2018 moet O O) CD O Kerkhove verslaat de nummer één Jumping Indoor Nieuwland in trek De Bruijn neemt eerste horde op NK Top drie foutloos in de eerste klasse 12 ZE NEDERLANDS KAMPIOENSCHAP ZEEUWS DUO Erik Boer en Lindy van Anrooij doen mee aan het NK veldrijden. In het Friese Surhuisterveen wordt er meer van ze verwacht dan zomaar wat rondjes rijden door het bos. zv Lesley Kerkhove (26) is doorgedrongen tot de tweede ronde van het kwalificatietoernooi van de Australische Open. De uit Zierikzee af komstige tennisster verraste in de openings ronde de als eerste geplaatste Amerikaanse Sa- chia Vickery: 6-7 6-4 6-3. In de tweede ronde treft Kerkhove de Sloveense Tamara Zidansek (WTA-132). Ook Bibiane Schoofs en haar Vlis- singse coach Sven Vermeulen waren succesvol in de eerste ronde. Schoofs versloeg in de eer ste ronde de Italiaanse Georgia Brescia met 7-5 en 7-5. Om het lucratieve hoofdschema van het Grand Slam-toernooi in Melbourne te ha len moeten in totaal drie rondes overleefd worden. Afgelopen nacht kwamen Kerkhove en Schoofs in actie in hun tweede rondepartij. Bekijk PZC.nl/sport voor een verslag. PAARDENSPORT In Nieuw- en Sint Joosland staat het Hippisch Sportcentrum De Kroo vanaf vandaag tot en met zondag in het teken van het nationaal concours hippique Jumping Indoor Nieuw land. Het evenement staat blijkbaar hoog op de agenda bij de springruiters, want ondanks de concurrentie van een aantal concoursen el ders in het land komen er toch een aantal top pers aan de start. Met ruim vierhonderd star ters zit het evenement weer overvol. Het hoogtepunt vormt de Grote Prijs, een i.4om klassiek parkoers met barrage dat zaterdag om 16.00 uur begint. Het driedaagse evenement wordt zondag afgesloten met de Jackpot voor de klassen B tot en met ZZ. De start van de Masters driebanden, het offici ële Nederlands kampioenschap voor elite spelers, leverde een afgetekende zege op voor Jean Paul de Bruijn. Nadat de Hulstenaar doorkreeg dat zijn tegenstander Roland Uyt- dewilligen geen gevaar vormde, werd met een paar series van 4 en 6 het verschil gemaakt: 40-14 in 24 beurten. Vandaag is Harrie van der Ven zijn tegenstander. De top drie van het zaalvoetbal in de eerste klasse Zeeuws-Vlaanderen boekte op de elfde speeldag eenvoudige zeges. Zo haalde koplo per Smit Sportprijzen dubbele cijfers tegen HE Facility (11-1). Jarno Waebeke scoorde vier keer, debutant Len Eversdijk maakte er drie. ZW Hulst bleef dankzij een 8-o-winst tegen Oliehandel Sandrini in het spoor van de lei ders. De hoogste score noteerde PIBLW-Rein- tegratie/KMS in het met 16-6 gewonnen duel tegen een gehavend Aster. Leander Duerink maakte een half dozijn treffers. Michel Ro- meijnsen en Bart van Fraeijenhove scoorden elk drie keer. Lauret Roose verraste met een 6-2-zege tegen Wentzler Pauwels. Seolto Hoondert De komende wedstrijden - van daag tegen ZVV Volendam en vol gende week vrijdag tegen WSV - zijn voor de oefenmeester uit Rot- Heuvels opklauteren, springen over balken, zwoegen door mod der, fiets op en fiets af. Ja, veldrijden is veel meer dan alleen even een rondje door het bos fietsen. Dit weekeinde vindt in het Friese Surhuisterveen het Nederlands kampioenschap plaats. Lindy van Anrooij (21) uit Kapelle en Erik Boer (20) uit Wol- phaartsdijk komen in actie in de beloftencategorie. Ze vertellen over hun voorkeuren en de minder be lichte aspecten van hun sport. Boer: „Ik kan het best uit de voe ten op bosrondjes. Het moet een beetje technisch zijn, maar toch ook snel. Op bospaadjes kun je je snelheid bijvoorbeeld aardig kwijt." Van Anrooij: „Los zand vind ik al tijd wel heel leuk om over te rijden. Dat komt ook doordat ik er vrij goed in ben (ze lacht). Bij los zand is het de kunst om zo min mogelijk te sturen. Als je gaat sturen, graafje je voorwiel vast in het zand." Het komt vaak genoeg voor dat een strook in het parkoers lastig is en jullie van de fiets moeten. Soms is het net wel of net niet. Hoe en wanneer kiezen jullie ervoor om van de fiets te gaan? Boer: „Dat ligt eraan. Je maakt telkens een bepaalde inschat ting: ga ik deze strook fiet send halen of moet ik uit het za del? Tijdens het verkennen van het parkoers ben je daar al mee bezig." Van Anrooij: „Als ik merk dat ik snelheid aan het verliezen ben, ga ik uit het zadel. Ik probeer het mo ment dat ik stil kom te staan altijd net voor te zijn. Anders kom je op zo'n dood punt en moet je lopend weer op gang zien te komen. Hoe ver der je in de wedstrijd zit, hoe eerder je bij bepaalde stro ken begint met lopen. Dat heeft te maken met ver moeidheid en met het par koers dat steeds verder kapot is gereden." vrijdag 12 januari 2018 TENNIS Beeld bij eerdere editie van Jumping In door Nieuwland. foto lex de meester DRIEBANDEN ZAALVOETBAL i Richard Ollefers wordt met ingang van het nieuwe seizoen hoofdtrai ner van KV Seolto. Bij de Vlissingse korfbalvereniging neemt hij deze zomer het stokje over van Bert Mol. Ollefers is mo menteel trainer van het tweede team van Seolto. Seolto speelt in de zaal in de derde klasse. Op de openingsdag werd gelijkgespeeld bij Vios (19-19). Mor gen speelt de Walcherse club een thuiswedstrijd tegen Vios. Een mooie uitslag in het algemeen klassement van de Africa Eco Race kan Adwin Hoon dert (foto) na de achtste etappe definitief uit zijn hoofd zetten. De Bevelandse truck chauffeur had op 100 kilometer in de proef mechani sche pech en moest in een 'suk kelgangetje' naar het bivak in de buurt van Atar in Mauretanië. Veldrijden is Coach Samir Yaaqobi zit op zijn plek bij Groene Ster. „Ik ben dik tevreden." foto paul ten hacken Samir Yaaqobi kijkt met een goed gevoel terug op zijn eerste halfjaar als coach van zaalvoet- baleredivisionist Groene Ster. Na elf speelronden staan de Vlissingers op de vierde plaats, een plek die aan het eind van het seizoen recht geeft op een play-offticket. „Het zou mooi zijn als we dat ticket kunnen krij gen, maar dan hoop ik wel dat dat snel gebeurt", stelt Yaaqobi Mitchell Minnaard Vlissingen o. Pabobank Arwin Willemsen Vlissingen Hebben jullie een favoriete onder grond om over te rijden? Lindy van Anrooij tilt haar fiets altijd over de balken heen. „Ze zijn voor vrouwen te hoog om erover te fietsen." FOTO JORIS KNAPEN/PIX4PR0FS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40