3 Ik kijk er de hele dag tegenaan' Groenblauwe pan Slingeraapjes in je kamer Parfum verstuiven I loor Droge (27) uit Til- I burg zocht vorig jaar een mooi ligkussen voor haar geliefde hon den. „Ik besteed veel aandacht aan de inrichting van mijn huis. Elk hondenkussen dat ik tegen kwam vond ik ontzettend saai of lelijk, met van die vreselijke motie ven met botjes. De kwaliteit was ook nog eens slecht, terwijl je er best veel voor betaalt." Daarom besloot ze een collectie kus sens te ontwerpen en te verkopen. „Ik kon me voorstellen dat er meer mensen zijn die liever een mooi kus sen willen voor hun huisdier. Mijn vader heeft een textielfabriek, dus de puzzelstukjes vielen snel op hun plaats." Webshop Sinds maart heeft Floor haar eigen bedrijf: Hotdog Design. De honden en kattenkussens met stijlvolle ge breide hoezen vliegen haar webshop uit. „Veel klanten sturen foto's op van hun huisdier, tevreden op het kus sen, dus ook voor dieren heeft een designkussen een meerwaarde, dat weet ik zeker. Mijn honden en katten reageren in elk geval verontwaardigd als het kussen in de was zit." Ze is nu bezig met de ontwikkeling van nieuwe producten, zoals hals banden. „Ook die kunnen veel mooier." Aan design voor katten en honden valt geld te verdienen. Decadente dieren eten tegenwoordig uit een bakje van Alessi (67 euro). Zelfs aan een ogenschijnlijk simpele krabpaal valt eer te behalen. Designer Erik Stehmann uit Arnhem valt bijvoor beeld op met zijn krabpaal 'Pup' in de vorm van een hond (399 euro) en een recenter ontwerp: Copycat Art. Kat ten kunnen hun nagels zetten in deze mat met onder meer een afbeel ding van Vermeers Meisje met de Parel (189 euro). Baasjes zijn blijkbaar bereid om flink in de buidel te tasten, want op websites als Purrfectdesign en Mia- cara zijn orthopedische hondenkus sens voor 500 euro te vinden. Ze on dersteunen de gewrichten. Liefhebbers van een landelijk inte rieur gaan massaal voor de bontvach ten en chique rotan manden, ver- krijgbaar bij Rivièra Maison of het merk Designed by Lotte. In april komt Ikea met een nieuwe serie interieurproducten voor huisdieren, onder de naam Lurvig. Hond en kat liggen binnenkort dus op hun eigen Klippanbank. Aan eet- en slaapgerei voor knaag dieren en vogels wordt duidelijk een stuk minder aandacht besteed. Knaagdieren(baasjes) moeten vaak genoegen nemen met een eenvou dige metalen of plastic kooi. De Franse ontwerpster Constance Guis- set ontwierp daarom Duplex, een vo gelkooi en vissenkom in één dat eruit ziet als een waar kunstwerk. Allemaal prachtig, dat dierende- sign in het zorgvuldig gestylede inte rieur, maar worden Fikkie en Siepie er zelf ook blij van? We vragen het dé dierendeskundige van Nederland: Martin Gaus. „Dieren kiezen zelf hun eigen plek, je kunt een kat niet dwin gen in een door jou uitgekozen ding te gaan liggen", zegt hij. „Denk maar aan hoe dat werkt bij jezelf. Als een stoel er prachtig uitziet, maar niet lekker zit, dan gebruik je hem ook liever niet." Een kat zoekt een warm en beschut holletje, het maakt niet uit hoe dat eruit ziet, zegt Gaus. „Designspullen zijn prima hoor, zolang ze functio neel zijn. Een hond verhaart, dus een mand moet goed schoon te maken zijn. Je kunt ervan uitgaan dat wat in een dierenwinkel wordt verkocht voldoet aan die eisen." Fatboy Els Sprenkeling uit Oisterwijk, baasje van katten Storm en Harry, heeft er varing met kieskeurige dieren. Ze verruilde hun schapenvachtjes voor een designkussen. „Natuurlijk gin gen ze daar niet meteen op liggen. Ik heb het kussen verplaatst naar een warm plekje bij een ventilatierooster. Daar liggen ze nu 's avonds heerlijk te slapen. Buiten liggen ze vaak op een kussen van Fatboy. Ik ben grafisch ontwerper, dus ik vind het belangrijk dat ook in huis alles klopt. Ook voor mijn katten." BAASJE vrijdag 12 januari 2018 GO Suzanne Dijkstra •4 Kat Veer dineert uit een bakje van het Italiaanse merk Alessi (67 euro). miljard euro zet de huisdierensector jaar lijks in Nederland om. Lianne Kieboom uit Tilburg, baasje van Rottweiler Koos, teckel Jans en poe zen Tejo en De Dikke: „Bij ons thuis zul je geen lelijke plastic hondenman den tegenko men, maar stijlvolle designexem plaren van zachte stof. Dat vinden Koos en Jans ook fijner. Ze liggen er graag op. Voor mij is het fijn dat het er mooier uitziet in huis. Als je alle dieren- spullen in de bijkeuken hebt staan, maakt het misschien minder uit, maar ik moet er de hele dag tegenaan kij ken. Zo'n hon denkussen is best groot. Ik heb niets met krabpalen, zelfs niet als het een speci aal ontwerp is. Dat betekent wel dat Tejo en De Dikke zich soms uitleven op de bank. Tja, dat hoort er een beetje bij als je huis dieren hebt. Mijn dieren zijn al van jongs af aan heel be langrijk voor mij. Ik geef er dan ook graag een flink be drag aan uit." Le Creuset, ge specialiseerd in gietijzeren braad- en stoofpannen, komt dit voorjaar met een nieuwe kleur voor pannen, spatels, molens en ander kookgerei. Die kleur heet Deep Teal en het is - zoals de naam al doet vermoeden - een diepe, groenblauwe kleur waar mee het Franse merk de natuur naar onze tafels en keukens wil halen. Het nieuwe behang van Graham Brown is geïnspi reerd op de tropi sche regenwouden van Indonesië. De collectie heet dan ook Ubud, naar de plaats midden op het Indonesische eiland Bali. Op de met de hand getekende ontwer pen staan wilde, speelse aapjes die tussen de weelderige lianen en boomtak ken slingeren. Net zoals de aapjes dat in het Ubud Apenwoud doen. Het behang heeft gewaagde, trendy kleuren op glanzend papier met textuur. Een rol be hang kost 61 euro. Het kost een paar duiten, deze kris tallen parfumverspreider voor in huis met de naam Lampe Edition dArt Bijou. Hij kost namelijk 550 euro. Je krijgt dan een exclusief exemplaar van Lampe Berger, dat doet denken aan een luxe sieraad, leder flesje is met de mond geblazen en met de hand bewerkt. Er zijn twee kleuren: amethist en blauw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47