Top laatste gebouwen Zelandus bereikt f Brief over camping slecht 'getimed' Mogelijk nog een hotel in Terneuzen Noodkreet Draaibrug succesvol 6 .zv Het bereiken van het hoogte punt markeert de naderende afsluiting van een langlopend nieuwbouw project. Park Zelandus behelst drie wooncomplexen met ieder achttien appartementen - een mix van koop en huur. De eerste van die drie 'ste delijke villa's', Thalia, werd afgelo pen zomer opgeleverd. Alle appar tementen daar zijn inmiddels be woond. De twee zustergebouwen zijn nog voor de komende bouwvak gereed. Op twee koop- en vijf huur- appartementen na is het project volzet. De bouw van Park Zelandus, op de locatie van het voormalige zwembad De Honte, was er één van de lange adem. Twaalf jaar geleden schreef de gemeente al een prijs vraag uit voor het verpauperde ge bied. Iris Vastgoed Ontwikkeling uit Hulst had volgens Terneuzen het beste stedenbouwkundige plan en mocht aan de slag. De economi sche crisis zette het project jaren op de rem. „Die moesten we uitzitten, maar toen herstel van de markt in zicht kwam, hebben we besloten de verkoop te starten", zegt Gerald Kas van Iris Vastgoed. Hij vindt Park Zelandus een aan winst voor de wijk Zuiderpark. „De komst van de nieuwe bewoners sluit mooi aan bij de mix aan men sen die wonen in de al bestaande huurhuizen, starterswoningen en doorstroomwoningen." De dorpsraad van Cadzand schreef onlangs een pittige brief aan B en W waarin verbazing werd geuit over het 'stille besluit' om medewerking te verlenen aan verbetering en de daarmee ge moeide uitbreiding van de cam ping, aan de rand van het dorp. Thssen de feestdagen door moes ten raadsleden per mail reageren. Dat veroorzaakte onrust en brief wisselingen tussen dorpsraad, college en eigenaren van de cam- pinggrond. Ook raadsleden stel den in een commissievergadering kritische vragen over de manier van communiceren. „Excuses", zei de wethouder, die aangaf van de gemeenteraad enkel te willen weten of de plannen voldoen aan een twee jaar geleden aangeno men voorstel, waarin staat dat er een open stuk moet blijven tussen Bad en Dorp. „En als dat niet zo is, moeten we met de ontwikkelaar om tafel. Onbeperkt uitbreiden mag niet, die angst van de dorps raad wil ik wegnemen." DRAAIBRUG De noodkreet van de dorpsraad van Draaibrug wordt ge hoord. Wethouder Peter Ploegaert maakt deze maand een tocht door het dorpje om te inventariseren wat er ten onrechte staat te verloederen en verpauperen. „We gaan kijken wat er opgepakt moet worden met betrekking tot de monumentale status van sommige panden." De 'Draaibruggeraat' attendeerde het Sluise college op de slechte staat van drie rijksmonumenten uit de tijd van de Stoomtram-Maatschap pij Breskens-Maldeghem, zoals de tramhuisjes. De weegbrug is eigendom van Sluis en krijgt nieuwe planken. Het plan is nog pril. Planologisch bureau Rho Adviseurs heeft de ge meente Terneuzen gevraagd hoe zij tegenover de vestiging van een ho tel bij Koeischorre staat. „Rho heeft dat namens een ontwikkelende partij gedaan", meldt wethouder Frank van Hulle. Hij kan niet zeg gen welke. De gemeente Terneuzen heeft het verzoek in behandeling. „We onderzoeken of een hotel op die lo catie kan, planologisch en ook wat betreft milieueisen bijvoorbeeld", geeft Van Hulle aan. Hij kan nog geen uitsluitsel geven. Hampshire Churchill Hotel wil in Terneuzen al het aantal kamers uitbreiden van 54 naar zo'n hon derd. Begin deze week werd een plan bekendgemaakt voor een ho tel- en appartementencomplex aan de Beurtvaartkade, waar Hotel 1'Es- caut (nu aan de Scheldekade) wil groeien van 28 naar 60 kamers. Van Hulle: „De hotelmarkt is een vrije markt. Wij treden daar niet in als gemeente." IN DE REGIO 125ste Stellexpo Steense Rattenloop Workshop lichtschrijver! Show Hans en Grietje MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 12 januari 2018 Toespraken en een frietje op kosten van de baas. Het berei ken van het hoogste punt van de bouw van Euphrosyne en Aglaïa, de twee laatste appartementen gebouwen van Park Zelandus aan de Bellamystraat in Terneu- zen, was gisteren wel een feestje waard. Sheila van Doorsselaer Terneuzen A Het bereiken van het hoogste punt werd zowel boven als beneden gevierd, foto boaz timmermans De manier waarop het Sluise college communiceerde over de plannen voor uitbreiding van camping De Betteld in Cadzand, was niet stiekem, maar een 'slecht gekozen mo- mentum', zegt wethouder Peter Ploegaert. Sophie Stockman Cadzand In Terneuzen komt mogelijk nog een hotel, aan de zuidrand bij knooppunt Koeischorre langs de Tractaatweg. Harmen van der Werf Terneuzen OOSTBURG In woonzorgcen trum De Stelle in Oostburg is het vandaag, vrijdag, feest. De 125ste Stellexpo wordt er geopend, wat van 19.30 tot 21.00 uur wordt gevierd met een receptie. De tentoonstelling loopt tot en met maart. SINT-JANSTEEN De Steense Ratten loop vindt morgen, zaterdag, voor de twintigste keer plaats in Sint-Jans- teen. Het startpunt is de kantine van VV Steen aan de Badhuisweg 7; 14.30 uur voor de jeugd (500 meter) en 15.00 uur voor andere deelnemers (6; 7,5; en 12,5 kilo meter). Organisatie: De Funrunners. TERNEUZEN Schrijven met licht en de beelden vast leggen met je ca mera, je kunt dit za terdag leren in een anderhalf durende workshop van cul tuurinstelling Toon beeld in Terneuzen. Deelname kost vijf euro, aanvang 10.30 uur, Bellamy straat 26a. OOSTBURG De sprookjesmusi cal Hans en Grietje is zaterdag te zien in het Ledeltheater in Oostburg, in een kostuum- en kleur rijke versie van Van Hoorne Entertain ment. De show be gint om 14.30 uur en kaarten kosten 18,50 euro. Na af loop is er een feestje met alle ac teurs. Wie verkleed komt, kan een prijs winnen. VOGELWAARDE Davy de Bakker en Jeroen Stolk (rechts) van hoefijzerfabriek Kerckhaert in Vogelwaarde tonen de AED. Het is een kwestie van je verantwoordelijkheid nemen, zegt Stolk over de plaatsing van een hartdefibrillator aan de buitenmuur. Die zit op een plek waar iedereen er altijd bij kan. „We zitten midden in het dorp, dus heeft de AED al snel een groot bereik." Mensen op de werkvloer kunnen vaak ook nog helpen, want bij Kerckhaert zijn zestien werknemers in het be zit van een BHV-diploma. Die krijgen, via een oproepsysteem van 112, automatisch een seintje als in de buurt iemand hulp nodig heeft, foto boaz timmermans AXEL Gregorius- centrum, 13.30 uur: Vrij kaarten, biljar ten; De Halle, 20.00 uur: Toneelvoorstelling 'De dêêl'k van non kelken' door De Scheldegalm; 't Trefpunt, 13.00 uur: Bingo; HOEK De Loven- hoek, 09.30 uur: Biljarten; 13.30 uur: Gezelschapsdan sen; HULST De Blaauwe Hoeve, 09.00 uur: Handwerken; De Lieve, 13.00 uur: Biljarten Kanaal zone; KLOOSTERZANDE Woonzorgcentrum Antonius, 14.00 uur: Bingo; De Binnendeur, 10.00 uur: Wandel club; Café In den Dwaes, 19.00 uur: Kaarten De Troefslag; OOSTBURG Woon zorgcentrum De Stelle, 19.30 uur: Jubileum receptie ter gelegenheid van opening 125e kunstexpositie; Ledeltheater, 20.15 uur: Show Vezpa 'From Memphis to Liverpool' (uitver kocht); Rode Kruisgebouw, 12.30 uur: Kaarten; PHILIPPINE De Kaaie, 19.00-22.00 uur: Fxpositie foto groep Philippine; SINT-JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 19.00 uur: Jeugdsoos; Café Lazarus, 's avonds: Back to Mystery-party; SLUIS Grote Markt, 8.00-16.00 uur: Weekmarkt; SLUISKIL 't Meu- lengat, 13.30 uur: Biljarten; TERNEUZEN Win kelcentrum Zuid polder, 08.30-16.00 uur: Weekmarkt; De Veste, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: 13.00 uur: Kla verjassen, SOOS; Portaal van Vlaan deren aan Binnen- vaartweg 9,13.00- 17.00 geopend; De Kameleon, 19.00 uur: Disco; WATERLAND KERKJE Dorpshuis, 19.00 uur: Nieuw jaarsborrel voor be woners; 20.00 uur: Bolling; ZUIDDORPE Oude brandweerkazerne, 16.30 uur: Kerst boomverbranding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 64