Potje Geluk moet meer kinderen helpen ten., ecialist Reken af met hard water 7 Nog altijd zetten mensen in Nieuwerkerkzich met passie in voor zwembad Dol-fijnOmdat het zo klein en ontzettend eigen is. ZWEMBAD SUBSIDIE Misschien zitten zwembaden ook wel een beetje in mijn bloed Strijdbaar is voorzitter Cees Bax van zwembad Dol-fijn in Nieu werkerk, vaste baantjestrekker op donderdagavonden. Net zo strijd baar als secretaris Jessica Verton, die zelf bijna nooit het bad induikt maar zich toch al jaren voor Dol fijn inzet. „En ik ben nog altijd en thousiast genoeg om te proberen het zwembad open te houden. We willen er voor gaan." Want waar heb je het over, rekent Bax voor. Met een gemeentesubsi die van 60.000 euro per jaar kan het Nieuwerkerkse zwembad de komende tien jaar blijven bestaan, De vakbekwaamheid en centrale ligging vind ik belangrijk maakte het stichtingsbestuur van Dol-fijn onlangs in een toe komstvisie bekend. „En je bent 36.000 euro aan busvervoer kwijt als je leerlingen die nu in Nieuwerkerk schoolzwemmen naar Zierikzee laat gaan. Per saldo kost het de gemeente dus 24.000 euro per jaar voor 20.000 bezoekers." Op een doorsnee woensdag middag is het in het Nieuwer kerkse zwembad een gekrakeel tot en met. Dertig tot veertig kinderen komen wekelijks even vrij zwemmen. Het is één van de grote pluspunten van een bad in of nabij je eigen dorp, zeggen gebruikers. „Je kinderen fietsen er zelf even naartoe." Bax hecht veel waarde aan de persoonlijke benadering bij Dol-fijn. Zo kunnen kinderen die al hun zwemdiploma's op zak hebben met schoolzwem men nog allerhande certificaten binnenhalen. „Maar ook de vak bekwaamheid van de instruc teurs en de centrale ligging vind ik belangrijk." Ahrens: „Het mooie aan Dol-fijn is de klein schaligheid, de aandacht die er voor kinderen is én de gezellig heid." Dat laatste maakte dat ze als vrijwilliger bleef hangen toen haar eigen kinderen hun zwemdiploma's al lang en breed binnen hadden. „En mijn opa was wethouder toen Onderdak gebouwd werd. Dus misschien zitten zwembaden ook wel een beetje in mijn bloed." Gebeurt er niets dan sluit Dol fijn op 1 september 2019 de deu ren. Dit jaar moet de politiek zich opnieuw over het zwem bad beraden. Doe dat snel, is de boodschap van het zwembad- bestuur. Óm onzekerheid bij het personeel (de stichting heeft vijf instructeurs in dienst) en bij ouders (die hun kind bin nenkort voor zwemles moeten opgeven) te voorkomen." Ja, er zijn meer regelingen tegen ar moede, zei wethouder Cees van den Bos gisteravond in de raads commissie. „Maar met dit proefpro ject denken we toch méér kinderen te bereiken dan we nu doen." Dat het bedoelde Potje Geluk an dere regelingen verdringt, vindt Van den Bos niet erg. Er zit 35.000 euro in het potje. Scholen kunnen het naar eigen inzicht besteden aan computers, vervoer, kleding of uit stapjes voor kinderen uit gezinnen die het niet zo breed hebben. De gemeente zet het bij wijze van proef één jaar in. ChistenUnie- raadslid Wim Dorst wees erop dat het Potje niet in plaats mag komen van de 'vrijwillige ouderbijdrage' in het voortgezet onderwijs. „Want dan zouden we het ene gat met het andere vullen." Dat vindt de wet houder ook. Als de scholen een handje toesteken, wordt duidelijk waar de financiële pijn zit. Het ge zin komt dan in beeld bij de stich ting Leergeld, die de armoedebe strijding bij kinderen coördineert. Als scholen geld overhouden, moet het terug naar de gemeente. „En als het te weinig is?", vroeg Corina van der Vliet (PvdA). „Dan is dit toch Met dit proefproject denken we meer kinderen te bereiken echt het plafond", antwoordde Van den Bos. Enkele fracties vinden de naam 'Potje Geluk' niet goed. Van den Bos zei er zelf geen moeite mee te heb ben, maar hij beloofde de scholen ernaar te vragen. DOL-FIJN waterontharder comfort _j De voordelen van zacht (kalkvrij) water zijn keihard: het is beter voor de huid, zorgt voor minder poetswerk en houdt het glasservies helder. Naast deze gemakken kunt u ook rekenen op financiële voordelen. Met een waterontharder bespaart u op schoonmaakmiddelen en het onderhoud van uw huishoudapparatuur. Reken af met hard water! Reken op de (financiële) voordelen van een waterontharder. Waterspecialist Smithweg 1.32 4462 HC Goes Bel voor een afspraak T: 085 - 30 30 961 W: water-specialist.nl vrijdag 12 januari 2018 SU Bij het vrij zwemmen op de woensdagmiddag is het doorgaans topdrukte foto dirk-jan gjeltema Strijdbaar op de bres voor Dol-fijn Esme Soesman Nieuwerkerk - Jessica Ahrens - Cees Bax Ton van den Nouweland Zierikzee -Cees van den Bos, wethouder Dol-fijn trekt 20.000 bezoekers per jaar. Wekelijks komen zo'n tweehonderd kinderen naar zwemles om hun A-, B- of C-diploma te behalen. Jaarlijks worden 400 zwemdiploma's in de wacht ge sleept. Meer dan 150 kin deren plonsen regel matig in het Nieu werkerkse zwembad voor het zoge naamde school zwemmen. Die kinderen zijn afkomstig van vijf verschillende scho len: één uit Brui- nisse, twee uit Oos- terland en twee uit Nieuwerkerk. Het zwembad draait op een clubje van 30 vrijwilligers en vijf betaalde zweminstructeurs. Die zijn samen goed voor 70 uur. Dol-fijn is in 1969 gebouwd in een oude boerenschuur. Nadat de gemeente het zwembad wilde sluiten, is in 2000 een stichting opge richt. heeft bt)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59