i 8 Ze ontworstelen zich aan de geraniums en de infantiele regels van hun grauwe bejaardenhuis. Staan de personages van tv-serie Het geheime dagboek van Hendrik Groen symbool voor een nieuwe generatie ouderen? Hitserie op tv laat nieuwe, kwieke generatie 'Uber wiste data bij controles' Volgend jaar bestaat de helft van de bevolking uit 50-plussers; de helft! Die zijn dus letterlijk geen minderheid meer Taxidienst Uber had in het verleden een geheim compu terprogramma om systemen te vergrendelen wanneer in specties een inval deden. Dat moest informatie uit handen van overheden houden, zeggen bronnen tegen pers bureau Bloomberg. Uber zou het onder meer hebben ge bruikt bij een controle van het kantoor in Amsterdam. Het geheime project zou Ripley heten. Uber-medewer- kers hadden de instructie ge kregen om een speciaal num mer op het hoofdkantoor in San Francisco te bellen. In dat geval werden alle computers van afstand uitgelogd en on toegankelijk gemaakt. Wacht woorden werden veranderd en gegevens op smartphones, laptops en computers van het bedrijf werden vergrendeld Ripley zou in 2015 en 2016 zijn gebruikt. Behalve in Amster dam zou het ook zijn toege past in Montreal, Brussel, Hongkong en Parijs. Uber ligt al tijden onder vuur. Zo wer den de persoonlijke gegevens van 57 miljoen gebruikers en chauffeurs gestolen. Ik vind het waardeloos dat dit soort dingen in de stad Amsterdam gebeuren Staatsloterij zoekt winnaar Jackpot De Staatsloterij is op zoek naar de winnaar van de maandelijkse Jackpot, die woensdagavond viel. De hoofdprijs viel op een heel lot, en dus heeft de winnaar recht op de volledige 19,4 miljoen euro. Het winnende lot werd verkocht in Zuid- Holland. „Vanaf 9.00 uur gis terochtend had de winnaar zich kunnen melden, maar dat is nog niet gebeurd", zegt een woordvoerder van de Ne derlandse Loterij. „Meestal zie je bij dit soort prijzen wel dat mensen er snel bij zijn." Het lot is een jaar geldig. Vluchtauto Ritz-rovers Beatrix geeft feest in paleis IS-strijder ziet af van aanslag oge kijkcijfers, joe lende recensies. De tv-serie Hendrik Groen over een vriendenkring die zich fijntjes de Oud-Maar-Niet- Dood-Club noemt, is een laaiend succes. En Hendrik Groen, de krasse hoofdpersoon die zich aan de verzor- gingshuisterreur ontworstelt, is plots een nieuwe tv-held. Een symbool zelfs van een nieuwe generatie oude ren. Een generatie die zich niet meer weg laat stoppen, aflaat schrijven, of zich de geneugten van het leven (wijntje, concertje) laat ontzeggen. Want Hendrik Groen staat niet op zichzelf. Wie een beetje oplet, ziet volgens CBS-hoofddemograaf Jan Latten en onderzoeker Jolanda Lin- denberg van het kenniscentrum Ley- den Academy voor vitaliteiten verou dering tal van echte en fictieve hel den die niet meer piep zijn. Om maar eens iemand te noemen: Neelie Kroes, de superkwieke 76-jarige ex- eurocommissaris die zich voor start- ups opwerpt. En Allan Karlsson, de hoofdpersoon/crimineel uit de inter nationale bestseller De 100-jarige man die uit het raam klom en verdween - ook op de vlucht voor de bejaardenhuis betutteling. En wat denkt u van Anneke Groot, de 89-jarige grande dame uit de oude- renserie van Nieuwsuur die nog ach terwaartse salto's in het zwembad maakt? Een instanthit op internet. En zo iemand als presentator Peter de Bie (67) van de TROS Nieuwsshow die het gewoon vertikt om met pensioen te gaan? Latten: „En dan zijn we nog niet eens begonnen aan die lange rij presentatoren en sterren die bij an deren waren afgedankt en bij oudere- nomroep MAX opnieuw carrière hebben gemaakt." Dat er steeds meer rolmodellen- op-leeftijd zijn, heeft volgens Latten allereerst te maken met het simpele demografische gegeven dat er ge woon meer ouderen zijn. „En dat we ten we allemaal ook wel, want dat is al vaak gezegd. Maar nu gaan we het merken, voelen en zien. Vanaf vol gend jaar bestaat de helft van de vol wassen bevolking namelijk uit 50- plussers; de helft! Die zijn dus letter lijk geen minderheid meer." Al die ouderen leven bovendien vrijdag 12 januari 2018 AMSTERDAM Waarnemend burgemeester Jozias van Aartsen stelt in een spoeddebat met de raad dat er snel actie nodig is tegen homofoob geweld in de hoofdstad. DEN HAAG OPVALLEND GEKLEED Koningin Maxima verschijnt bij een informeel werkbezoek in Rotterdam in een gebreide trui. Volgens de in royals ge specialiseerde modeblogger Josine Droogendijk is het hoogst uitzonderlijk dat Maxima zo'n kledingstuk aantrekt. Het gaat overigens om een trui van zo'n 400 euro. fotoanp PARIJS De Franse politie heeft een ontsnap pingsauto gevon den van de mannen die woensdagavond het fameuze Hötel Ritz in Parijs over vielen en juwelen buitmaakten. Twee overvallers zijn nog altijd voortvluchtig. De overval verliep niet best voor drie van de daders: zij werden gepakt. Niettemin is voor circa 4.5 miljoen euro aan juwelen buitgemaakt. AMSTERDAM Prinses Beatrix viert haar 80ste verjaardag met een feest voor genodig den in het Paleis op de Dam in Amster dam, op zaterdag 3 februari. Het is niet bekend wie is uitge nodigd of hoeveel gasten er komen. LIBIË Een vermeendeIS- strijder die in een wagen met explo sieven reed, heeft zich overgegeven aan Libische veilig heidstroepen. Hij besloot af te zien van een geplande bomaanslag in Misrata, zei een lokale antiterreur- functionaris. De verdachte gaf zich over bij een contro lepost op ongeveer 100 kilometer ten zuiden van de kust stad. Eefje Oomen Amsterdam/Hilversum —Demograaf Jan Latten feröen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8