At*. hét jaar gaan worden van het ambitieuze Groene Ster 11 V Luime traint mee Boer: „Vroeger sprong ik er altijd met de fiets overheen, maar tegen woordig ga ik wel van de fiets en spring ik er lopend overheen. Als je fietsend over de balken probeert te springen, kan je erg lelijk terecht komen als het misgaat. Als je er fiet send overheen gaat, ben je natuur lijk wel sneller omdat je na de laat ste balk meteen weer door kunt rij den." Van Anrooij: „De balken zijn elke cross ongeveer dertig a veertig cen timeter hoog. Dat is voor vrouwen te hoog, dus dat is geen discussie punt bij ons. Er zijn een paar vrou wen die er wel eens overheen springen, de Zwitserse Jolanda Neff bijvoorbeeld." Boer: „Dat zou ik wel willen, maar vanwege mijn stageverplichtingen gaat dat momenteel niet." Van Anrooij: „Ik train er wekelijks ongeveer een halfuur op. Puur om het bij te houden." Boer: „Ik pak mijn fiets altijd bij de bovenhuis en laat hem dan door glijden tot mijn schouder. Vervol gens ga ik onder mijn frame door en pak ik mijn frame vast. Op die methode heb ik vroeger natuurlijk veel geoefend, nu besteed ik er af en toe nog aandacht aan tijdens de trainingen." Van Anrooij: „Daar zijn verschil lende manieren voor. Ik pak mijn fiets altijd bij de bovenhuis beet, maar Mathieu van der Poel pakt zijn fiets bijvoorbeeld altijd bij de on derbuis. Waarvoor je kiest, verschilt per persoon. Het is maar net waar je je goed bij voelt." Boer: „Als je rechts bent, maak je eerst je rechtervoet los van je pedaal en ga je met dat been achterlangs je zadel. Op het moment dat beide be nen aan dezelfde kant van je fiets zijn, klik je ook je andere voet uit je pedaal. Zo kun je in een keer over gaan op looppas." Van Anrooij: „Als ik van mijn fiets ga, gebruik ik mijn voorrem om wat bij te remmen. Daarna ga ik met mijn ene been over mijn fiets en laat ik mijn andere been nog even in het pedaal zitten, zodat je een soort uitglijdfase hebt en er makke lijk afkan springen. In het verleden heb ik hier veel op getraind, nu is het vooral een automatisme." Boer: „Je springt niet echt op je za del, je glijdt er een klein beetje op. Je gooit je ene been over je zadel en landt op je bovenbeen. Vervolgens glijd je iets door, tot je op je zadel zit. Daarna klik je je voeten weer in en ben je weg." Van Anrooij: „Voordat ik op de fiets spring, maak ik eerst altijd een paar passen snelheid. Als je vanuit stil stand op je fiets springt, kom je na melijk op een dood punt waarbij je moeilijk op gang komt. Als je eerst gewoon een paar passen maakt, heb je meteen wat vaart om je weg weer snel te vervolgen." PROGRAMMA NK l terdam al goede graadmeters. „Hoe zijn we de winterstop door gekomen?", vraagt Yaaqobi. Hij geeft zelf maar meteen het ant woord. „Ik denk goed. We missen alleen Abdoe Abdenbi (teen). Dat betekent dat we door kunnen gaan met waar we aan begonnen zijn." Dat is: goed presteren. In de eer ste elf speelronden verloor Groene Ster slechts drie keer (Yaaqobi: „En maar één keer echt terecht, van Hovocubo"), werd er drie keer gelijkgespeeld en liefst vijf keer gewonnen. „Qua resultaat heb ik dus niets te klagen, al kan ik - als ik kritisch ben - nog wel wat wed strijden benoemen die we hadden kunnen winnen", vertelt Yaaqobi. „Tegen 't Knooppunt en Amici- tia gaven we het bijvoorbeeld laat weg. Ik kan óók zeggen dat we zelf ook in die laatste seconden nog scoorden... Dus nee, ik ben dik te vreden. Nog iets positiefs: Achraf Laabich is dit seizoen bij de scha- duwselectie van Oranje gekomen en Badr Belhadj bij Jong Oranje. Dat zijn ook mooie dingen." Echt negatieve punten heeft Yaaqobi dan ook niet. Misschien dat Groene Ster thuis gemakkelij ker wint, maar 'uit' vrijer speelt. „Al zegt dat ook dat Groene Ster er echt goed op staat", voegt hij daar meteen aan toe. „Elke tegenstan der komt op volle oorlogssterkte naar Vlissingen. Terwijl, als je van uit Hoorn moet komen, dat toch een reis is die je over kunt slaan." AANWINST? Maar de spelers van de andere ploegen in de eredivisie weten in middels ook dat een wedstrijd te gen Groene Ster in de Baskens- burg is als een wedstrijd boksen in de zwaargewichtsdivisie. Yaaqobi: „Wij zijn vaak ietsjes minder goed dan onze tegenstanders, maar zij zullen moeten oppassen voor die ene rake klap. Die kan dan name lijk weieens fataal zijn." Het 'geheim' is goede communi catie, denkt Yaaqobi. „Ik vind het prettig als een groep zich met mijn werk bezighoudt. Dus als ik een time-out aanvraag zij aan mij vra gen: 'Gaan we druk zetten?'. Dan vraag ik, als er nog vijf minuten op de klok staan, of ze dat nog vijf mi nuten vol kunnen houden. Nee? Drie minuten wel? Dan doen we dat. Dan win je samen, maar dan verlies je ook samen." En als Groene Ster de komende elf wedstrijden iets vaker wint dan verliest, kan de club voor het eerst in het tienjarig bestaan de play- offs om de landstitel halen. „Weet je waarom ik dat play-offticket snel wil halen?", komt Yaaqobi te rug op zijn wens. „Omdat ik als we meedoen ook écht mee wil doen. Dan wil ik niet tot het laatste mo ment bezig moeten zijn met dat ticket halen, maar met de ploeg al op tijd toe kunnen werken naar die play-offs. Dit mogen mensen arrogant noemen, maar ik vind dat het leuke aan mezelf: ik ga altijd voor het hoogst haalbare." vrijdag 12 januari 2018 WA meer dan fietsen allleen De balken vormen vaak een lastige hindernis bij het veldrijden. Gaan jullie bij de balken altijd uit het za del? Is het lopen ook iets waar jullie op trainen? Hoe houden jullie je fiets vast als je rent? Net als bij het rennen met je fiets is er ongetwijfeld ook een speciale manier om met zoveel mogelijk heid snelheid van de fiets af te stappen als je eenmaal uit het za del moet. Hoe ziet die manier eruit? En hoe stappen jullie vervolgens weer zo snel mogelijk op de fiets? Zaterdag 13 januari: 12.30 uur: Nieuwelingen meisjes 13.30 uur: Beloften vrou wen en junioren meisjes 15.00 uur: Elite vrouwen Zondag 14 januari: 11.00 uur: Nieuwelin gen jongens 12.00 uur: Ama teurs 13.30 uur: Junioren jongens 15.00 uur: Elite mannen/beloften mannen Zeeuwse deel nemers: Shirin van An rooij (Kapelle, nieuwelingen meisjes en be loften vrou wen), Didi de Vries (Wilhelmina- dorp, beloften vrouwen), Tim van Dijke (Colijnsplaat, junio ren jongens), Erik Boer (Wol- phaartsdijk, beloften mannen) Tim Janssen (Goes, beloften mannen), Marvin Runhaar (Kapelle, beloften mannen), Daan de Jonge (Axel, ama teurs), Jacob de Roo (Bieze- linge, amateurs). Een beeld uit de Vestingcross in Hulst, vorig jaar. De renners moesten hun fiets destijds een aantal keer over een flinke heuvel heen tillen. FOTO PETER NICOLAI Erik Boer (nummer 17, hier op de mountainbike) rijdt het liefst in het bos. „Op de bos paadjes kun je je snelheid bij voorbeeld aardig kwijt." foto JOHAN VAN DER HEIJDEN Niek Luime, speler van Zaamslag, trainde woensdag voor het eerst mee met Groene Ster. „Als hij het aan kan qua niveau en een aan winst is: graag", stelt Samir Yaaqobi. Hij zag dat de Zeeuws-Vlaming, via secreta ris André Siereveld in Vlissin gen terechtgekomen, genoeg inzicht en voetbalkwaliteiten heeft. „Als het ons bevalt zeg gen we het, maar we gaan el kaar ook niet voor de gek houden als dat niet zo is."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39