KAMERA EXPRESS 7 Minister Halbe Zijlstra adviseert Palestijnen over het gestrande vredesproces PANASONIC LUMIX €389 PANASONIC LUMIX DMC-FZ82 GRATIS MONOPOD In een zwaarbewaakt zaaltje op een ministerie in Ramallah laat de Palestijnse minister van Buiten landse Zaken Maliki er geen mis verstand over bestaan. Nadat de Amerikaanse president Trump in december Jeruzalem eenzijdig er kende als hoofdstad van Israël, kunnen de Verenigde Staten geen onafhankelijke bemiddelaar meer zijn in het Israëlisch-Palestijnse vredesproces. Maliki, een grijze man met een roodaangelopen ge zicht, spreekt met ingehouden woede. Al weken protesteren Palestijnse jongeren tegen het besluit van Trump. In confrontaties met de We hebben nog altijd goede contacten met zowel Israëli's als Palestijnen Israëlische oproerpolitie vielen doden en tientallen gewonden. Naast Maliki staat Halbe Zijlstra, de kersverse WD-minister van Buitenlandse Zaken. Hij moet de Palestijnen gaan helpen. Halbe Zijlstra: „Nederland heeft nog altijd goede contacten met zo wel Israël als de Palestijnen. Steeds minder landen hebben dat. Neder land faciliteert nu gesprekken met de Israëli's en de Palestijnen over samenwerking op het gebied van voedsel, water, elektriciteit. Dat blijven we doen." „Nee, ik ben ervan overtuigd dat Amerika altijd een rol zal moeten spelen in het vredesproces. Maar ik heb begrip voor het Palestijnse standpunt. Het Amerikaanse be sluit was een klap in hun gezicht. Toch heb ik er bij hem op aange drongen met de Amerikanen te blijven praten." „Ik vind niet dat deze organisatie onderdeel moet worden van een politieke discussie. UNRWA is be langrijk voor de stabiliteit in deze regio. Ze verzorgt scholing, huis vesting en medische voorzienin gen voor Palestijnse vluchtelingen. Als wij hiermee stoppen betekent het dat deze mensen nog minder perspectief hebben. En we hebben gezien waartoe dat kan leiden. Dan gaan de vluchtelingen op de loop en hun meest waarschijnlijke bestemming is Europa. Het is daarom in ons belang dat UNRWA zijn diensten kan blijven verlenen, zodat die mensen op een nette manier in de regio worden opge vangen." „Ik snap die gevoelens wel. Maar de positie van de vluchtelingen is onderdeel van de discussie over een tweestatenoplossing. De Palestijnen willen dat vluchtelin gen kunnen terugkeren naar het land waar zij in 1948 woonden. Of dat realistisch is, is een heel ander verhaal, maar het is onder deel van de onderhandelingen. Daar moeten we niet om politieke redenen doorheen gaan fietsen." „Ik zal tegen de Palestijnse presi dent zeggen dat de betalingen aan gevangenen voor Nederland alleen begrijpelijk zijn als er sociaaleco- nomische noodzaak is. Die fami lies moeten ook een inkomen heb ben. Maar als geldt: hoe groter de straf, hoe hoger de betaling, vind ik een verkeerde boodschap. Want eigenlijk is dat het verheerlijken van geweld." DMC-TZ100 GRATIS MONOPOD Samen beter in beeld. 60x optische zoom 18,1 megapixel sensor 4K Ultra HD video fj Ineebouwde beeldstabilisatte Grote 1 inch sensor Hoogwaardige Leica lens 4K Ultra HD video Ingebouwde WiFi vrijdag 12 januari 2018 GO 'Blijf met Amerikanen praten' Mnister Halbe Zijlstra van Bui tenlandse Zaken treft tijdens zijn bezoek aan de Westelijke Jordaanoever getergde Palestij nen. Nu het vredesproces met Israël stilligt, vragen zij Neder land om hulp. Jan Franke Ramallah Halbe Zijlstra Minister Maliki vraagt u om hulp. Hoe kan Nederland de Palestij nen helpen? Tijdens zijn kennismakingsbezoek aan Israël en de Westelijke Jordaanoever ontmoet Halbe Zijlstra de Palestijnse president Abbas. fotoap Volgens Maliki is de Ameri kaanse rol in het vredesproces uitgespeeld. Bent u het met hem eens? President Trump heeft aange kondigd het budget van UNRWA, de VN-organisatie voor Pales tijnse vluchtelingen, te willen korten. Steunt u hem? Veel Nederlanders vragen zich af hoelang de Palestijnen die deze hulp krijgen nog als vluch teling moeten worden be schouwd. Ze wonen vaak al vier generaties elders in de regio. Wat zegt u tegen deze Nederlan ders? Er is veel kritiek op de betalin gen van de Palestijnse regering aan families van gevangenen die vastzitten voor betrokkenheid bij aanslagen op Israëli's. Wat is uw standpunt? Amsterdam Arnhem Breda Den Bosch Den Haag Eindhoven Groningen Leeuwarden Rotterdam Utrecht Zwolle Antwerpen m gratis Manfrotto monopod, advies prijs: €39 Lumix gratis Manfrotto monopod, advies prijs: €39

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7