Uit het zicht O 6 INDE ETALAGE Zon tandenborstel is maar een saai en praktisch ding. Voor wat design moet je het van een houder hebben! Fleurig voor je badkamer en leuk voor je peuter die toch al niet van poetsen houdt. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: een ombouw maken 1. Olifant 3. Marmer 6. Doorzichtig 2. Bootje DE KLUSVROUW Bereikbaar Tekening vrijdag 12 januari 2018 Poets (- het op €18, Peleg Design €29,95, House Doctor €22, Nomess Copenhagen €11,95, J-me FOTO EN ILLUSTRATIESTJITSKE SLUIS In huizen vind je regel matig lelijke dingen die je het liefst weg wilt werken. Vooral in oude huizen lopen lei dingen nog over de muren en hangen boilers en cv-ketels op gekke plek ken, pal in het zicht. Verplaatsen is vaak de minst aantrekkelijke optie, tenzij je het grondig aan pakt. Een ombouw, van hout bijvoorbeeld, kan ook een mooie oplossing zijn en is ontzettend leuk om te maken. Het is altijd een uniek ontwerp. Voor mij is het een uit daging om de ombouw naadloos in de stijl van het huis te laten passen. Je kunt veel doen met de vorm, greepjes en knop jes. Ook met de materiaal keuze en de afwerking, zoals het schilderwerk, kun je spelen. Kijk goed rond in jouw huis, heb jij toevallig niet nog iets afzichtelijks weg te werken? Dan kijk ik graag met je mee. Wat heb je nodig? Iets afzich telijks dus. Een goede te kening, materiaal, het juiste gereedschap en een weekend niks op de agenda. Een dosis creati viteit voor de afwerking is mooi meegenomen en an ders schilder je het ge woon in de kleur van de rest van het houtwerk in huis. Dat misstaat nooit. En dat lelijke ding is mooi weggewerkt, dus je gaat er altijd op vooruit. Waar je op moet letten bij een ombouw, is dat je er altijd goed bij moet blijven kunnen. Stel dat iets kapot gaat, dan moet een monteur bij het apparaat of de lei dingen kunnen. Daar naast moeten appara ten achter een ombouw genoeg ruimte om zich heen hebben om warmte af te kunnen voeren. Trek een leeg A4'tje uit de printer en begin met het maken van een de gelijke tekening. Meet alles op en breng de ge gevens in kaart. Bedenk goed met welk materi aal je wilt gaan werken. De materiaalkeuze kan namelijk invloed hebben op de wijze waarop je de ombouw wilt maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50