens veel uitgeven. En ik heb mijn eigen zakgeld ook nog." Jan-Willem: „Om te kunnen roken. Af en toe neem ik aan het eind van de maand een pakje voor 'm mee uit de huis- houdpot. Maar in principe niet." Jesse: „Ik koop meestal shag. En filtertjes." Jan-Willem: „Ik denk dat jij een paar honderd euro per maand aan roken uitgeeft. Mijn extra geld gaat eerder zitten in uitgebreid koken. Ik ga soms los als ik een uitda gend recept zie." Jesse: „Dan staat de hele kast vol peperdure ingrediënten." Jan-Willem: „Ik denk dan: leuk, een cocktailtje vooraf; flesje van dit, potje van dat. Kost een ver mogen." Jesse: „Is ook niet erg." Jan-Willem: „Een keertje had ik iets niet helemaal goed ingeschat en had ik nog maar 30 euro voor tien dagen." Jesse: „Wat hebben we toen gedaan?" Jan-Willem:„Ik heb de kastjes leeggekookt. Ik wilde absoluut niet dat mijn moeder me hielp." Jesse: „Als ik dat had geweten, had ik allang mijn vader geappt." Jan-Willem: „Jij was maar in paniek geraakt. Uiteindelijk had den we zelfs nog 1,80 euro over." Jesse: „Ideaal. Geld is mijn grote minpunt. Ik kan niet meer zon der jou, want dan gaat 't mis." «I magazine 37 Tekst EDITH ANDRIESSE I btoSHODYCAREMAN Jan-Willem Wijnolts (21, met bril) Vertegenwoordiger bij familiebedrijf in kantoorinrichtingen Jesse van de Beek (24) Servicemedewer ker bij een lucht vaartmaatschappij Gezamenlijk netto-inkomen: Jesse: niet ge maakte vlucht van uit Pisa naar Eindhoven van €120 - zonde Jan-Willem: festivaltent bij de Xenos van €20 - veel te klein Jesse: Lonely Planet Parijs - vijf keer gebruikt Jan-Willem: museumjaarkaart Jesse: E Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 101