De chaos is compleet, maar Achilles voetbalt 24 Het is een druiligere januaridag in Venlo en in een lokaal evenemen tencentrum trekt Vito van Crooij een helm over zijn hoofd en wurmt zich vervolgens in een overall. Doorgaans is de Limbur ger de jongen die de WV-voor hoede vanaf de flanken van voor zetten voorziet, nu wacht hem een uitdaging van geheel ander kali ber: een wedstrijdje karten tegen zijn collega's. „Dit geeft zo'n trai ningskamp toch net een extra tintje", zegt het talent, terwijl een intense benzinewalm hem tege moet waait. „Leuk hoor, deze race baan. Ben hier vaker geweest." Van Crooij heeft dan zijn trai ningskamp-dag bijna weer achter de rug. En dat hield zo ongeveer het volgende in: wakker worden in een Venloos hotel met zijn ploeg genoten, trainen in De Koel en daarna zijn maaltijd nuttigen in het Venlose stadion. Tamelijk alle daags dus voor een club waar de teambuilding deze week traditio neel centraal staat naast het trai nen. Voor Van Crooij helemaal. Hij woont al 21 jaar in volksbuurt Ha- gerhof, onderaan de berg waarop het VW-stadion is gebouwd. Het enige dat nu dus anders is voor hem, is dat hij een weekje niet thuis bij zijn ouders slaapt. Maar in een hotelkamer nabij 'zijn' wijk, bij bakkerij Broekmans rechtsaf en dan alsmaar rechtdoor. „Ach, ik hoef niet zo nodig naar het buiten land", zegt Van Crooij, schouder ophalend. „In Venlo voel ik me toch het meest thuis." Geduldig Romeo Castelen is dit niet ge wend. „Ik ben op vele plekken ge weest tijdens trainingskampen", zegt de nieuwkomer. „Maar een trainingskamp om de hoek? Nee, dat kan ik me zo één, twee, drie niet herinneren." De 34-jarige routinier zegt het, net als Van Crooij, wel prettig te vinden, niet te hoeven vliegen. Dat heeft hij in zijn loopbaan, die hem de laatste jaren bracht in Australië, China en Zuid-Korea, immers al vaker gedaan dan hem lief is. Hij vindt het in Venlo prima. „Behalve de zon hebben we hier alles toch? Serieus, ik zie hier wel de charme van in." Hij oogt kwiek en opgewekt, Ca stelen, de aanvaller die in zijn HSV-tijd zo'n zware knieblessure opliep waardoor hij drie jaar am per voetbalde. „Door die blessure heb ik in Nederland altijd een smetje gehouden", vertelt hij. „Ik was 'de jongen van die kniebles sure'. Heel frustrerend. Ik heb drie jaar lang heel diep gezeten, heel veel pijn gekend. Dan is het niet fijn als je voor de buitenwereld niet meer lijkt te bestaan. Dat is heel eenzaam. Heerlijk om nu, tij dens het trainingskamp met VVV, daarom te laten zien wat ik aan de andere kant van de wereld ook ja ren achtereen heb laten zien. En dat is dat ik harstikke fit ben. Ik zal er alles aan doen om ervoor te zor gen dat VVV in de eredivisie blijft." De discussie over trainings kampen duikt deze week weer op. De een noemt een buitenlandse trip verfrissend, de ander ziet de temperatuurverschillen als nade lig. „Dit is voor ons een bewuste keuze", stelt VW-trainer Maurice Steijn. „We kunnen lekker trainen op ons eigen veld, ons omkleden in onze eigen kleedkamer en lun chen aan onze vaste tafels. Dat lijkt ons zinvoller dan nu in een week twee dagen te moeten reizen en de club onnodig met hoge kosten op te zadelen. Dan haal ik er straks liever nog een extra speler bij." Streekgenoot Roda JC, de enige eredivisieclub die dit jaar zowaar geen trainingskamp belegt, heeft een geheel andere reputatie op het gebied van financiële huishou ding. WV is van oudsher een wat meer evenwichtige club. Niet dat ze in Venlo nooit eens een risi- cootje nemen. Maar beleidsmatig denken en de hand op de knip houden zit wel veel meer in het club-dna verankerd, dan bij Roda IC. Als de Haagse trainer écht had gewild, had hij met VW nu heus in Belek of Estepona kunnen zit ten, verklaart hij. „Waar zo'n trai ningskamp vooral voor is bedoeld, naast het reguliere trainen, is het creëren van een saamhorigheids gevoel. Nou, dat kan in Nederland ook prima." Rondjes Vandaar dat Van Crooij deze avond vrolijk zijn rondjes rijdt op het cir cuit in zijn stad. „Venlo is niks minder dan Florida", zegt de aan valler, doelend op de plek waar PSV de neusjes dezelfde kant op hoopt te krijgen. „Hier regent het net zo hard." En: zonder die, zoals Steijn het noemt, 'oeverloze romp- slons' van wachten, inchecken en taxiën op luchthavens in Turkije, Spanje of de Verenigde Staten, houden ze bij WV nog tijd over ook. Voor Van Crooij genoeg gele genheid dus om deze week nog snel even een ansichtkaartje te pennen aan zijn ouders, even ver derop, in Hagerhof. Groeten uit Venlo. De uitwedstrijd in de tweede divi sie tegen FC Lienden zaterdag gaat voorlopig gewoon door. Maar onder welke omstandigheden, dat is een groot raadsel. Het vermoeden be stond dat Achilles met een 'cam- pingelftal' naar Lienden zou gaan, maar dat blijkt ongegrond. Een aan tal voetballers uit het eerste team overweegt het duel in de tweede di visie tóch te spelen, het elftal wordt aangevuld met jongens uit het be- loftenelftal. De spelers hebben zo hun eigen belangen en maken hun afweging. De bv is failliet maar de vereniging bestaat nog. Daarom wordt de club niet door de KNVB uit de competitie genomen. „We trainden niet meer, omdat we ons geld wilden krijgen", zegt verdediger Marijn de Kier. Achilles had een salarisachterstand van tweeënhalve maand toen vorige week het faillissement werd uitge sproken. „Dat betalen is gelukt, via het UWV. Vanaf nu bepaalt ieder een voor zichzelf wat hij gaan doen. Er is een kans dat ik ook speel tegen Lienden. Wat moet ik anders?" De selectie werd gisteren inge licht door spelersvakbond WCS en uitkeringsinstantie UWV. Er zijn verschillende contracten binnen de spelersgroep, waardoor niet voor elke speler hetzelfde scenario geldt. Acht spelers moeten een overeen komst met de curator bereiken, waarna ze een contract bij een an dere club kunnen tekenen. Het ove rige deel van de spelersgroep is niet alleen afhankelijk van de curator, maar ook van de KNVB. De voet balbond moet dispensatie verlenen voor overschrijving. Teammanager Theo van Cleef staat voor de groep, na het vertrek van trainer Eric Meijers. De Nijme- genaar (54) maakte gisteren bekend per direct te vertrekken. „Het is heel vervelend, maar het is op", was de summiere reactie van Meijers gis teren. vrijdag 12 januari 2018 GO VW blijft thuis: 'Venlo is niks minder dan Florida' VVV blijft deze winter lekker thuis. Een trainingskamp op fietsafstand van het eigen sta dion. „Behalve de zon hebben we hier alles." Dennis van Bergen Venlo Ralf Seuntjens in de kart tij dens het trainingskamp van VVV in Venlo. foto koen verhei jden T Torino Hunte: training dicht bij huis in de Koel. FOTOTWITTER Eric Meijers: „Het is heel ver velend, maar het is op." Achilles '29 ligt in puin. De trai ner is opgestapt, de spelers ver keren in onzekerheid. Er zijn veel vragen. Julian Droog Groesbeek SFAC01V t

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24