4 HEILIG HUISJE In de woning van Henk Geurts in Breda is gelachen, gehuild, genoten en geleefd. Elk hoekje kent zijn eigen verhaal en geschiedenis. Huizenpaspoort Dit hebben onze lezers allemaal in huis P eze keuken is een heel H| fijnleef- hok", zegt Geurts. Op de ronde keukentafel ligt een opengeslagen krant, een agenda, boeken en paperassen. De keukenkastjes en het aanrecht zijn al die jaren dezelfde gebleven. Het plafond is in de jaren zeventig ooit oranje geweest maar is inmiddels wit overgeschilderd. Ook de schrootjes, die ooit bruin waren, zijn inmiddels wit. Aan de muur hangen klokken, souvenirs uit de tijd dat het gezin een vakantieappartement had in Zwit serland. We hadden helemaal niks toen we hier kwamen wonen Dertien jaar geleden verloor Geurts zijn vrouw aan de gevolgen van borstkanker. Hun vier kinderen wa ren op dat moment al het huis uit. De liefde voor zijn overleden vrouw is voelbaar wanneer hij over haar spreekt. „Het was een fantastische vrouw. Heel elegant, heel charmant, het was echt 'een stuk'." Toen hij alleen kwam te staan was het huis 'leeg'. „Het was leeg van wege het gemis van de persoon die er niet meer is. Tegelijkertijd zie ik nog heel veel van haar terug in huis. Ze schilderde veel en ik heb veel werk bewaard. Ook de inrichting en alles in huis kwam van haar uit. In materi aal is ze nog heel erg aanwezig." Kanon afschieten In de riante woning is geen kamer zonder herinnering aan Geurts echt genote. „Zij had smaak en oog voor mooie dingen", zegt hij. Het hele huis ademt kunst, boeken en een fas cinatie voor andere landen en cultu ren. „We hadden helemaal niks toen we hier kwamen wonen. We waren blij dat we dit huis net konden ko pen. Je kon in huis een kanon af schieten zonder iets te raken." De woonkamer telt verschillende zithoeken: een robuuste eettafel waar met gemak een heel gezelschap aan BREDA vrijdag 12 januari 2018 ,R2 Alles in huis ademt nog Martijn Schraven 44 —Henk Geurts Bouwjaar: 1969 Prijs: €120.250 (265.000 gulden in 1971) De woning stamt uit 1969. De aannemer die het heeft laten bouwen heeft er zelf twee jaar gewoond voor hij het verkocht. „In de haard zat nog een papiertje waarop stond 'steek mij pas aan als ik droog ben', die was dus nog nooit gebruikt", aldus Geurts. Het bedrag dat indertijd betaald is mag nu een schijntje lijken, indertijd was het een van de duur ste huizen in de stad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48